- Jinhao X450 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jinhao X450

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Jinhao X450

Příspěvekod vojtahlad » 23 zář 2014 16:14

Čínská pera se prodávají za neuvěřitelné ceny, takže jsem si chtěl vyzkoušet, co člověk za ty legrační peníze dostane. Po menším váhání jsem vybral Jinhao X450. Nakupoval jsem zde http://www.aliexpress.com/store/product/HOT-Sale-Buy-2-get-1-for-free-JINHAO-X450-High-grade-M-NIB-18-KGP/804389_2025606051.html, pero vyšlo na nějakých 120 Kč i s dopravou.

První dojem: To myslí vážně?

Pero dorazilo v igelitové obálce bez jakékoli krabičky, jen zabalené do bublinkové fólie. Není mi jasné, jak mohlo dopravu přežít ve zdraví, ale přežilo. Předpokládám, že to mají vyzkoušené.

První dojem po vybalení: To vůbec není špatné.

Pero je těžké, evidentně kovové. Působí solidním dojmem. Víčko je zacvakávací, jeho oddělení vyžaduje značnou sílu. Z druhého konce násadky padá, nedá se psát s víčkem na konci násadky. V peru je nasazen konvertor, celoplastový, šroubovací. Působí dojmem, že se rozpadne, pokud na něj vrhnete neopatrný pohled.

Obrázek

Vzhled: Úředník.

Pero nevyvolává silné emoce typu "Koukej na mě, jaký jsem fešák!", působí spíše usedle. Obecné doporučení: z čím větší vzdálenosti se na něj díváte, tím lépe vypadá. Celkově mi připadá, že s vypracováním detailů se v Číně moc nezdržovali. Čestnou výjimkou je rytí hrotu, které je dostatečně fajnové.

Hrot: Dvoubarevný nemotora.

Hrot je dvoubarevný, což byl jeden z důvodů, proč jsem si vybral zrovna tohle pero. Oficiálně udávaná šířka je M, ovšem podle mne by spíše odpovídalo B. Honosí se hrdým nápisem 18K, díky němuž každý snadno uvěří, že pero za stovku má hrot z 18karátového zlata. Podle jedné z recenzí je docela pružný. Nevím, mně připadal vysloveně tuhý. Mám pracovní teorii, že oněch 18K znamená "pružnost 18 krumpáčů".

Obrázek

Psaní: Široká stopa, žádný problém.

Pero píše velmi hladce a spolehlivě. Nezaznamenal jsem žádné vynechávání ani pozdní starty. Jedinou výhradu mám proti šířce stopy, která je větší, než by se mi líbilo, a tlačí vás k větší velikosti písma, nemá-li ztratit přehlednost. V oblasti úchopu jsou tři jamky pro prsty. Jejich umístění mi naprosto vyhovovalo, s perem se mi psalo příjemně.

Při tankování nestačí ponořit hrot. Pod hladinou musí být i konec násadky, má-li konvertor nasát inkoust. A jelikož je hrot dost velký, musíte svou lahvičku s inkoustem udržovat víceméně plnou.

Obrázek

Celkový dojem: Není to pero, ze kterého byste upadli na záda nebo měli tendenci tiše sedět a pozorovat tu krásu. Na druhé straně ovšem stojí 120 Kč a zdá se, že bude psát zcela spolehlivě. Takže v poměru cena/výkon je těžko k poražení. Dámy bych s ním neoslňoval, ale jako pracovní nástroj pro běžné poznámky nejspíš obstojí. Jak na tom bude s životností se teprve uvidí.
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 22:20, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Jinhao X450

Příspěvekod Kaňka » 03 zář 2015 16:32

Na EBAY jsem koupil toto pero - Jinhao X450 v černé barvě. A bylo mi v pořádku doručeno. Co je na tom tak divného? - cena KUP TEĎ 0,99USD s poštovným zdarma. Takže kdo by si toto pero chtěl vyzkoušet - neváhejte.

http://www.ebay.com/itm/351462897432?
Kaňka
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 lis 2013 20:03


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků