- Karolko - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Karolko

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Karolko

Příspěvekod Karolko » 22 pro 2013 12:30

Ahoj Vám všem.
Moc toho sice nenapíšu, ale když psát, tak s elegancí. V šuplíku mě ležel pár let Parker Frontier GT a tak jsem koupil bombičky a "učím se znovu psát". Je to krásný pocit, když ten hrot jede po papíru a pouští inkoust. Musím ještě doladit hrot, protože před těmi pár lety pero spadlo. :cry: Je to velikost M a podařilo se ho celkem srovnat, jen v jedné poloze velice blízko mojí psací, hrot vynechává. Sehnal jsem si "oko" co používají hodináři, tak to zkusím.
No, a až se naučím psát, rád bych vyzkoušel Parker 5TH.

Krásné svátky Vám všem!

Karoko
Pero: Parker Frontier GT - "F+M", Waterman Expert Black GT - "F", Centropen 5270 - "M", Neznámá značka - "F"...
Karolko
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2013 12:14
Bydliště: Hranice

Re: Karolko

Příspěvekod tomkeb » 22 pro 2013 17:05

Vítejte na fóru… Parker 5th je spíše marketingové balamutění než plnicí pero – má porózní hrot schovaný pod něčím, co hrot plnicího pera jen připomíná. Podobného psacího efektu dosáhnete, když si koupíte v papírnictví fixu… I když ta fixa asi nebude tak blyštivá.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Karolko

Příspěvekod Karolko » 26 pro 2013 11:20

Díky za přivítání.
Něco takového jsem si myslel. Ještě bych rád znal Váš názor na bombičky a konvertor. Jak jsem zmínil, mám pero s bombičkami a podle obrázků na netu se zdá, že objem inkoustu v konvertoru je menší. Mám na mysli konvertor Parker De luxe GT.
Děkuji. Karolko
Pero: Parker Frontier GT - "F+M", Waterman Expert Black GT - "F", Centropen 5270 - "M", Neznámá značka - "F"...
Karolko
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2013 12:14
Bydliště: Hranice

Re: Karolko

Příspěvekod Exteron » 26 pro 2013 13:59

Inu, bombičky mají větší objem a jsou "čistější". Při použití injekční stříkačky a jehly ( tupá je lepší :D ) si můžeš do originálních bombiček dát inkoust dle svých preferencí ( značka, barva.. ). Takže například do školy na přednášku je to opravdu výhodné. Pro mě je plnění pera konvertorem trochu zvyk, bombičky využívám jen v jednom peru, právě do školy.
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků