- Zeširoka - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Zeširoka

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Zeširoka

Příspěvekod vojtahlad » 24 led 2015 12:25

Macatý hrot hladce klouže po papíru a nechává za sebou stopu obludných rozměrů. Vypadá to, jako bych psal fixem. Ano, koupil jsem si hrot B.

Obrázek

Může za to S. B. R. E. Brown, který ve svých recenzích často opakuje, že má rád co nejširší hroty. Tak jsem chtěl vyzkoušet, co na nich vidí. Ostatně, celý život si kupuji spíše těžší kovová pera a nedávno jsem zjistil, že ta lehoučká plastová rozhodně mají něco do sebe. Podobně nedávné je mé zjištění, že šroubovací víčka nejsou taková pruda, za jakou jsem je vždy považoval. Je na čase vyzkoušet, jestli má dlouholetá inklinace k hrotům F s občasnými výlety směrem k M stále trvá.

Nečekal jsem, že by mě široký hrot nadchl, takže jsem se snažil držet finančně při zemi. Zvolil jsem proto Lamy Safari, které nestojí mnoho a zároveň se pro ně dá bez problémů sehnat jiný hrot, pokud by mi opravdu hrubě nesedl.

Na to nejspíš nedojde. Musím uznat, že hrot B má své kouzlo. Píše krásně hladce a jeho stopa je opravdu impozantní. Práci s ním si docela užívám. Na běžné psaní to spíše nebude - pokud se má člověk vejít do řádku, písmena jsou příliš malá a místy se slévají. Ovšem jako nadpisové pero je skoro ideální. V podstatě jsem s ním pro tuhle roli počítal, takže jsem rovnou natankoval nadpisový inkoust. A takhle to vypadá v praxi:

Obrázek

Za mě má Lamy Safari B pochvalu. Pro normální psaní sice zůstanu u tenčích hrotů, ale na nadpisy a výrazné texty ho hodlám používat.

A abych nezapomněl, dostal jsem dárek. V kombinaci s tím širokým hrotem by se možná dal používat jako zvýrazňovač ;)

Obrázek
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků