- Môj návrat k písaniu - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Môj návrat k písaniu

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Môj návrat k písaniu

Příspěvekod Ivanhoe » 29 pro 2014 22:11

Zdravím všetkých. Rád by som sa podelil s vami o svoju cestu - návrat k písaniu atramentovým perom.

Pomerne dlhú dobu, už od skončenia školy pracujem v IT. Pri svojej práci píšem rukou ďaleko menej ako kedysi na škole. Roky plynuli a občasné narýchlo načmárané poznámky rukopisu rozhodne neprospievali. Neriešil som to...
Pred pár rokmi mi brat daroval plniace pero, Parker Jotter. Chvíľu som ním skúšal písať, no nejako ma to nechytilo. A tak som ho na pomerne dlhý čas zabudol na neznámom mieste aj s poloprázdnou bombičkou.

No prišiel čas, ani neviem ako sa to stalo, začalo mi vadiť ako otrasne píšem a začal som hľadať strateného Jottera - predsa len, plniace pero som mal v mysli ako najlepší písací nástroj pre zlepšenie rukopisu :D Nenašiel som ho. To nebol dôvod vzdať to. V miestnom papiernictve ma najviac oslovilo sivé masívne pero Parker I.M. Gunmetal. Cena fajn, pocit super, nebolo o čom :D Sada bombičiek Quink washable do košíka a večer som sa tešil z prvých atramentových písmeniek po tak dlhej dobe. Skvelé...
Po pár dňoch som našiel aj Jottera. Nepísal, zaschol. Začal som hľadať pomoc, našiel som toto fórum. Rady ako sa starať o plniace pero pomohli. Vyumýval som ho, poriadne prepláchol, vysušil, nasadil bombičku, píše ako nové.
Začal som si písať denné zápisky, aby som sa motivoval k písaniu. Baví ma to stále viac. Píšem na stiedačku oboma perami. Každé je iné, no s obomi sa mi píše výborne. Ani najmenší problém.
Jotter je ľahký, skladný. I.M. vyzerá luxusnejšie, je ťažšie. Atrament Quink nezasychá, je trocha svetlejší, ale to mi nevadí. Po minutí bombičky som ju naplnil Koh-i-noor modrým. Práve dnes :D Iný fľaškový u nás aj tak nezoženiem. Prvý dojem naprosto v pohode, farba približne rovnaká, zasychanie a rozpisovanie otestujem časom.
Poštovné v cene atramentu ma zatiaľ odrádza od kúpy zvučnejších značiek. Možno neskôr...

Na ceste mám Pilot 78G, na základe pozitívnych referencií tu. Určite sa podelím o skúsenosti...

Na záver by som chcel poďakovať zakladateľom, že takéto fórum existuje. Tiež rovnako všetkým členom, ktorí sa s nami delia o svoje poznatky a skúsenosti. Dosť to pomáha.
Pripojím aj zopár foto...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Parker I.M. Gun Metal, F hrot | Parker Jotter, M hrot | Pilot 78G, F hrot
Ivanhoe
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 pro 2014 21:29

Re: Môj návrat k písaniu

Příspěvekod Ivanhoe » 30 pro 2014 21:14

Od dnes mi robí radosť Pilot 78G. Kupoval som na základe referencií z tohoto fóra. Problémy sa nevyskytli žiadne, zato klady si užívam všetky.
F hrot je krásne tenký, nedrhne, nevynecháva.
Naplnil som atramentom Koh-i-noor a funguje bez najmenšieho zaváhania. Skutočne radosť písať.
Trvanlivosť mechanického prevedenia preverí až čas.

Hoci pero veľmi dobre poznáte, pár foto na záver si neodpustím :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Parker I.M. Gun Metal, F hrot | Parker Jotter, M hrot | Pilot 78G, F hrot
Ivanhoe
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 pro 2014 21:29

Re: Môj návrat k písaniu

Příspěvekod Ivanhoe » 31 pro 2014 18:10

Ukážka Jotter vs Pilot. S Pilotom sa píše výborne. Mali ste pravdu...
Obrázek
Parker I.M. Gun Metal, F hrot | Parker Jotter, M hrot | Pilot 78G, F hrot
Ivanhoe
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 pro 2014 21:29

Re: Môj návrat k písaniu

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 31 pro 2014 18:15

U Pilot 78G je největší šok ta lehkost.... Já na něj přešel z Parker Sonnet :) Ještě mohu doporučit totéž s hrotem B, který je rovněž epesní :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Môj návrat k písaniu

Příspěvekod Ivanhoe » 31 pro 2014 18:53

Presne, je dokonca ľahší ako Jotter, čo je aj na pohľad menšie a tenšie pero... ten pocit je trocha nezvyk, no dá sa prekonať...
Vôbec ním však netreba tlačiť, píše ľahko a dokonale.
Len mám trocha obavu o trvanlivosť toho plastu... verím však že Japonci vedia čo robia a pri šetrnom zaobchádzaní bude dlho slúžiť...

Ten hrubý hrot som tu videl aj v ukážkach. No hodí sa viac na kaligrafické písmo, tam sa však zatiaľ nechytám :D
Parker I.M. Gun Metal, F hrot | Parker Jotter, M hrot | Pilot 78G, F hrot
Ivanhoe
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 pro 2014 21:29

Re: Môj návrat k písaniu

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 31 pro 2014 19:07

k výdrži jsem byl před lety taky skeptický


Mám 2 Pilot 78G (F a B) a proti Pilot 50R jsou jako nový u 50R padají víčka a závity jsou KO

Pilot 50R
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Môj návrat k písaniu

Příspěvekod Ivanhoe » 31 pro 2014 19:23

Sledujem, tá 50 je cenovo podobná trieda, no zrejme iný plast... píše podobne však?
Každopádne, model 78G je pre mňa zatiaľ veľmi príjemné prekvapenie.

A vďaka za zastavenie. Potešilo ma, že tu nie som sám :D
Parker I.M. Gun Metal, F hrot | Parker Jotter, M hrot | Pilot 78G, F hrot
Ivanhoe
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 pro 2014 21:29

Re: Môj návrat k písaniu

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 31 pro 2014 20:05

50R se dělá v EF (někdo tu napsal - Štěně je jedinej na světě co hledá u pera tenkou stopu ) a to je mi příjemné na vyplňování formulářů s malými linkami :) - náplň v práci

K tomu psaní... má jinou ergonomii a dlouho s tím psát nevydržím je to opravdu jen vyplnit několik kolonek a odložit (asi ztuhlé ruce od převažující práce u počítače).

V této cenové kategorii se dá pořídit i pero DUKE. To má sice silnější hrot M, ale výbornou ergonomii a vyvážený tělo, kterým je psaní opravdu pohodlné i přes vyšší váhu pera. V této cenové hranici doporučuji pokud je nálada experimentovat.

No a k Broad hrotu... dobře vypadá i klasické písmo není nutné hned hrotit kaligrafii :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Môj návrat k písaniu

Příspěvekod Ivanhoe » 31 pro 2014 20:34

Ďakujem za tipy a povzbudenie :D Na ten B hrot snáď raz nájdem odvahu :D
Duke som teraz pozeral z linku, Čína ale vyzerá dosť poctivo. Už sa mi aj na iných veciach potvrdilo, že nie všetko z Číny musí byť nutne zlé. Raz možno vyskúšam. No momentálne mám k dispozícii viac pier ako uživím. V práci totiž písať rukou takmer vôbec nepotrebujem.

Píšem si napríklad texty obľúbených piesní, alebo denné zápisky, aby to malo aspoň nejaký zmysel. Proste som po rokoch znova objavil čaro tejto úplne samozrejmej a zo školy aj občas neznášanej činnosti :D A nehodlám sa toho vzdať, naopak - už bude toho stále viac :D
Ako to riešite vy, ostatní? Píšete len to čo nevyhnutne musíte a stačí to? Alebo nachádzate stále novú inšpiráciu na písanie perom?
Parker I.M. Gun Metal, F hrot | Parker Jotter, M hrot | Pilot 78G, F hrot
Ivanhoe
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 pro 2014 21:29

Re: Môj návrat k písaniu

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 31 pro 2014 20:49

Ivanhoe píše:Čína ale vyzerá dosť poctivo.


možná protože WIKIPEDIE.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků