- Montblanc Pix Pencil, 1930s - jakou má cenu? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Montblanc Pix Pencil, 1930s - jakou má cenu?

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Montblanc Pix Pencil, 1930s - jakou má cenu?

Příspěvekod tortizca » 18 pro 2011 15:40

Ahoj všichni.

Jsem úplný laik a tak bych vás chtěla požádat o radu. Dostala jsem z pozůstalosti po kamarádovo rodině pero, respektive mechanickou tužku Montblanc Pix. Je ve stříbrné barvě (nejspíš z alpaky), se dvěmi trojitými pruhy a nápisem MONTBLANC Pix. Na klipu je napsáno ALPACCA. Víčko je zdobené smetanovou hvězdou Montblanc. Bez sériového čísla. Vyrobená pravděpodobně ve třicátých letech minulého století (zdroj google). Tužka je funkční a pouze s drobnými známkami používání.
Tužku jsem hledala všude možně na internetu ( e-buy, worthopedii, atd.), abych se něco dozvěděla a zjistila její cenu. Našla jsem ji pouze v Montblanc archivu, na adrese http://penhome.co.uk/Archive/Montblanc_Archive.htm (ref 2534). Bohužel neumím vkládat fotky (ráda je zašlu emailem) a tak jediné foto tužky je z tohoto archivu.
Chtěla jsem vás tedy poprosit, jestli někdo nevíte, jakou by tužka mohla mít hodnotu (jestli vůbec nějakou..), případně něco víc o tomto modelu.
Předem moc děkuji. TORTIZCA

Obrázek
tortizca
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2011 14:07
Bydliště: Praha

Re: Montblanc Pix Pencil, 1930s - jakou má cenu?

Příspěvekod Josse » 18 pro 2011 18:10

Vítám tě mezi námi.
S cenou je to vždy ošemetne, cenu stanoví kupující podle toho jak si daného předmětu cení.
Za sebe mohu říci že jsem se s tímto modelem ještě nesetkal ani na fotce ani na živo ...
Jo a děluji za odkaz který jsem neznal:)

(fotky se zde nedají vkládat na přimo musí se vložit někde na nějake uložiště a vložit sem odkaz...)
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Montblanc Pix Pencil, 1930s - jakou má cenu?

Příspěvekod tortizca » 18 pro 2011 19:43

Ahoj Josse.

Díky moc za reakci. To je jasný, že cenu určuje kupující, přesto mám obavy, abych potkala ty správné kupující... Netroufl bys si alespoň na hodně hrubý odhad? Přikládám ta fota - už jsem se to naučila :) Díky Tortizca.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
tortizca
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2011 14:07
Bydliště: Praha

Re: Montblanc Pix Pencil, 1930s - jakou má cenu?

Příspěvekod Josse » 21 pro 2011 10:17

To se vážně necítím být tak kovaný abych odhadoval cenu musel bych si o něm něco nastudovat a omlouvám se ale nemám tolik času a prostředku aby byl můj odhad co platný ... muže se jednat o unikat za tisíce muže to byt běžná věc za koruny a nebo unikát který je poškozen a nemá žádnou cenu...
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Montblanc Pix Pencil, 1930s - jakou má cenu?

Příspěvekod tortizca » 22 pro 2011 11:57

Přesto ti Josse děkuji za ochotu 8-)
tortizca
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2011 14:07
Bydliště: Praha


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků