- Hero 395 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Hero 395

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Hero 395

Příspěvekod vojtahlad » 07 pro 2014 16:18

Normálně bych si tohle pero nekoupil, protože nemám rád pera s kovovým úchopem. Nicméně cena pod stovku a pověst pera s částečně flexibilním hrotem (přestože tak není inzerováno) mne přesvědčily, že bych to mohl zkusit.

Kupoval jsem zde: http://www.ebay.com/itm/HERO-395-Brown-Rare-Vintage-Retro-Fountain-Writing-Pen-Copper-Rod-M-Nib-for-Gift-/131276260526?pt=AU_PensWritingItems&hash=item1e90acc4ae

Podle vyjádření prodejce bylo odesláno hned druhý den po nákupu, dorazit mělo do 18. listopadu, ale přišlo až 2. prosince. Společně s ním jsem kupoval (samostatně) u stejného prodejce také Baoer 388, který ještě stále nemám...

Vzhled a provedení: Design je rozhodně zajímavý:

Obrázek

Po otevření už to taková hitparáda není - objeví se kombinace několika různých druhů kovu (měď, bílý, žlutý) v kombinaci vysoce lesklých a kartáčovaných provedení, která dohromady nepasuje zrovna dokonale. Doplněno tradičními drobnými čínskými nepřesnostmi - i na fotografii je vidět, že násadka je lehce uskočená do strany.

Pero je celokovové, tudíž docela těžké. Evidentně něco vydrží. Uvnitř byl vložen konvertor s měchýřkem, který se při plnění mačká ze strany.

Hrot: Hrot má tloušťku M, je dvoubarevný a lehce zdobený. Nepíše úplně hladce, člověk ví, že jede po papíře, ale rozhodně bych to nenazval škrábáním.

Obrázek

Pero se nechová úplně konzistentně. Standardně je spíše "mokré", pouští do hrotu dost inkoustu a nechává výraznou stopu. Občas ale bez zřetelných příčin tok inkoustu zaslábne a pero chvíli píše poněkud neduživou linkou. Pak se to zase samo spraví.

Zejména ve slabších okamžicích se projevuje druhý nešvar - někdy nezačne psát hned. Když už píše, tak nevynechává, ale tu a tam spustí o něco později, takže je třeba obtáhnout začátek ještě jednou.

Flexibilita: Pokud se flexibility týče, tak skutečně umožňuje měnit přítlakem tloušťku čáry. Tlačit se musí celkem silně, ale zatím nemám srovnání. Četl jsem, že na současná flexibilní pera se obecně musí dost tlačit, takže možná nevybočuje významně z řady. Při širokém tahu někdy nestačí zásobovat hrot inkoustem a vyrábí koleje. Příklad vidíte níže:

Obrázek

Celkový dojem: Je to pero pod stovku, nedají se čekat zázraky a ty skutečně nenastanou. Ale píše se s ním docela příjemně, pozdní starty nejsou zase až tak hrozné a laškování s proměnlivou tloušťkou tahu je možné. Kovový úchop mi nakonec nevadí, protože je tak malý, že pero stejně držím výše ;) Nákupu rozhodně nelituji.
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 22:10, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Hero 395

Příspěvekod vojtahlad » 15 kvě 2016 11:09

Po roce a půl zkušeností myslím stojí za to se k peru vrátit s malým dodatekem.

Zmiňované problémy samospádem vymizely. Nepravidelný tok inkoustu ani pozdní starty jsem nepozoroval, ani nepamaltuji. Úchop není ideální a dlouhé texty bych s ním psát nechtěl, takže v peru mám natankován barevný inkoust a používám je jako nadpisové. Musím mu přiznat dvě pozitivní vlastnosti:

Nezasychá. Prostě nezasychá. Měl jsem v něm několik měsíců Diamine Orange, který na hrotu Jinhaa 159 po pár dnech odpočinku vytvářel oranžové balvany, a tady vůbec žádný problém. I když pero leželo dva nebo tři týdny bez použití, po otevření okamžitě psalo.

Má velký sweet spot. Je velmi tolerantní ohledně úhlu při psaní, člověk je může různě naklánět a otáčet a pero pořád píše.

Samozřejmě, Číňané nejsou proslulí konzistencí, takže jsem nejspíš měl štěstí na konkrétní kus.Nicméně je to jedno z nejlépe píšících čínských per, která mám. Od pořízení je mám stále naplněno, zatímco většinu jeho čínských konkurentů jsem po chvíli experimentování zaparkoval.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Hero 395

Příspěvekod pet84rik » 15 kvě 2016 11:19

A čo Baoer? Prišiel? Inak fajn recenzia. Ja už som z čínskych pier trochu vytriezvel, fakt dobré mi príde tak 1 z 10, samozrejme 10x 30 korún nie je tak veľa, ale aj tak. Som rád že mám niekoľko OK čínskych pier, z toho ale 2 dobré majú pevný aero konvertor, takže ich z toho dôvodu používať nebudem. A ostalo jedno jediné, ktoré nemá chyby z výroby, píše, nezasychá - Luoshi http://www.ebay.com/itm/351609993393?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT :-)
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Hero 395

Příspěvekod vojtahlad » 15 kvě 2016 14:56

Přišel jseště asi o měsíc později, recenzoval jsem tady: http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=18&t=735&p=3440
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků