- Sailor & Co. - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Sailor & Co.

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Sailor & Co.

Příspěvekod ls8 » 07 led 2011 13:29

Před dvěma dny mi dorazil na eBayi zakoupený Sailor 1911M (mid size) v černé barvě, se zlatými doplňky, s hrotem F. Zavřený je o něco větší než starý Parker frontier, ale bez víčka je naopak celkem výrazně kratší, pro mě až příliš krátký na pohodlné držení. Psát tedy musím s nasazeným víčkem. Hroty Sailor jsou jak známo excelentní, a já to můžu jenom potvrdit. Tenký F (fine) hrot je možná o polovinu tenčí než M hrot na Parkeru, a přesto je psaní s ním naprosto hladké a plynulé. Na ukázku přidávám pár řádek napsaných inkoustem Diamine Presidential Blue, na papír ze záznamníku Moleskine Plain Reporter Notebook.

P.S. Ty ošklivé fotky z mobilu časem nahradím nějakými lepšími :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil ls8 dne 23 úno 2012 15:22, celkově upraveno 1
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Sailor 1911M 14k F hrot

Příspěvekod vyrbl » 19 srp 2011 10:53

U koho na ebay je Sailor koupený? Taky pokukuji ;)
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Re: Sailor 1911M 14k F hrot

Příspěvekod ls8 » 31 srp 2011 12:40

http://stores.ebay.com/pensgallery/ - kupoval jsem u něj postupně několik kousků, vždy naprosto v pohodě, doprava FedExem v ceně.
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Sailor & Co.

Příspěvekod ls8 » 23 úno 2012 15:26

Představuji svoji aktuální psací rodinku.

Pera zleva: Sailor 1911 21K Gold (B), Sailor Professional Gear 21K Gold (B), Sailor 1911 21K Rhodium (M), Parker Frontier (M).
Inkousty Iroshizuku zleva: shin-ryoku (zelený), momiji (červený), asa-gao (modrý).

Obrázek
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Sailor & Co.

Příspěvekod stratilsomsa » 10 bře 2012 20:21

dlhsie som pokukoval po nejakom Sailorovi, nakoniec sa mi podarilo vydrazit nove Sailor Reguls za vybornu cenu ((+_+)) dizajnovo sa mi nepaci vrchnak, ale to je jediny nedostatok. Hrot je skutocne vyborny mozem len odporucit.
stratilsomsa
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 úno 2012 12:48

Re: Sailor & Co.

Příspěvekod ArielN » 19 bře 2012 16:29

Nice collection :) How long have you been waiting for the package?
ArielN
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 lis 2011 14:38

Re: Sailor & Co.

Příspěvekod ls8 » 19 bře 2012 17:09

Engeika sends pens via EMS, with delivery within a week since purchase.
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Sailor & Co.

Příspěvekod ArielN » 28 kvě 2012 11:05

ls8 píše:Engeika sends pens via EMS, with delivery within a week since purchase.


Děkuji! :)
ArielN
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 lis 2011 14:38

Re: Sailor & Co.

Příspěvekod laKatos » 12 zář 2012 19:48

Zdravím,
zakoupil jsem plnící pero sailor a chtěl bych o něm něco vědet. prosím můžete mi pomoci co to je za typ péra.

Obrázek
laKatos
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04 zář 2012 19:34

Re: Sailor & Co.

Příspěvekod Walter20 » 03 úno 2013 00:33

ls8 píše:Před dvěma dny mi dorazil na eBayi zakoupený Sailor 1911M (mid size) v černé barvě, se zlatými doplňky, s hrotem F. Zavřený je o něco větší než starý Parker frontier, ale bez víčka je naopak celkem výrazně kratší, pro mě až příliš krátký na pohodlné držení. Psát tedy musím s nasazeným víčkem...


Jen tak bokem... Řešívám v podstatě stejný problém s velikostí (délkou) pera bez nasazeného vršku. Mám větší ruku, k tomu pociťuji jistý druh nekomfortnosti při psaní perem s nasazeným vrškem (pomineme-li samotný design/konstrukci pera s ohledem na celkovou ergonomii). Proto se většinou poohlížím po nástroji, který má v základu (myšleno "bez prodloužení") dostatečnou délku. Sailor 1911 "Mid Size" je v mnoha ohledech vynikající pero, které se dá sehnat i za necelé 3 000 Kč (včetně poštovného, DPH, cla). Ovšem délka těla bez vršku činí "pouhých" cca 11,7 cm (obdobně např. Sailor ProColor 500, Parker I. M., Pelikan M200/M400, Waterman Charleston apod.), což je pro mne nepříliš lákavý parametr. Rozumná délka pro mne začíná někde na cca 12,3 cm. To už splňuje (komentář čistě k rozměrům) např. Parker Frontier/Sonet, Pelikan M600 aj., nebo možná varianta kýženého Sailoru 1911 "Mide Size" v podobě jeho větší verze "Large Size" (12,4 cm), ovšem s cenou většinou o cca 70 % vyšší. A zase neušetříme... :)

Dovětek: Samozřejmě, pokud bych se poohlížel po solidním a stejně dostupném peru (a potřebné délky, 14k zlatý hrot) podobných kvalit Sailoru 1911 "Mid Size", nabízí se Pilot Namiki Custom 74 (12,5 cm). Ano, "sedmdesátčtverka" je sice cenou (a nejen cenou) dobrá alternativa (a např. pro majitele populárního e-shopu Gouletpens.com je vůbec nejoblíbenějším perem), ale charisma Sailoru 1911 - bohužel z mého pohledu - nemá.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Další

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků