- TWSBI 580 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

TWSBI 580

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

TWSBI 580

Příspěvekod tlacenka » 16 dub 2013 13:37

Tak, právě dorazilo, je naplněno.
Jedná se o pero TWSBI 580, hrot EF.
Primarní dojmy (je to moje první twsbi) :
Co se týká balení, spousta výrobců by se měla od nich poučit (náhradní díly "ve dně" krabičky - šroubováček, silikonový olej).
Pero uchycené pro převoz nejlépe jak to konstrukčně jde.
Bral jsem od svého oblíbeného dodavatele pomůcek, kterého tímto doporučuji také doporučuji :
http://www.purepens.co.uk/acatalog/TWSB ... -Pens.html

objednáno 9.4 s tím, že měli skladem verzi s M i F hrotem. EF mělo dorazit během dne (k nim na sklad).
Placeno Paypalem.
9.4 zaplaceno a prislo potvrzeni o objednavce
9.4 vzneseno nekolik dotazu, na vsechny odpovezeno behem 10 minut (v normalni pracovni dobe)
9.4 prislo dalsi potvrzeni, tak jsem se zeptal, jestli je to ok, ze jsem chtel jen jedno pero a ze nemam problem v pripade nutnosti zaplatit dve, ale ze bych rad vedel jak na tom jsme
11.4 napsali, ze odeslano doopravdy jen jednou a ze duplicita vznikla na strane serveru, za coz se omlouvaji a ze to trvalo tak dlouho, nez prisli v cem byl problem.
a jeste k tomu bylo :

I hope the order arrives with you very soon, estimated delivery is around 7
working days with Royal Mail, so this will be around Fri 19th April, I hope
sooner.

Kind Regards
Ross Adams LL.B
Director

no a dnes rano (16.4) volala GLS ze to veze a uz je to tu
zpusob dopravy jsem mel jako vzdy ten nejlevnejsi (european airmail).
nebyla to moje prvni objednavka od nich,takze vim, ze to je v pohode

postovné jsem platil skoro 7 liber, protoze jsem si k tomu vzal jeste ten twsbi "kalamar".
Vim, ze nekdo platil min, ale ona mela jen pero, takze presnou cenu da Renata, ktera dala na me doporuceni a tez si objednala :), ale s jinym hrotem.

K vlastnimu baleni jeste : je k tomu takovy "stary navod" na 530 - nektere veci jsou jinak, nerikam, ze hure.
Navod je predevsim obrazkovy, pak par domecku a chlivecku (navod v cinstine) a v anglictine.
Cele je to obalene v pruhledne krabicce a to v papirove.
Priznam se, ze zpracovani obalove techniky vzhledem k logistice je perfektni.
Pak jsem pero naplnil.
Naplnil jsem ho pomoci toho "kalamare" a to tim zpusobem "ne pres hrot",ale tak, ze vlastne vysroubujete ten konec (ctete date pryc tu hlavu s hrotem) a to co vam zbyde nasadite na kalamar, se kterym predtim zakvrdlate a on se naplni.
Kalamar obsahuje takovou zmensenou verzi "sampusky na moc" - ktera velmi casto k videni neni, a ma za
ukol nedovolit hrotu se dotknout skla. (rozebereme kdyztak priste).
Bohuzel tim plnenim vznikne mezera cca 5mm (ctete bublina), ktera hned okrade misto pro palivo :)
(zatim jsem to neresil a nezkoumal, predpokladam, ze nejake reseni bude).
pak jsem chtel psat
protoze tam byla ta bublina, tak me nenapadlo nic lepsiho nez pootocit "tim krouticim" aby se inkoust dostal do hrotu co nejdrive.
coz byl super napad
chvili to psalo paradne
pak to udelalo kanku, takze zase uklizecka :))
pak uz to psalo v poradku
ano jsem hloupy a hloupy a nebal bych se nazvat blbem, ale nic lepsiho me (abych nemusel cekat dlouho) nenapadlo.
pise paradne
obcas vynecha (veeelka rychlost psani, a castecne to prisuzuji i papiru).
zavreno
a cekacka pul hodiny
po pul hodine
prvni pismenko uplne v poradku a pise jak ma
zavreno na hodinu
po hodine...
uplne v poradku jak ma
ted zkusim test s ulozenim hrotem dolu (jinhao me vypeklo a vyteklo) - nerad bych se dockal prekvapeni jako u jinhaa.
fotky asi zitra, pripadne casem
kdyby nekoho neco zajimalo...ptejte se hned
cim plnim : Noodlers polar blue.
tlacenka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2013 14:03

Re: TWSBI 580

Příspěvekod Renata.S » 16 dub 2013 17:40

Tak já tedy prozatím jen doplním, že poštovné u samotného pera ze stejného obchodu vyšlo na necelých pět liber. Vlastní hodnocení stejného pera s hrotem F přidám, jakmile mi dorazí :) .
TWSBI Diamond 580 <F>
Parker Frontier <F> (Twilight, Translucent Blue, Stainless Steal CT, Stainless Steal GT)
Parker Urban Metro Metallic CT <F>
Parker Vector Standard Calligraphy
Pilot 78G <B>
Renata.S
 
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2013 20:26

Re: TWSBI 580

Příspěvekod Renata.S » 19 dub 2013 18:46

Dnes dopoledne mi konečně dorazilo moje nové TWSBI 580 s hrotem F.
Na první pohled jde o opravdu krásné pero, velice pečlivě zabalené a zajištěné proti jakémukoliv poškození během přepravy. Inkoust jsem do pera natáhla klasicky přes hrot, takže jsem neměla vůbec žádné potíže s rozepisováním. Zkoušela jsem ho nejdřív na papír v pracovním diáři, kde se mi linka zdála příjemně silná (ani moc, ani málo, nejsem příznivcem moc tenkých hrotů), a pero krásně spouštělo inkoust. O něco tenčeji a méně hladce už ale psalo v sešitě, do kterého si píšu poznámky doma. Psala jsem vždy silnějšími hroty, a tam podle mého rozdíly v kvalitě papíru nejsou až tak zřetelné.
Největší obavy jsem měla z toho, že bude do mojí ruky moc velké, ale tahle obava se vůbec nepotvrdila. Pero krásně padne do ruky a je dobře vyvážené. V tomhle ohledu jsem moc ráda, že jsem nakonec nezvolila verzi mini.
Tohle je zatím jen prvních pár poznatků. O víkendu si s ním budu víc hrát a příští týden mě v práci nejspíš čeká hodně psaní, takže budu moudřejší a určitě další informace doplním :)
TWSBI Diamond 580 <F>
Parker Frontier <F> (Twilight, Translucent Blue, Stainless Steal CT, Stainless Steal GT)
Parker Urban Metro Metallic CT <F>
Parker Vector Standard Calligraphy
Pilot 78G <B>
Renata.S
 
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2013 20:26

Re: TWSBI 580

Příspěvekod ChesterBen » 23 kvě 2013 14:58

Ta mezírka při plnění se dá odstranit tím, že pak pero obrátíš hrotem nahoru, povolíš píst, vyfoukneš ten vzduch a ještě doplníš. Nevím, jestli se to vyplatí, i tak má TWSBI obrovskou kapacitu a popíšeš s ním desítky stran, ale chápu, že je to hezký, když je to plný úplně maximálně :D
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: TWSBI 580

Příspěvekod roxtime » 25 črc 2013 15:54

a videli ste, čo TWSBI chystá do budúcna? rôznofarebné, iba v niektorých častiach priehľadné telá. najviac som zvedavá na novinku 580 white with rose gold :)
no a veľká vďaka za tip na dobrú stránku!

http://on.fb.me/145vavh
roxtime
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 črc 2013 15:28

Re: TWSBI 580

Příspěvekod Renata.S » 24 zář 2013 21:28

Ahoj, měla bych dotaz na všechny vlastníky TWSBI 540 a 580. Stalo se Vám, že byste si pero trvale obarvili nějakým inkoustem? Mě se to bohužel povedlo při použití inkoustu noodler's #41 Brown. Ne, že by to bylo něco dramatického, ale je teď tak nějak nepříjemně zažloutlé, a nemůžu to z něho dostat pryč. V případě TWSBI je obarvení docela viditelné. Máte vysledovaný nějaký konkrétní typ inkoustu, který je v tomto peru lepší nepoužívat?
Díky za Vaše postřehy.
TWSBI Diamond 580 <F>
Parker Frontier <F> (Twilight, Translucent Blue, Stainless Steal CT, Stainless Steal GT)
Parker Urban Metro Metallic CT <F>
Parker Vector Standard Calligraphy
Pilot 78G <B>
Renata.S
 
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2013 20:26

Re: TWSBI 580

Příspěvekod roxtime » 24 zář 2013 21:34

na odfarbovanie vo vacsine pripadov pomaha citronova stava s troskou soli... navrhla by som teda taky roztok a starou zubnou kefkou zlahka precistit telo, samozrejme odsrobovane od tela. potom nechat odmocit v pohariku s vlaznou vodou, vytriet do sucha a hadam bude zase priesvitne :)
roxtime
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 črc 2013 15:28

Re: TWSBI 580

Příspěvekod Renata.S » 24 zář 2013 21:46

Podobné věci mě taky napadají, ale mám pořád trochu obavu, abych něčím tak agresivním jako je citronová šťáva a sůl pero nepoškodila. Budu o tom přemýšlet, díky :) .
TWSBI Diamond 580 <F>
Parker Frontier <F> (Twilight, Translucent Blue, Stainless Steal CT, Stainless Steal GT)
Parker Urban Metro Metallic CT <F>
Parker Vector Standard Calligraphy
Pilot 78G <B>
Renata.S
 
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2013 20:26

Re: TWSBI 580

Příspěvekod ChesterBen » 25 zář 2013 19:15

Kdyžtak zkus napsat na info@twsbi.com, odpovídají rychle a jsou ochotní, určitě Ti poradí, jak to z toho dostat, aby sis nepoškodila pero :)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků