- Jinhao 159, 18K GP Medium Nib - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Dr.Watson » 12 úno 2015 20:06

... z toho Vás vyvedu.
Na pero si rychle vytvoříte návyk a budete se divit "jak se dá vůbec psát těmi malými, tenkými pery". Já mám těžší pera rád. Lépe drží rukopis, stávají se součístí ruky, lehká si občas létají jak je napadne, když špatně odhadnete sílu tahu.
Nedávno mi přišlo pero Duke (oblíbená značka) 552-1, je ještě malinko těžší a hned se z ařadilo mezi oblíbená. Píše jak drak.
Víčko na pero nedávám, jenom když déle píši tak kvůli )únavě svalů-změní se těžiště , dost to pomůže. 159 je s víčkem velmi zajímavá, musíte posunout úchop výš a poté se s ním moc pěkně píše.
Mně zase nefungují lehká pera.
Ono se říká že na velikosti nezáleží ale zkušenost mne naučila radovat se z většího nástroje neboť dělá daleko více radosti za menšího úsilí.
Malý kašpárek je také fajn, Hobbitů si vážím ale budu se držet svého...
(se omlouvám, pokud někdo nějakým nedopatřením cokoliv pochopil jinak, než měl autor-poustevník, na myslí...)
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod vojtahlad » 18 úno 2015 07:34

Dr.Watson píše:Na pero si rychle vytvoříte návyk a budete se divit "jak se dá vůbec psát těmi malými, tenkými pery". Já mám těžší pera rád. Lépe drží rukopis, stávají se součístí ruky, lehká si občas létají jak je napadne, když špatně odhadnete sílu tahu.


Já to cítím přesně obráceně - těžší pera si jedou po svém, zatímco ta lehká poslouchají ruku bez odmlouvání. Jinhao 159 mě celkem láká vyzkoušet, ale moc nepočítám s tím, že bychom byli kamarádi.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod trige » 18 úno 2015 07:52

Cítím to stejně.

vojtahlad píše:Já to cítím přesně obráceně - těžší pera si jedou po svém, zatímco ta lehká poslouchají ruku bez odmlouvání. Jinhao 159 mě celkem láká vyzkoušet, ale moc nepočítám s tím, že bychom byli kamarádi.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Dr.Watson » 19 úno 2015 16:34

Aaaa!
To je přesila...
Zítra nafotím pero které mám teď mezi top 3. Myslím že je ještě větší a těžší asi také.
Nějaký Duke, ta značka mne začíná dostávat.
...tedy pevně věřím, že to není automobilový syndrom - se říká že čím větší auto, tím... :D
Ale ne, mám i malá pera, dvě oblíbená, píší také moc hezky, patří do top 3. Jin. 159 jsem zařadil na bramborovou medaili.
Když jsem dneska v bance podepisoval pracovní šeky, zaučovala zrovna pracovnice novou a ta koukala na pero jak by ho neviděla v životě (no, možná vlastně ne, teď děti mohou psát tornády , že?) a druhá říkala něco jako, to je v pohodě, tím se psalo před druhou světovou akorát musíš dát pozor aby zaschl podpis, jinak ho rozmažeš a je průser...
Ale to jsem OT.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod vojtahlad » 19 úno 2015 16:38

A to ještě větší a těžší pero je ještě pořád jednoruční, nebo už se s ním musí psát oběma rukama? ;)
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Dr.Watson » 19 úno 2015 16:53

Má podpěrný rám upevněný na předloktí a konvektor má ventil na sifonovou bombičku aby se zajistilo dostatečné zásobování inkoustem...
...dělají to pro zápasníky Sumo a ti si stěžují, že jsou malé...
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod Gek » 16 bře 2015 22:06

Pero jsem naplnil inkoustem - černý K-I-M, Vypsal jsem jedenu náplň a nasál inkoust znovu. Popsal jsem stránku a nechal pero týden ležet doma na stole. Po týdnu jsem odšrouboval víčko a začal psát. Jinhao okamžitě začalo psát. Velice mě to překvapilo.
Hodně záleží na kvalitě papíru. Na obyč. papír píše silnou linku, na lepší papír píše dobře a linka odpovídá tloušťce hrotu M. Bych řekl. Ovšem na rychlé poznámky v práci na horší papír z bloku není dobré. Silná linka a rozpíjí se. Vyžaduje lepší kvalitu papíru. Na běžné pracovní poznámky se mi osvědčilo pero Pierre Cardin. Ale to už je jiné téma. :)
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod trige » 17 bře 2015 07:22

Petr.T.M. píše:Hm, já asi taky. :roll: Jenže nemaje možnost kupovat v zahraničí si budu muset nechat zajít chuť. :? (Jinak momenťák na karbonovou sedlovku jsem si taky pořídil 8-) )


Pokud máte platební kartu z české banky, tak nakupování na eBay, je stejně jednoduché jako na každém jiném eshopu v česku. A daleko bezpečnější z hlediska podvodů, reklamací, nedodání toho, co požadujete, než kdejaký český eshop. Nezřídka se stane, že pokud je nějaký problém se zbožím, čínský obchodník vám zašle nové zboží, aniž by požadoval vrácení toho původního. Tak jen směle do toho, registrace je jednoduchá :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Jinhao 159, 18K GP Medium Nib

Příspěvekod vojtahlad » 02 dub 2015 19:48

Kromě tradiční černé se Jinhao 159 začalo vyrábět i ve žluté a oranžové barvě: https://www.youtube.com/watch?v=QZt0-uz4II4
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Předchozí

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků