- Noodler's Ahab Flex - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Noodler's Ahab Flex

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Noodler's Ahab Flex

Příspěvekod ondra.j » 14 kvě 2013 22:05

Před několika dny mi z USA dorazilo toto pero v černé barvě (foto doplním později). Musím říci že jsem se na něj velice těšil, z čehož plyne mírné zklamání.

Po otevření mě zarazil velice citelný odér - jak jsem se dočetl, pero je vyrobeno z pryskyřice rostlinného původu, což je právě příčina tohoto zvláštního zápachu. Po té co jsem pero dokonale vyčistil jarovou vodu a vypláchl (včetně hrotu a feedu), pero jsem vysušil a jal se jej naplnit. Zápach mezitím trochu zeslabil, ale nezmizel. Vybral jsem inkoust Pelikan Edelstein Sapphire Blue, který se mi předtím velice osvědčil v Parkeru.

No... bez tlaku je šířka čáry srovnatelná s Pilotem 78g F (ovšem sytost odstínu mizivá), silný tlak kreslí čáru jako Pilot 78g B, možná o kousek silnější. Ovšem řídit sílu čáry přítlakem plynule se mi ne, a ne podařit. Co víc, na konci silné čáry vždy zůstal ostrůvek inkoustu, který se bohužel propil na druhou stranu listu a další list (normální 80g.m-2 papír). Po celém dni zkoušení jsem inkoust z konvertoru vyprázdnil, pero vymyl a nechal jsem jej uložené až budu mít více času experimentovat.

Těžko hodnotit - perem s flexibilním hrotem jsem se setkal ještě na střední škole, ale to bylo pero násadkové - přišlo mi však podstatně pružnější. Celkem pravděpodobné je, že je třeba být trpělivější - proto prosím neberte tento příspěvek jako odrazující, spíše jako základ diskuse.

Konkrétně by mne zajímalo, jaký inkoust by byl vhodnější? Je vhodné provést ještě nějaké úpravy hrotu/feedu?

Děkuji, O.
ondra.j
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2012 18:51

Re: Noodler's Ahab Flex

Příspěvekod kumpa » 15 kvě 2013 19:19

Mam tohle pero uz nejakou dobu (kupoval jsem z UK) a uvodni rozcarovani jsem zazil taky. Oder mi teda nevadil, ale cekal jsem, ze hrot nebude vyzadovat takovy tlak, aby se otevrel. Nastaveni z krabice mi prislo hodne "suche", pri tlaku velmi casto vynechaval - a to jsem pero naplnil inkoustem Apache Sunset, ktery povazuji za hodne "mokry". Vse se zlepsilo nastavenim pozice hrotu a feedu tak, ze nejsirsi cast hrotu je zarovnana cca druhou drazkou na feedu. Od te doby hrot nevynechava a je daleko "mokrejsi". Po nekolika naplnenich a vypsanich celeho konvertoru jsem si zvykl na to, jak moc pri psani tlacit, aby vynikla variabilita linky a jsem velmi spokojen. Akorat je fakt, ze to neni pero na pouziti s beznym papirem do tiskarny - tam se v dusledku tlaku inkoust temer vzdy dostane skrz. S Rhodia blokem neni absolutne problem. Takze nevzdavat se po uvodnim rozcarovani, ono to prijde ;-)
kumpa
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2013 21:58


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků