- Diplomat Classic Collection No. 1 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Diplomat Classic Collection No. 1

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Diplomat Classic Collection No. 1

Příspěvekod Trpaslenka » 18 kvě 2016 17:45

Obrázek
V takovéhle krabičce mi dnes dorazila tajemná věc.
Pero jsem našla v inzerci, když jsem začala hledat, o jaký model vůbec jde, narazila jsem na poměrně velký problém.
Velice pravděpodobně jde o toto pero:
http://www.penshop.cz/plnici-pero-diplo ... t/dp-4045/
Ale zdá se, že se snad už jinde ve světě sehnat pomalu nedá- nové vůbec, leda z druhé ruky a i tak pomálu. Nebyla bych to já, abych se rovnou nepoptala raději přímo na helpdesku Diplomatu. Ochotná paní mě zpravila, že jde opravdu o model uvedený výše, přestalo se vyrábět na přelomu let 2004 a 5 s cenou tehdá okolo 120 eur.
Pero přišlo nové, s krabičkou a přibaleným šroubovacím konvertorem i bombičkou a obligátní brožurkou o péči.
Obrázek
Je... monstrózní. Dost těžké.
Tatínek si pochvaluje, že do ruky akorát, tatínek ovšem krom per taky většinou drží buď hokejku nebo sekyru :D
Obrázek
Naplnit pero byl trochu problém. Lahvičku inkoustu mám plnou akorát do půlky, ale jsem zvyklá, že v ní svého milovaného Experta od Watermana stále plním bez problémů... Nádržka konvertoru Diplomata zůstávala i na čtvrté natáhnutí prázdná. Pero jsem rozebrala, vyzkoušela, jestli těsní pístek konvertoru, začala se děsit nejhoršího... Než mi došlo, jak je hrot proti Expertovi veliký.
Obrázek
Experta rozhodně za malé pero nepovažuji. Proti Diplomatovi ale vypadá jako střízlík.
Obrázek
Co se psaní týče, hrot je hladký a plynutý, spouští spolehlivě a neškrábe. Nějaká variace linky se sice vymámit dá, ale hrot je spíše tužší a takhle ho trápit se mi moc nelíbilo :)
Obrázek
Trpaslenka
 
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2015 13:07

Re: Diplomat Classic Collection No. 1

Příspěvekod trige » 18 kvě 2016 19:17

Paráda, ať slouží.
r
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků