- Přírustky - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Přírustky

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Re: Přírustky

Příspěvekod Walter20 » 22 bře 2013 10:54

Ťule: Hezký příspěvek! :)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Přírustky

Příspěvekod Ťule » 22 bře 2013 13:57

Děkuju za hezké přivítání!
Ale už ten příspěvěk musím opravit: to čínské pero není HERO, ale HERB :D . Já myslel, že je to jen špatně vyražené O, ale ono to skutečně existuje. Žeby napodobenina napodobeniny ;) ?
pera v provozu: HERB 330; Lamy Nexx (M); Pilot 78 G (F)
pera ztracená: Parker Contact (M)
inkousty: K-I-N Brillant modrý; Diamine Old English Emerald Green; Diamine New Century Chocolate Brown; Pilot Namiki Black; K-I-N Černý
Ťule
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 bře 2013 08:46

Re: Přírustky

Příspěvekod ondrais » 26 bře 2013 19:36

Dnes mi udělala radost došlá zásilka s tímto krásným perem :-) Má řekl bych Fkový hrot s nápisem Iridium Point Germany, s kterým se příjemně píše. Je to takový Japonský Mko, prostě tloušťka která je přesně ta která mi sedí, takže jsem mile překvapen. Pero má příjemnou váhu, velice dobře se drží, je tak akorát tlusté a vyvážené.
Jediné co působí opravdu lacině je ta šílená plastová kulička na klipu :-))
Jinak dobrý, je to takový rozveselení mé sbírky. Uvidíme co to vydrží :twisted:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nebyl to záměr, ale až po koupi jsem zjistil, že se jedná o napodobeninu pera Delta DolceVita.
NAMIKI FALCON SF, PILOT 78G F
ondrais
 
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2013 13:00
Bydliště: Praha - Břevnov

Re: Přírustky

Příspěvekod kumpa » 26 bře 2013 21:06

Zajimave pero a moc vydarene fotky!
kumpa
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2013 21:58

Re: Přírustky

Příspěvekod ypres_bass » 26 bře 2013 21:39

a je vidět bobmbička/konvertor?

to pero se mi dost líbí... ten vršek teda nic moc, ale ten spodek luksus...
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Přírustky

Příspěvekod ondrais » 27 bře 2013 11:20

Konvertor/bombička jde vidět jen lehce. Ta pryskyřicová část, jako jediná na peru( alespoň myslím ), je dost tlustá, takže dává jen tušit jisté obrysy uvnitř.
NAMIKI FALCON SF, PILOT 78G F
ondrais
 
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2013 13:00
Bydliště: Praha - Břevnov

Re: Přírustky

Příspěvekod ondra.palas » 27 bře 2013 17:17

Moc pěkné pero!
A co ten neznámý inkoust? Poděl se o nějaké postřehy.
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Re: Přírustky

Příspěvekod Petr.T.M. » 28 bře 2013 14:24

Tak nevím, lze se pochlubit i levnějším strojem? Včera jsem koupil Sheaffer VFM Matte Black. Příjemně se drží. Jen jsem si já pako zapomněl koupit zrovna konvertor. Takže zatím jede na přiloženou bombičku.
P.S. večer: Na druhé vyzkoušení dobré. Slovy klasika: "Zprvu trochu trpké zdá se..." Ale fakt píše dobře. I když jako začátečník moc srovnání nemám. Pravda se Scheafferem Gift 100 se moc srovnávat nedá. Viděl bych to na druhé (náhradní) pero s modrým inkoustem.
Další přírůstek: Inoxcrom Atlantic Stainless steel CT - nevšiml jsem si profilované úchopové části, trochu mi vadí. Ale i zde jsem si zapomněl přiobjednat konvertor - no co byste tomu řekli.......
Naposledy upravil Petr.T.M. dne 28 bře 2013 23:43, celkově upraveno 1
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Přírustky

Příspěvekod Walter20 » 28 bře 2013 16:15

Petr.T.M.: Směle do toho, pochlub se. :) Nejde ani tak o "exhibici" či "závody" zdejších členů o to, kdo předvede nejdražší psací nástroj (nebo s tím související příslušenství), ale o seznámení zainteresovaných s novými kousky, popřípadě i s těmi notoricky známými, "z mého - ryze osobního - pohledu" (či "jiného pohledu", "ve světle nových skutečností, zkušeností", nebo dalších/jiných souvislostí apod.).

P. S. Jen mi přijde poněkud zvláštní (...), že v tématu "Pochlubte se" úspěšně rozkvétá v podstatě duplicitní (jaksi "parazitující") vlákno "Přírůstky"...
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Přírustky

Příspěvekod Petr.T.M. » 30 bře 2013 15:17

.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

PředchozíDalší

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků