- Franklin Covey Freemont - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Franklin Covey Freemont

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Re: Franklin Covey Freemont

Příspěvekod jerabina » 31 led 2016 13:00

Také se připojím k diskuzi o tomto peru.

Přibližně před měsícem jsem si pero přinesla domu. Po několikadenním pátrání po internetu jsem nakonec zamířila přímo do Penshopu podívat se na pera "naživo", protože z virtuálního světa jsem moc moudrá nebyla. A tohle byla láska na první pohled. Jediné, s čím jsem se musela smířit, byla jednotná tloušťka hrotu - původně jsem chtěla hodně tenký, F nebo dokonce EF, protože mám hodně drobné písmo, ale tady prostě nešlo odolat. Do teď mě ten hrot trochu žere, hodně záleží na papíru, někde to píše krásně, jindy má krásně tenkou stopu.

Co mě ale trápí trochu víc - přijde mi, že obecně pouští inkoust víc, než by musel. Dokonce tak, že poměrně často pero otevřu a je od inkoustu a to s ním nijak zuřivě netřesu. Takže různé hadříky a staré kapesníky se mi staly věrnými parťáky. Teď jsem tady četla vaši diskuzi o bombičkách, tak možná časem zkusím, ale je fakt, že inkousty a jejich barvy mi nedávají spát :D

Obecně je ale pero skvělé, vypadá krásně, příjemně se s ním píše, jsem se svou první volbou velmi spokojená =)
jerabina
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 led 2016 22:28

Re: Franklin Covey Freemont

Příspěvekod tritrek » 31 led 2016 13:11

Krásny tyrkisový atrament má KWZ (http://kwzink.com/language/en/manufactu ... dard-inks/)
a majú aj vzorky za 2 zloty.
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Franklin Covey Freemont

Příspěvekod pet84rik » 31 led 2016 18:05

Pero mám, podelím sa o to, čo som vysledoval.

1. Záleží na atramente (inkoustu), dobre sa osvedčil MontBlanc Irish Green alebo Diamine Oxblood a Turquoise

2. Ten atrament na hrote bude tým, že je to pop-up pero, pri otvorení vznikne podtlak, ten vytiahne na hrot rochu atramentu a je problém. Ja všetky svoje perá otváram tak, že zatlačím palcom na klip tak, aby sa pero len odcaklo, to minimalizuje vznik tohto javu. "Zúrivé" trhanie viečka nie je dobré :-D

3. Pero malo asi týždeň, keď sa mu nechcelo písať, škrabalo, potom sa to zrovnalo (ale už si nepamätám, či som na hrot vtedy skúsil zatlačiť alebo to bolo úplne samo)

Za ten peniaz mi to príde ako OK, aj keď cena je v pohode len v prípade používania bombičiek, ak zakúpime konvertor, tak neviem-neviem, asi by som osobne išiel do Sheaffer 100, ten má krásnu a jednotnú linku prakticky nezávisle na atramente, konvertor (a dve bombičky) v cene a cena je 1089. Mám obe perá v červenej, respektíve červeno striebornej farbe

Porovnanie pier a toho ako píšu (iný atrament, ale aj tak) je:

Obrázek

P.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Předchozí

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků