- Přírustky - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Přírustky

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Re: Přírustky

Příspěvekod Marty » 17 zář 2014 12:43

Nemohl jsem nevyzkoušet - objednal jsem z eBay jeden kousek Jinhao 650 Rosewood a jsem ohromen. Neuvěřitelné, co za dané peníze Číňan dokáže. Spíšu k tomu nějakou minirecenzičku a udělám pár fotek. :)
NEW: Pilot 78G Teal F • Jinhao 650 Rosewood 18K GP M
Vtg: Montblanc Model 22 • Parker Jotter ball Čs.Filharmonie
Daily: Lamy AL-star F • Parker Vector SS F • Parker Vector Black Resin M • Cross Tech3 Black
Inks: Diamine & Waterman
Marty
 
Příspěvky: 9
Registrován: 23 lis 2013 12:18

Re: Přírustky

Příspěvekod trige » 17 zář 2014 18:34

Číňané umí vyrobit pěkná a kvalitní pera. Problém nastává, když "dospěješ" k tenčím hrotům (používám japonské F). Tam už hledáš čínské pero horko těžko. Nějaká jsou, ale už jsem si netroufal objednat...
http://www.ebay.com/itm/HERO-359-Founta ... 1c4012eff9
Já např. ujíždím na celuloidových perech, i tohle umí číňan s hrotem F :-) http://www.ebay.com/itm/Fuliwen-Cellulo ... 3390f9c124, ale je to už dost peněz, to raději koukám na celuloidové pera Parker, Schaeffer (se zlatým hrotem), Esterbrook a pod. :-)
Vůbec jsem Ti nechtěl kazit radost, pero je pěkné a přeji Ti, ať si jej užiješ.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Přírustky

Příspěvekod Gek » 13 lis 2014 20:35

Dobrý den. Narazil jsem na toto forum a snažím se ho pročíst a nedá mi to, abych se k vám nepřidal. Zatím nevím kam, ale protože jsem přírůstkem, tam píši sem. Plnicím perem píši moc rád, i když můj hlavní psací nástroj je klávesnice. Přesto ale mám většinou u sebe i plnicí pero. Kdysi, asi před 23 lety jsme jeli se ženou za tetičkou do Německa. Tetička nám dala při odjezdu už nevím kolik peněz, abychom si něco koupili na památku. Manželka si koupila něco bot, já pero Parker - je to to černé. Typ už nevím. Třeba ho někdo poznáte. Žena jen kroutila hlavou, když přišla s krabicemi a já se pochlubil. Teta mi musela koupit, ( nemusela, ale chtěla ) krabičku bombiček, abych měl čím psát. Tehdy jsem o perech toho mnoho nevěděl a Parker má hrot M. Už je trochu opsané, ale stále hezky píše.
Druhé pero je rovněž Parker Sonnet. Hrot je F a dostal jsem ho před několika lety od šéfa. S tím se dobře nepíše, možná je trochu "ťuklé".
Pak mám ještě další pero. Je to Pierre Cardin, fotku jsem neudělal. Mám ho v práci na stole a je právě v psací směně. Jak ho vezmu do ruky, tak píše a to i třeba druhý den. Na hrotu je zespoda vyražena 3. Píše se mi s ním dobře. EDIT: Už vím, je to pero Pierre Cardin.
Čtvrté pero je pero Fuliwen, hrot M. S tím moc nepíši, protože zasychá.

Normálně škrábu jako kocour a proto se co nejvíce snažím psát plnicím perem. To se mi i samotnému můj rukopis líbí. :D . Psaní perem je příjemné a rád ho používám. Zatím jsem vždy používal bombičkový inkoust, asi 10 bombiček za 60 korun. Nyní po přečtení vašeho fóra se poohlédnu i po jiném inkoustu. Bombičky asi ale neopustím. Jsou zřejmě výhodnější, jak jsem zde pochopil. Asi vyzkouším i plnění bombiček. Zde jsou k vidění.

PS: Právě v Pardubicích probíhá výstava Od destičky k tabletu." Doporučuji. Moc hezké kousky jsou zde k vidění.
Naposledy upravil Gek dne 08 pro 2014 22:27, celkově upraveno 1
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Přírustky

Příspěvekod vojtahlad » 14 lis 2014 23:11

Bombičky výhodnější? Pokud myslíte ekonomicky, tak rozhodně ne. Malá bombička má 0,75 ml a podle toho, co píšete, ji kupujete za 6 Kč kus, takže mililitr inkoustu Vás vyjde na 8 Kč. 30ml lahvička Pelikanu 4001 stojí 75 Kč, což dává 2,50 Kč za mililitr. Pelikan 4001 je asi nejlevnější značkový, ale ostatní neluxusní značky (Parker a spol.) nevycházejí dramaticky hůř. Náklady na konvertor (podle značky a typu 100 až 200 Kč) se zaplatí cca po první lahvičce a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty.

Předností bombiček je praktičnost - můžete si je vzít na cesty. Objem bombičky také bývá větší, takže déle vydrží. Ale máte mnohem menší výběr inkoustů, které navíc vycházejí podstatně dráž.

Štěňátko Kokršpaněla tvrdí, že podle jeho zkušeností bombička pouští méně inkoustu. Je asi jediný člověk na zeměkouli, který to považuje za výhodu ;) Většinou lidé jdou spíše po perech píšících výraznou stopou, protože se pak lépe projeví barva inkoustu. Pokud je to pravda (srovnání nemám, bombičky nepoužívám), připadá mi i tady konvertor ve výhodě.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Přírustky

Příspěvekod Gek » 15 lis 2014 18:52

Děkuji za reakci. V podstatě jsem ani neměl na mysli ekonomickou stránku, ale spíše další dva body ve vašem příspěvku. Ty bombičky jsem koupil v papírnictví. Nevím co jsou zač. Rád koupím i jiné, lepší inkousty a zkusím je. Zkusím i konvertor a inkoust v lahvičce, nebráním se tomu. Co jsem zde pročetl, tak pouze jeden člověk si nosí sebou lahvičku inkoustu. Bombička mi tedy přijde praktičtější. Dojde, vyměním a píšu dále. Ale když se na to podívám jinak, já už dnes do školy nechodím, perem píši v práci nebo doma a když mi dojde inkoust, tak ho bez problému naplním. To je také pravda, takže výhoda bombiček se mě zase až tak netýká. Jen jsem o tom nikdy takhle nepřemýšlel. Až toto forum mě popostrčilo.
Kdysi jsem psal perem s pístovým plněním, ale už je to tak dlouho, že si na to jen matně vzpomínám, takže nemohu srovnávat. Pak jsem si koupil pero a bombičky a od té doby jsem jiným, než bombičkovým nepsal. Proto jsem zde a sbírám zkušenosti a tudíž jsem rád, za každou radu. Musím také zjistit, kam pro pera a ostatní potřeby na Pardubicku, to zatím také nevím. Rád bych přezbrojil a nahradil své Parkery. I když jak jsem psal, jsem s nimi spokojený. Bude to jiný značka nebo zase Parker ?? Opravdu nevím. Ale zase je to jako s bombičkami. Nikdy jsem nepoznal nic jiného. Parker jsem považoval za špičku a zde jsem se dozvěděl, že je to trochu jinak. Takže vše je pro mě nové. Učím se. Zase se ukazuje, že člověk se učí celý život. Po Ježíšku budu moudřejší, možná něco z tohoto sortimentu bude pod stromečkem. Jen musím zjistit kam a k jakému produktu Ježíška nasměrovat. :D Pokud ne, budu si nadělovat sám. ;)
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Přírustky

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 15 lis 2014 21:25

Gek píše: Co jsem zde pročetl, tak pouze jeden člověk si nosí sebou lahvičku inkoustu.


a kde je problém nosit doplněné bombičky? :) Já si je plním a špuntuji silikonovým špuntem
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Přírustky

Příspěvekod Gek » 15 lis 2014 21:36

Popravdě mě to už před lety napadlo, ale nevěděl jsem jak je bezpečně uzavřít. Vypláchnou, naplnit, to vše by šlo, ale jak je uzavřít ?? Zkoušel jsem izolepu, ale to se mi nezdálo dobré. Možná špatná izolepa, možná málo odvahy. Myslím si ale, že už jsme u jiného tématu. Asi je čas přejít. Jdu najít téma, kde se plní bombičky a tam se vás zeptám na zavírání bombiček.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Přírustky

Příspěvekod Gek » 26 pro 2014 20:04

Tak se musím pochlubit, našel jsem pod stromečkem pero Ferrari, krásné červené, přímo z Maranella. Píše krásně.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Přírustky

Příspěvekod Dr.Watson » 27 pro 2014 11:35

Stenatko_Kokrspanela píše:
Gek píše: Co jsem zde pročetl, tak pouze jeden člověk si nosí sebou lahvičku inkoustu.


a kde je problém nosit doplněné bombičky? :) Já si je plním a špuntuji silikonovým špuntem


...jo. Já to dělám asi podle Vás, hned jak se to tu před časem probíralo... nemá to opravdu chybu - měl jsem strach aby ten špunt nezůstával na trnu pera, zkoušel jsem předtím vosk i potravinovou folii leč marně.
Navíc se dají sehnat dlouhé eurobombičky.
Nehledě k tomu že když už si míchám a plním carty elektrocigarety, přijde mi divné nemíchat inkousty. Jenže to je o zálibě, času a očekávání. Někdo chce hned psát a kouřit, někdo si rád hraje a vymýšlí...
Štěňátko Kokršpaněla tvrdí, že podle jeho zkušeností bombička pouští méně inkoustu. Je asi jediný člověk na zeměkouli, který to považuje za výhodu Většinou lidé jdou spíše po perech píšících výraznou stopou, protože se pak lépe projeví barva inkoustu. Pokud je to pravda (srovnání nemám, bombičky nepoužívám), připadá mi i tady konvertor ve výhodě.

Ono je to tím, že bombičky jsou natěsno a konvektory naopak nemusí vzduchotěsnit kolem pístu, asi-velký rozdíl to nebude ale tipuji že hraje roli podtlak při vypsaném inkoustu, nakonec když pero začne hodně spouštět, je potřeba dotáhnout píst a vypustit vzduch.
Výhoda to je minimálně pro mne také - nemám rád tenké hroty a u širších je to akorát.
Ale ten rozdíl tam vždy bude.
Já tuhle zjistil, že mám rezervní bombičky snad v každé tašce. Konvektor se stáhne a nahradí a doma se to dovyřeší.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Přírustky

Příspěvekod trige » 27 pro 2014 14:10

Šup sem nějakou fotku pera a vzorek jak píše :-)

Gek píše:Tak se musím pochlubit, našel jsem pod stromečkem pero Ferrari, krásné červené, přímo z Maranella. Píše krásně.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

PředchozíDalší

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků