- Sheaffer Targa - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Sheaffer Targa

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Sheaffer Targa

Příspěvekod Trpaslenka » 18 kvě 2016 17:24

Doženu dneškem resty a pochlubím se, co pěkného nového jsem si nutně musela pořídit :).
Již déle jsem koukala i po starším modelech, navíc mám velikou slabost pro vnořené hroty, a tak když jsem uviděla nabídku Shaefferovic Targy, neváhala jsem. :)
Model se vyráběl v osmdesátých a devadesátých letech. Svoje jsem koupila nové v původní krabičce a ještě zabaleným stiskacím konvertorem.
Šířku hrotu jsem našla značenou na spodní části dříku těsně u šroubování barelu, ale víčkem se sedřela. Tento hrot je tenký, značený X.
Obrázek
Na první pohled zrovna neuchvátí. Matný finiš působí docela skromně. Doplňky jsou ale zlacené 14k zlatem. Na sponě klasická bílá tečka Sheafferu. Konstrukčně zase tenké, drobnější pero, v ruce ale přiměřeně těžké- barelek i víčko jsou celokovové.
Obrázek
Ale po odvíčkování.. Hrot. Ach. hrot.
Vyroben ze 14k zlata.
Obrázek
Obrázek
Možná je to také šířkou, ale je spíše sušší. Tenounká stopa si žádá spíš tmavší barvu. Plním Diamine Green/Black, se kterým poctivě spouští na první dobrou, i když zůstane pár dní ladem, což se mi u tohoto inkoustu pravidlem v jiných modelech nestávalo, takže u mě velký respekt.
Obrázek
Jak vidíte, je z pera možné dostat celkem impozantní variaci tloušťky linky, ale že by mi to bylo příjemné, to se říci nedá. Při přítlaku začíná papír škrábat a tím trpíme všichni tři :)
Trpaslenka
 
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2015 13:07

Re: Sheaffer Targa

Příspěvekod trige » 18 kvě 2016 19:23

Pro Sheaffer mám slabost, mně tedy uchvátil jiný model (White Dot - http://www.penhero.com/PenGallery/Sheaf ... yLOL13.jpg), ale samozřejmě gratuluji k pěknému úlovku. Flexibilní hrot je fajn a už jsem to tady psal mnohokrát, 14K hrot je prostě úplně jiný kafe než ocelový (sám mám Parker Vacumatic Blue Diamond 1945).
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Sheaffer Targa

Příspěvekod vojtahlad » 18 kvě 2016 19:25

Nad tím hrotem uslintávám. Gratuluji.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Sheaffer Targa

Příspěvekod pet84rik » 18 kvě 2016 20:18

pekné pero. tiež vždy mám radosť pri pohľade na hrot môjho Legacy.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků