- Yiren 359 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Yiren 359

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Yiren 359

Příspěvekod pet84rik » 30 lis 2016 11:29

Zatiaľ najlepší Safari / Vista klon, fajn hrot. A za cenu jedného Montblancu ich môžem mať takmer 300

Obrázek
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Yiren 359

Příspěvekod Toams » 30 lis 2016 12:08

Hmm, tak za 30Kč dobrá jednorázovka.

Ono niekomu stačí jeden / dva MB, k tomu pár atramentov a je v živote spokojný, niekto bude kupovať a hromadiť kadečo a stále to nebude "ono" ;)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Yiren 359

Příspěvekod pet84rik » 30 lis 2016 12:30

ja to mám ako koníček, zatiaľ ma baví skúšanie nových pier. až ma to baviť nebude, budem písať tými ktoré mám obľúbené (to mám vybraté už aj teraz - Lamy, Sailor, Sheaffer). napr. hodinky mám serióznejšie 1 (slovom - jedne), ďalšie mám vyhliadnuté (Meistersinger), tým to ukončím, tam potrebu skúšať nemám.

Samozrejme, väčšina čínskych pier je šrot a jednorázovka, ale nájdu sa aj výnimky. Ak toto nebude zasychať nejako extrémne, tak za mňa super pero. Hero 612, úžasné (aj keby stálo 1000, poviem to isté - donesiem na zraz). Potom je tam pár pier, ktoré (zatiaľ?) blbo píšu, ale dizajnovo sú super, tak sa s nimi ešte pohrám. A zvyšok? Asi postupne pretriedim, povyhadzujem, nechám konvertory. Áno, prídem asi o pár stoviek, ale to som prišiel aj predajom Graf von F-C jednému slovákovi :-D A nie je mi to ľúto, ja by som to pero na opravu neposlal, stálo by mi v krabičke, takto (snáď) robí niekomu radosť.

mimochodom, som zistil že je to môj príspevok číslo 200 (aj keď vzhľadom na dvojitý post stále len reálne 199) - tramtadamtadá
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Yiren 359

Příspěvekod Toams » 30 lis 2016 14:21

Gratulujem k 200. prispevku :)

Na to pero som zvedavy, zoberiem origos lamu aj s hrotmi 1.5 a F a mozme porovnat

Ja som prave vychytal tu jednorazovku za dve pivka, takze to je moj nazor na to pero (konkretne Jinhao 159), ine ale nezatracujem. Ale utvrdilo ma to v strategii "radsej raz za dva roky jedno pero, kvalitne, vyskusane od dobrej znacky s moznostou vymeny hrotu po kupe a s kvalitnym servisom" ako skusat do aleluja. Ja radsej skusam atramenty ... Cinana poslem asi niekam porcelanovym expresom, konvertor by som ti dal, ale to je prva vec, co sa na nom pokazila :D
Ten Slovak ti je isto vdacny za take pekne a dobre pisuce pero a aj napriek (hlavne na zaklade toho pera) novonadobudnutej preferencii pier s priemerom nad 12mm, ten kus este naseka vela parady ako cestovne / zapisnikove pero ;) ... "Waldo" bohuzial uz take stastie asi nemal :D

P.S. ja mam tiez len jedny seriozne hodinky, jedny tool watch, jedny promocne, jedny po dedovi, jedny z aukra, jedny g-shocky a jedny "prve hodinky"
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Yiren 359

Příspěvekod pet84rik » 30 lis 2016 14:29

waldmann nemal nárok na prežitie. mám ešte jedného, ten píše, ale... po 24 hodinách škrabanec na vrchnáčiku, pritom bol len v púzdre.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Yiren 359

Příspěvekod tritrek » 01 pro 2016 10:59

Ja mam Lamy, aj jeho klony Jinhao (2 druhy), Hero, Yiren aj úplný total bruťal bez mena. Bohužiaľ ich neviem moc porovnať, lebo konštrukčne sú na to podobne, a Lamy mám s B hrotom, zvyšok M či F... ale nemôžem povedať, že klony sú šitové oproti originálu, ak tam môže/chce niekto mať nejaké výhrady, tak maximálne etické.
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Yiren 359

Příspěvekod pet84rik » 01 pro 2016 19:10

morálny problém by som riešil ak by som žiadne Lamy pero nemal. ale mám, v pomerne vysokej súčtovej hodnote, takže...
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků