- Přírustky - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Přírustky

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Re: Přírustky

Příspěvekod troll » 21 bře 2012 23:10

Ahoj Lidičky :)
Rád bych se s Vámi podělil o svém prvním zážitku s plnicím perem. Dostal jsem darem pero Parker Urban v provedení z nerezové oceli. S perem používám konvertor. Hned jsem byl nadšen, toto pero dalo mému psaní úplně nový rozměr, nikdy předtím jsem s plnicím perem nepsal :) Jako první jsem odzkoušel inkoust KOH-I-NOOR document ink black v 30-ti gramové skleničce. Z výsledku jsem byl rozčarován, text je pěkne sitý a nemaže se, ale inkoust strašne rychle zasychá na hrotu a při plnění pera z hrotu nesteče, ale udělá na něm celistvý povlak. Po přečtení několika článků o špatném vlivu tohoto inkoustu na hrot jsem zbytek z pera odstranil a důkladně ho vyčistil, dle návodu na tomto fóru ;) Nyní používám inkoust KOH-I-NOOR standardní modrý v 50-ti gramové plastové nádobce a s výsledkem jsem již spokjen, při naplnění inkoust z hrotu krásně steče a na hrotu zbydou již jen 1-2 kapičky které snadno otřu ubrouskem :) V nejbližší době si jistě objednám nějaký lepší inkoust, pokukuju po modrém odstínu inkoustu od firmy Diamine založeném na vodní bázi. Na závěr lze jen říci, že mi plnící peru učarovalo a již s ničím jiným psát nechci :)
troll
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2012 22:45

Re: Přírustky

Příspěvekod tomas.hercik » 22 bře 2012 19:42

Tak to vítej do tohoto přenádherného světa....

PS: začni šetřit :D nezustaneš u jednoho...
tomas.hercik
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29 úno 2012 17:46

Re: Přírustky

Příspěvekod vyrbl » 26 bře 2012 09:19

Ano ano, plnicí pera vyvolávají závislost ... ještě tamto pero ... a takové ještě nemám ... a ještě bych vyzkoušel takový inkoust ... děti a manželka doma hladoví, exekutoři za dveřmi, elektrika odstřižená ... ještě jedno pero - už fakt poslední :lol:

ve skutečnosti to není tak hrozné, ale mnohem horší ;) VÍTEJ mezi "peromilce"
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Re: Přírustky

Příspěvekod troll » 27 bře 2012 22:42

Děkuji za přivítání :)
A je to tu... :D Dnes mi přišel inkoust Diamine Blue/Black Petrol New. Vzal jsem pro jistotu hned dvě velká balení :D Pero jsem vyčistil a natankoval poprvé něčím lepším než je koh-i-noor (pero mam teprve necelé dva týdny). S výsledkem jsem nad míru spokojen. Hrot krásně klouže po papíru a tekutost je vynikajicí :) I při zamyšlení se s otevřeným perem hrot nezaschne.
troll
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2012 22:45

Re: Přírustky

Příspěvekod vyrbl » 26 dub 2012 09:27

Jj, tohle je na fórech o plnicích perech měřený parametr - říká se tomu různě, třeba "vysychací test"

Můj požadavek na pero je, že musí vydržet 5 minut ležet otevřené na stole (vodorovně) a pak psát na první kontakt. Takové pero se kvalifikuje do mého používání.
Cokoli pod 5 minut není pro mě.

Samozřejmě to není jen věc pera, ale taky (možná z větší části) věc inkoustu. Ale zkoušel jsem různá pera se stejným inkoustem a výsledky byly různé - takže to není jen o inkoustu.

Pak mám ještě druhou verzi vysychacího testu:
Naplněné pero nechám zavřené hlavou nahoru v kalíšku asi týden. Pokud potom začne psát na první (nebo skoro první) kontakt, je to pro mě top pero.

Cokoli, co musím křísit (dýchání na hrot a podrobné věci), mě uvádí do varu.
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Re: Přírustky

Příspěvekod Sakal77 » 29 pro 2012 02:30

Ahoj.
Tak jsem na právě proběhlé Vánoce dostal od Ježíška plnící pero Parker Urban Night Sky Blue. Není to mé první, to bylo Praker Vector. Někde jsem jej donedávna měl, ale bohužel v domácnosti s dětmi se prostě někde schoval a cca 1 měsc jej nemohu najít :(
Pak jsem měl ještě Parker Reflex (modré), ale to už dosloužilo. Rozpadl se gumový grip a plastové tělo prasklo (nad hrotem, takže protékal inkoust). :(

Tak snad s Urbanem budu úspěšně pokračovat s ručním psaním a třeba se zase naučím psát psacím (čitělně). :)
Sakal77
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2012 01:07

Re: Přírustky

Příspěvekod Golfista » 10 led 2013 22:08

Koupil jsem si toto pero. Neskutečně lehce a příjemě se tím píše. Nevěřil bych, že číňani dokážou udělat něco tak překrásného...
http://www.ebay.com/itm/160941960593?ss ... 1497.l2649
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Přírustky

Příspěvekod ypres_bass » 04 úno 2013 12:17

Během 10minut tu byli 2x pošťáci (z toho jednou ta pěkná mladá co pro ni mám slabost ;-) )
no a do mého stojánku přibyl Parker Sonnet SS CT (F) a Parker I.M. Profile Black (M)
oba teda jeté, takže IMko se už čistí (bylo zas*** jak jetel) a v Sonnetu mi nechal předchozí majitel plný konvertor (taky pěkný bonus, nemusím ho kupovat) inkoustu Watermann Dark Green.
To je úplně někde jinde...

takže momentální "PenCount": 7
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Přírustky

Příspěvekod Ťule » 22 bře 2013 10:08

Zdravím milovníky inkoustu!

Já si tento týden užil hodně radosti za extrémě málo peněz, tak se musím pochlubit :D :

V intersparu jsem objevil čínu Hero 330 za 12,90!!!! :shock: Nevěřil jsem, že bude fungovat, a bylo mi líto kvalitního inkoustu, tak jsem ho naplnit inkoustem Koh-I-Noor Brillant, který 28 let :o :o :o ležel v šuplíku bez povšimnutí. Smrtelná kombinace, ale píše to neuvěřitelně skvěle! Inkoust ležením chytil nádherný šedomodrý odstín, no posuďte sami ;) !

K tomu přibyl Pilot 78 G z eBay a Lamy Nexx z Aukra. Paradoxně nejméně mi sedí to "nejdražší" -- Lamy -- špatně se mi drží, ale píše výborně, tak mu dám šanci.

edit: takže došlo k omylu, ta čína není značky HERO, ale HERB. Na eBay Hero 330 stojí kolem 10 $, takže jde jen o lacinou napodobeninu. Když se vezme v úvahu, že už samotné Hero 330 je laciná napodobenina, nelze se té nízké ceně divit. Ale divím se, že to píše! A dobře!
Obrázek
Naposledy upravil Ťule dne 22 bře 2013 17:47, celkově upraveno 1
pera v provozu: HERB 330; Lamy Nexx (M); Pilot 78 G (F)
pera ztracená: Parker Contact (M)
inkousty: K-I-N Brillant modrý; Diamine Old English Emerald Green; Diamine New Century Chocolate Brown; Pilot Namiki Black; K-I-N Černý
Ťule
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 bře 2013 08:46

Re: Přírustky

Příspěvekod ondra.palas » 22 bře 2013 10:50

Ahoj, vítej mezi podobně postiženými.
Hned na začátek dobrý příspěvek.

Lamy Nexx je dost specifické pero, které určitě nesedne každému.
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

PředchozíDalší

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků