- Moje zbrusu nové pero - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Moje zbrusu nové pero

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Moje zbrusu nové pero

Příspěvekod Firzen » 22 kvě 2011 19:14

Zdravím všechny členy tohoto mladého fóra. ;)

Nedávno jsme s rodiči probírali staré věci, což mě zrovna moc nebavilo a vlastně jsem jim i kolikrát nadával, že už mě to věčné přebírání nebaví. Bylo to zvlášť proto, že zrovna v tu dobu jsem se potřeboval připravovat na maturitu. Nicméně mezi těmi věcmi jsem našel i moje staré pero, které jsem dostal myslím na samém začátku gymnázia, tedy v Primě. Vyzkoušeli jsme ho a ten pocit psaní se mi nesmírně zalíbil. Psaní mě baví obecně, již 5. rokem si píšu deník, který již čítá přes 250 stran formátu A4. Ale s tímhle perem mě to prostě bavilo víc.
Během přípravy na maturitu jsem s ním napsal pěknou řádku nejrůznějších matematických příkladů a také výpisky o autorech do češtiny. Pero je bombičkové a žádný konvertor jsme doma skutečně neměli. Je to nějaké velmi levé pero značky Noell - v ceníku firmy jsem našel, že stojí myslím 29 Kč. Ale píše se s ním moc hezky. Když mi došly bombičky, koupil jsem nové.. Jenže s těmito začalo pero kaňkovat, co to dá a stalo se v podstatě nepoužitelným. Navíc bombičky vytékají do zadní části... To ve mně vyvolalo celkem rozčarování, a začal jsem hledat nějaké plnící pero.
Samozřejmě jsem nemohl minout značku Parker, jejíž výrobky mě velmi oslovily. Naprosto jsem si vysnil pero Parker Frontier Translucent Blue. Vlastně jsem se každou volnou chvilku probíral různými věcmi kolem této problematiky.

Po ústních zkouškách, které se nečekaně docela povedly, jsem tedy na rodiče vyrukoval s tím, že bych chtěl právě toto pero. A souhlasili. 8-)

Takže, už ho mám doma a následuje pár fotek jak toho starého Noellu, tak i nového Parkera:

Obrázek
(Pero Noell)

Obrázek
(Parker Frontier Translucent Blue)

Obrázek
(porovnání psaní textu)

Obrázek
(vyzkoušení Noellu --> jakmile dojde řeč na vybarvování, je zle)

Obrázek
(vyzkoušení Parkera)
Firzen
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 kvě 2011 16:06
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Moje zbrusu nové pero

Příspěvekod ls8 » 23 kvě 2011 20:28

Nobrý začátek. Parker Frontier Translucent Blue bylo moje první pero, které jsem dostal před třinácti lety. Odstartovalo mojí oblibu psaní inkoustem, mám ho dodnes (i když s novým hrotem). Už s ním ale moc nepíšu, mám ho spíš z nostalgie.
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Moje zbrusu nové pero

Příspěvekod Petr.T.M. » 23 úno 2013 21:46

Zdravím všechny uživatele tohoto fora.
V pátek jsem si po roce užívání dvou obyčejnějších plnicích per koupil Parker Vector Stainless Steel. A konvertor s lahvičkou inkoustu k tomu. A tož jsem si řekl, že se připojím k P.T. ctěným členům tohoto fora, protože předpokládám, že nebude poslední. :) Ale budu příště opatrnější s výběrem obchodu, jelikož jak jsem se tak díval, vzali mě tak o cca 150,- Kč na hůl.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Moje zbrusu nové pero

Příspěvekod Petr.T.M. » 01 bře 2013 23:48

Tak - a další přírůstek: Sheaffer 100 brushed chrome-black CT.
Naposledy upravil Petr.T.M. dne 02 bře 2013 00:23, celkově upraveno 1
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Moje zbrusu nové pero

Příspěvekod Walter20 » 02 bře 2013 00:01

Petr.T.M.: Ten dotaz sem v podstatě vůbec nepatří. :) Rozumnější bylo založit nové vlákno. (Ne zcela šťastné už totiž bylo od Firzena zvolit zavádějící nadpis "Moje zbrusu nové pero". Tady se více hodilo, v sekci "Pochlubte se", např. "Parker Frontier Translucent Blue".)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků