- Jinhao 159, 18K GP Medium Nib - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Walter20 » 13 dub 2013 21:01

Walter20 píše:Kumpa: Souhlasím. Po stránce funkčnosti jde o velice povedené pero za pár korun. Použitý hrot, krom toho, že vypadá opravdu dobře (zdobení působí čistým dojmem, bez debaty kvalitní práce), plní svoji roli na výbornou. Celkový design i zpracování je na relativně solidní úrovni (jen jsem zvědavý, jak dlouho vydrží ty pochromované části, a to především v oblasti závitu; tady ve mně hlodá drobná pochybnost, kritické oko zapracovalo...). Z hlediska ergonomie mně pero svým návrhem (a mohutnějšími rozměry) velmi vyhovuje. Po pár týdnech spokojenost (a to taková, že jsem objednal ještě jedno).


Doplnění: Druhý kus Jinhaa 159, které jsem zakoupil u stejného prodejce (a ze stejné nabídky), došlo s jiným, už ne tak vzhledným a kvalitním hrotem (designem užší, delší, nehezky zpracovaná rytina, mizerné pokovení) a převaděčem (s popisem čísla "3", převaděč v předešlém peru má číslo "4") - v této kombinaci už nepíše tak hezky, ani inkoust nespustí za všech okolností zcela automaticky, linka je navíc nepatrně širší. (Vzhledem k nízkým nákladům při koupi pera to už neřeším, ale situace zamrzela, zvláště ten šlendriánsky zpracovaný hrot.)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Petr.T.M. » 14 dub 2013 19:52

Tak to je škoda, to zamrzí. Takže u těch asijských per je člověk asi jako v tombole.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 14 dub 2013 20:27

Petr.T.M. píše:Tak to je škoda, to zamrzí. Takže u těch asijských per je člověk asi jako v tombole.

Začínám se obávat co bude v tom balíčku pro tebe, ale snad to bude v pohodě
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Petr.T.M. » 15 dub 2013 20:38

Jé, Ty jsi na mě nezapomněl? To je fajn, mám se na co těšit. :P
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Walter20 » 15 dub 2013 22:50

Petr.T.M. píše:[...] Takže u těch asijských per je člověk asi jako v tombole.


Ono... Když jsem před pár lety koupil Parkera I. M., jaksi "do zásoby" (jednoduché, hezké, ne drahé pero), zdaleka jsem netušil, jaká anabáze mne bude později čekat, abych ho vůbec zprovoznil. Po prvních pár tazích jsem s překvapením zjistil, že je takřka nepoužitelné. Hrot byl natolik nedopracovaný, ve špičce ostrý, že jakýkoliv tah do pravé strany skončil okamžitým zadrhnutím v papíru (už nemluvím o pozdějším zjištění, že ani vršek neplní svou roli zcela na jedničku - viz už výsledek testu s plastovým víčkem). Nestačilo pouze "jednoduché" seřízení výšky obou stran hrotu, bylo nutné špičku přímo - v potřebném místě - zabrousit. Mezitím jsem koupil další hrot, respektive celou úchopovou část i s převaděčem a hrotem, k tomu jsem dal volný nový konvertor, a ejhle... Objevil se velmi podobný problém výše zmíněnému, k jehož vyřešení taktéž nestačilo jen pouhé "srovnání". Možná ale jen smůla na horší kus hned dvakrát za sebou. Co se dá. Kdo ví... :)

Faktem zůstává, že Jinhao 159, vezmeme-li v potaz jeho cenu, je relativně hodně povedené pero, které mi - v případě prvního kusu - velmi vyhovuje (vzhled, velikost, tvarování, krásný a hlavně funkční hrot). V případě druhého kusu samozřejmě zklamání. A to snad ani ne tak z méně připraveného hrotu hned psát, ale z jeho kvality zpracování vůbec (mimo to, že mě neoslovil už jeho odlišný design, který k peru sluší mnohem méně). "Možná smůla na horší kus. Co se dá. Kdo ví." :)

P. S. Touto zkušeností jsem také ukojil svou zvědavost ohledně aktuální kvality - či možností - některých levných (respektive "za pár korun" dostupných, méně známých a zajímavých) čínských per. Pokud někdo nemá moc peněz nazbyt, zápasí s každou korunou, lze i mezi mnohdy haněnou (někdy právem haněnou) low-end čínskou produkcí sehnat kousky plnících per, které - minimálně s ohledem na funkčnost - můžou opravdu potěšit. ;)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 29 dub 2013 18:54

Tak dnes dorazil balíček z Číny a v něm Jinhao 159 18K GP
Prvotní vizuální dojem je asi takový, že pero působí velmi kvalitně a váha těla tomu velmi napomáhá.
Držení pera je pro mě osobně trochu horší, je dosti mohutné a na dlouhé psaní si to s touto vahou neodhaduji. Jako pero na podpisy a zvláštní příležitosti (třeba setkání s exprezidentem Klausem).

Psaní jsem si odpustil, protože majitelem tohoto kousku nebudu já ale Petr.T.M. :)


Již se brzy těším na Hero 1080 s EF hrotem, které je někde mezi Čínou a Prahou :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Petr.T.M. » 21 kvě 2013 19:45

Ano, tak jest, již je mé, takže ještě jednou díky Stenatku_Kokrspanela. Hned jsem do něj natáhl inkoust Waterman Turquoise a napsal pár řádků. Skvěle se mi drží a padne do ruky, aspoň napoprvé. Zítra ho více otestuju na přednáškách. Sice opravdu na dlouhé rychlé psaní to asi nebude - přece jen ta hmotnost, ale nebudu předbíhat. Přednáška moudřejší večera.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Gek » 23 lis 2014 14:11

Po pročtení příspěvků o tomto peru, jsem se nakonec rozhodl a objednal si toto pero. Příští týden ke mě dorazí Jinhao 159 a několik krabiček se stejnojmennými bombičkami ve dvou barvách. Tak se těším.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Gek » 26 lis 2014 13:36

Dnes přišel balíček, tedy přesněji obálka. Je to dárek pro mě pod stromeček. A protože jsem zvědavý, hned jsme obálku rozdělal.
Pero v bublinkové obálce a v bublinách. K tomu tři krabičky s bombičkami a hadříček na pero. Díky. Pero je hezké, mohutné a příjemně těžké. Vyndal jsem konvertor a nasadil černý inkoust Jinhao v bombičce. Nechal jsem inkoust chvilku stékat, ale pak jsem mu pomohl zmačknutím bombičky. Pero píše silnější stopu a inkoust vyžaduje lepší papír. Ale to, že bude psát silněji jsem věděl. Má deklarovaný hrot M a podle toho také píše. Tak jsem vzal hladký bílý papír, udělal z něho linkovaný a několik jsem jich hned popsal. Píšu trochu rychle, v normálním textu pero píše dobře, ale například T píši s dlouhým praporkem. Tady Jinhao nestíhá a vynechá.
Nebude to asi pero na běžné psaní poznámek do diáře. Používám Graspo a zápis tímto perem je vidět z druhé strany. Bude to pero na hraní a psaní dopisů a pohlednic. ;)
Když jsem popsal několik stránek papíru a pak vzal do ruky pero tenké, kterým normálně píši, byl to zajímavé. Ruka se najednou vznášela :D :D
Pero se mi líbí a určitě to není poslední číňan, kterého jsem si objednal. Jsem přesvědčen, že budu mít z dárku pod stromečkem radost. :D
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Josef.Pope » 27 lis 2014 12:58

Zdravím všechny,
tyto pera mám dvě a jedná se o velmi povedené kousky, co mě trochu mrzí je, že linka je poněkud slabá, asi tak jako slabší M a u každého pera je jiná. Osobně bych u takového mohutnějšího pera uvítal linku mezi M a B.

Ale celkový dojem je, že za dobré peníze dostanete velmi solidní plnící pero (kopie Montblanc Meisterstuck), které upoutá pozornost.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků