- Jinhao 159, 18K GP Medium Nib - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Gek » 30 lis 2014 10:43

Dopsal jsem první černou bombičku. V bombičce zůstala usazenina. Na zkoušku jsem nasadil konvertor a natáhl inkoust KIN - modrý. Z toho jak pero s inkoustem Koh-in-noor píše jsem nadšen.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Davyd » 03 pro 2014 12:51

Už je to hrozně dlouho, co jsem psal perem a tohle forum mě k tomu zase přivedlo :) Neodolal jsem a objednal si Jinhao 159, kromě tohohle ještě Jinhao X750 v nerezu a co mě úplně uchvátilo je Pilot Custom 74, taky už "letí". Strašně se těším, až to dorazí a srovnám je - nedělám si iluze, Pilot asi vyhraje na celé čáře, ale na číňany jsem zvědavý. Ovšem jestli ta 159 bude s Pilotem srovnatelná, tak je to průšvih. Stála mě necelých 100 Kč i s poštou :twisted:
Davyd
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03 pro 2014 12:38

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Walter20 » 03 pro 2014 22:37

Davyd píše:[...] Ovšem jestli ta 159 bude s Pilotem srovnatelná, tak je to průšvih. Stála mě necelých 100 Kč i s poštou :twisted:


Toho bych se určitě nebál. Jinhao 159 je "dobré pero za ty peníze", ale Pilot Custom 74 je už někde jinde (o kus dál; a opět jde ve své cenové o výborné a vyhledávané pero).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Davyd » 04 pro 2014 10:57

Taky doufám, přeci jen ten Pilot je 20x dražší! Což mi připomíná jednu recenzi na Jinhao 159 - autor píše "samozřejmě je Montblanc Meisterstück 149 lepší. Ale že by byl 73x lepší?"
Jak já se těším, až dorazí!
Davyd
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03 pro 2014 12:38

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod trige » 04 pro 2014 11:18

Problém čínských per je, že neumí vyrobit kvalitní tenký hrot (F, EF), hroty M jsou v pohodě.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Walter20 » 04 pro 2014 11:29

Podobných srovnání, která se nabízejí, najdeš spoustu. Např./výběrem u hodinek Steinhart Ocean 1 GMT vs. jejich vzor/inspirace od Rolex (apod.):

Takže můj závěr? Jsou to [Steinhart Ocean 1 GMT] odolné hodinky s tradičním vzhledem, mají spolehlivý švýcarský strojek a perfektní nerezový tah. Hodinky je možné nosit k široké paletě oblečení, snad jen pro ty nejformálnější příležitosti bych volil raději nějaké jiné. Rozdíl v preciznosti provedení je oproti podobným hodinkám Rolex téměř neznatelná, rozdíl v ceně je obrovský, cena těchto je jen 420 EUR. Takže, pokud nemáte problém s podobností k hodinkám Rolex a hledáte spolehlivé, odolné a líbivé hodinky, podívejte se třeba na hodinky značky Steinhart, myslím, že vám budou dělat také radost. Pokud toužíte po obdobných hodinkách značky Rolex, ani ty vám nebudu rozmlouvat, jen se připravte na výrazně vyšší cenu (kolem 6.000 EUR), která navíc každý rok o něco poskočí.

Vz http://info.photowatches.eu/2012/09/hod ... t-recenze/


Tím chci jen naznačit, že je dobré být někdy i nad věcí a nezapomenout na další věci, které ovlivňují výslednou cenu produktu (tedy, když Tě takříkajíc vezmu za slovo, "73x lepší" asi Piliot Custom 74 nebude, každopádně výrazně lepší ano; navíc ve srovnání s Jinhaem 159 nejde o zdaleka tak podobné pero - viz zlatý hrot u Pilotu, jiné rozměry, z toho celková ergonomie, detailnější zpracování, kvalitnější materiály, určitě i funkčnost; příkladem: mně osobně přijde, co se týče samotného pocitu ze psaní, lepší než Jinhao 159 i Pilot 78G, TWSBI 540 aj., tedy mnohem levnější pera oproti Pilotu Custom 74. To ale nemění nic na faktu, že Jinhao 159 je - jak už výše padlo - "dobré pero za ty peníze").
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Davyd » 04 pro 2014 13:38

To srovnání chápu, na hodinkách ujíždím docela dost (modré Monaco na ruce hovoří za vše) a kibiho recenze a fotky zbožňuju :-) Samozřejmě že velký kus ceny je jen práce marketingového oddělení a prestiž značky. Ale i kvalita - asi v každém lidském oboru je nárůst nákladů na zvýšenou kvalitu jen částečně lineární (do nějaké řekněme vyšší střední úrovně). Ale pak každé procento navíc vychází pekelně draho.
Za sebe to beru tak, že Jinhaa budu mít na rychlé použití - jedno na stole v práci, druhé v tašce...ale Pilot bude vždy jen schovaný v tašce a ven půjde jen při zvláštních příležitostech a nejspíš ne s klasicky modrým inkoustem.
Trige: tak to mám radost, objednal jsem obě Jinhaa s "M" hrotem, snad budou povedené.
Davyd
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03 pro 2014 12:38

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod trige » 04 pro 2014 14:04

Chci se zeptat, jak se vám píše s 50g "mackem"? Používáte takové pero na běžné každodenní psaní? Já tak max. 25g, potom mi už přijde nepříjemné.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Walter20 » 05 pro 2014 20:52

Upřímně, ta váha pro mne není nejpodstatnější, respektive ji nijak zvlášť nevnímám. Problém mám spíše s rozměrově menšími pery (obecně dávám přednost větším inštrumentům; ač nejsem příliš velké postavy, ruce mám vzezření "zabijáka"). Krom toho píši - takřka výhradně - bez nasazeného vršku (způsob psaní s prodlouženým perem "nedávám"; mám rád, když je samotné tělo pera, včetně hrotu, dostatečně pro mne dlouhé).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Davyd » 11 úno 2015 21:19

UF, tak konečně 159-ka dorazila. První dojmy? Píše hezky hladce, nepotřeboval rovnou po prvním naplnění žádné štelování hrotu (M).
Je to obrovský macek a těžký jak... :D Psát s nasazeným vrškem mi moc nejde. Možná je to i tím, že už jsem si za měsíc psaní zvykl na Pilot Custom 74 s jeho 14 gramy - tohle Jinhao má 48g.
Ve finále - je to přesně to, co jsem čekal. Masivní pero, pro mě subjektivně moc hezké...ale na dlouhé psaní to nebude. Podpis na smlouvu a hotovo :)
Davyd
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03 pro 2014 12:38

PředchozíDalší

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků