- Dobré ocelové medium hroty HEJING za babku - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Dobré ocelové medium hroty HEJING za babku

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Dobré ocelové medium hroty HEJING za babku

Příspěvekod Kaňka » 13 pro 2014 19:42

Letos v září jsem na EBAY objevil aukce, v nichž byly nabízeny po pěti kusech samostatné hroty do per - název aukcí byl
Change the fate of the pen 5PCS high quality fountain pen nib medium
Několikrát jsem zabojoval, protože aukce byly od 0,99 USD s poštovným zdarma. Štěstí se někdy usmálo, zájemců nebylo mnoho a tak v říjnu začaly hroty chodit do poštovní schránky.

Jde o nerezové (ani na neodymovém magnetu se neudrží) hroty jednobarevné bez zlacení, s decentními ornamenty. Mně se líbí s černým perem. Pokud někdo nesnáší nápis IRIDIUM POINT GERMANY, tak ať zůstane klidný, neboť na těchto hrotech je uvedeno GENIUS IRIDIUM GERMANY. :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Hroty jsem tedy měl, ale co s nimi? Přiměřoval jsem je ke svým čínským psacím pokladům, abych zjistil, kam s nimi. Sednou bez problémů např. do pera BAOER 388. Ale byl drobný problém s nemožností přesného vystředění kompletu pero - přivaděč inkoustu - hrot. Použil jsem tedy přivaděč JINHAO (pokud se tento díl jmenuje jinak, prosím za prominutí) taktéž z číny, a všechno sedlo jak prdel na hrnec.
Původní BAOER hrot psal na můj vkus a potřeby příliš silnou stopou a pero proto leželo nevyužito. To se po výměně hrotu změnilo, inkoustová stopa se ztenčila, nový hrot je hladký, lépe klouže po papíru a zanechává rovnoměrnou stopu - já jsem s ním nadmíru spokojen, mnohem více než s originálem.
Zde je ukázka použití různých inkoustů. V horní polovině je použit původní BAOER 388 hrot, v dolní polovině psal hrot HEJING (tak mu já osobně říkám, podle nicku čínského prodejce).
Obrázek

Tyto hroty mají vyrovnanou kvalitu a nebál bych se je používat ani s duběnkovými inkousty, neboť jeden mne vyšel na cca 5,- kč :P

Pokud byste chtěli tyto hroty vyzkoušet, zde máte na ukázku jednu aukci - končí za cca 2 hodiny http://www.ebay.com/itm/131377456135 . Tipuji že cena za pět hrotů s poštovným se nepřehoupne přes 1.30 $.
A můžete přibrat i přivaděče inkoustu http://www.ebay.com/itm/141505385658

P.S.: Doufám, že se teď s Vámi nebudu v aukcích přehazovat ;)
Kaňka
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 lis 2013 20:03

Re: Dobré ocelové medium hroty HEJING za babku

Příspěvekod waldir » 14 pro 2014 10:45

Kaňka píše:P.S.: Doufám, že se teď s Vámi nebudu v aukcích přehazovat ;)

Take doufame ;-). Diky za tip - uz parkrat jsem nadaval, ze samostatne 2# nejsou moc k sehnani...
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků