- Waterman expert white deluxe 2011 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Waterman expert white deluxe 2011

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Waterman expert white deluxe 2011

Příspěvekod exBURN » 23 pro 2011 19:52

Zdravím.
Tak jsem nový na tomto foru tak se hned pochlubím. Po prvním keramičáku Parker na zkoušku jsem zatoužil vyzkoušet nějaké to plnicí pero. Volba byla poměrně jasná - rozumná cena, ale i lepší kvalita než parker. Takže jsem brouzdal po internetu a narazil na pera waterman, která se mi zalíbila.

Cena těchto per je ale v ČR poměrně vysoká (tak jak asi každé kvalitní zboží) tak jsem se zaměřil na ebay. Ono ebay mám i raději, jelikož za poslední 2 roky jsem tam krom elektroniky koupil snad vše jak v soukromém, tak ve pracovním sektoru. Kvůli DPH jsem se zaměřil na anglicky ebay.co.uk kde jsem po krátkém čase našel pár prodejců, kteří nabízí pera za velmi výhodné ceny. Začal jsem na nejlevnějším, ale pak sem šel po pár librách výš a výš a výš až jsem se zastavil na vrcholu řady expert. Tak jsem kliknul a za 4 dny bylo doma :-)

Teď k peru:
Pero je prostě parádní. Bral jsem hrot F a je pro mě ideální - píše tak jak si to představuji a je super že nepropisuje listy jak keramičák. Zpracování je také velice dobré, ale musel jsem si dotáhnout ten černý konec - nějak to není uplně ideální a chtělo to hodně síly, aby přestal ten kroužek štěrchat.

Zatím mám bombičky, ale zvažuji konventor a kvalitní inkoust.

Pořídil jsem pár fotek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pero hodnotím velmi pozitivně a udělalo na mě velice dobrý dojem.
exBURN
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2011 19:28

Re: Waterman expert white deluxe 2011

Příspěvekod Josse » 24 pro 2011 10:18

Hmm vypadá dobře... hoď sem jak píše:)
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Waterman expert white deluxe 2011

Příspěvekod jirka0426 » 28 pro 2011 11:19

Pěkný kousek, jen bych asi moc nesouhlasil s tím "lepší kvalita než Parker".
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47

Re: Waterman expert white deluxe 2011

Příspěvekod exBURN » 31 pro 2011 22:19

Po tom jak se mi ošoupal Parker po dvou měsících používání u mě ztratil důvěru a co jsem si mohl vyzkoušet, tak se mi žádným Parkrem v ceně do cca 3000 nepsalo tak dobře jako watermanem. Takže osobní zkušenost bohužel....
To už ani nekomentuju, že jedna náplň do keramičáku stojí 90,- a ze 3 mi jedna vytekla.
A taky už jsem alergický na to když vytáhnu hezké pero tak okolí okamžitě: "To máš Párkra co?"
exBURN
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2011 19:28

Re: Waterman expert white deluxe 2011

Příspěvekod maxowu » 05 led 2012 16:35

I když mě Waterman nějak neláká, musím uznat, že toto je opravdu krasavec a jestli Ti sedí i vlastnostmi, tak co si přát víc. ;)
Jinak se připojuji ke zklamaným z "kvality" Parker... :?
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Waterman expert white deluxe 2011

Příspěvekod Josef.Pope » 01 lis 2012 07:40

jirka0426 píše:Pěkný kousek, jen bych asi moc nesouhlasil s tím "lepší kvalita než Parker".


Mám jak pera Parker, tak Waterman a dle mého názoru je Waterman opravdu lepší a kvalitnější. Co se týče kvality zpracování, psaní a celkového komfortu je opravdu lepší. Mám pera I.M. Metal, Frontier od Parkeru a Charlestone a Hemisphere od Watermanu.

Ale jak říkám. Je to můj názor.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Waterman expert white deluxe 2011

Příspěvekod ondra.palas » 01 lis 2012 13:39

Ono se není čemu divit, když cena těch Watermannů které zmiňujete, je prakticky dvojnásobná oproti Parkerům. Horší by bylo, kdyby tam ten kvalitativní rozdíl nebyl znát. :)
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Re: Waterman expert white deluxe 2011

Příspěvekod Josef.Pope » 01 lis 2012 15:04

U Charlestonu samozřejmě, tam je to mimo diskuzi. Ale u modelů Frontier a Hemisphere bych to téměř stejná "třída". Tam by ten rozdíl neměl být tak velký.
Vyzkoušel jsem u Parkeru i Latitude a Sonnet a stejně mi přijde Waterman tak nějak pocitově lépe. Ale jak říkám. Je to můj názor.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Waterman expert white deluxe 2011

Příspěvekod amonici » 30 dub 2013 20:44

Připojuji se k chvále na Watermana Expert (píšu černo-stříbenou starší verzí) a bohužel i ke kritice na Parkery. U tich mi hlavně vadí nepoměr cena a design.
amonici
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 dub 2013 20:40


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků