- Visconti - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Visconti

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Visconti

Příspěvekod Tapeta » 28 čer 2013 15:01

Ahoj,
tady je moje chlouba. Na pravo je Visconti HomoSapiens vlevo je Visconti Rembrandt. Inkousty jsou od Diaminu.

Obrázek
Tapeta
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 čer 2013 13:17

Re: Visconti

Příspěvekod Walter20 » 28 čer 2013 17:16

Ahoj,

jedno jak druhé - chlouba jak se patří. :) Zvlášť v případě kousku z kolekce Homo Sapiens platí dvojnásob. Visconti prostě umí, to je fakt...
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Visconti

Příspěvekod tomkeb » 28 čer 2013 20:10

Zdravím,

píšou tak pěkně jak vypadají? :) Levý inkoust tipuju na Mediterranean Blue, trefil jsem se? A ten zelený je prosím jaký odstín?
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Visconti

Příspěvekod Tapeta » 03 črc 2013 09:23

Ahoj,
píšou ještě lépe než vypadají, hlavně v případě Homo Sapiens. Je pravdou, že Italové a Němci jsou moji oblíbení co se týče ve výrobě per, ale Visconti a jejich tah s paládiovými hroty je bezkonkurenční.

Modrý inkoust myslím, že je Tyrkysový Diamine, jen nevím jaký odstín z těch tří (Aqua Lagoon, Turquoise nebo Havasu Turquoise. Zelený inkoust je Apple Glory.
Tapeta
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 čer 2013 13:17

Re: Visconti

Příspěvekod ChesterBen » 03 črc 2013 09:32

Ahoj Tapeto,
krásná pera! Můžu se zeptat, jaké hroty na nich máš a jestli by bylo možné udělat nějaké porovnání tloušťky čáry s jinými pery? Píší spíše japonskou tloušťkou, nebo spíše západní?
Díky :)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Visconti

Příspěvekod Tapeta » 03 črc 2013 10:28

Ahoj ChesterBene,
na Rembrandtovi mám hrot F, Homo Sapiens je EF. S Japonskými pery se to nedá srovnat. Měla jsem tu čest psát Sailorem F dokonce i EF a oproti tomu píše Visconti jak kopyto :-)

Co jsem měla možnost psát s pery, tak si myslím, že Visconti má opravdu stopu psaní F-0,5, EF-0,3 (západní standard) taky hodně záleží na barvě inkoustu. Standardní modrou a černou nepíšu, ale zkouším všechny možné odstíny a barvičky.
Tapeta
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 čer 2013 13:17


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků