- Kaigelu 316 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kaigelu 316

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Kaigelu 316

Příspěvekod vojtahlad » 20 srp 2015 08:47

Mé první "drahé" čínské pero (stojí na eBay kolem pětistovky). Jedná se o napodobeninu Parkeru Duofold Centennial, čili nejdražšího modelu firmy Parker. Byl jsem zejména zvědav, v čem se čínská pera vyšší třídy liší od těch prodávaných za pár desítek korun. Prozradím rovnou: v provedení. Zatímco u obyčejných čínských per mívám pocit, že si výrobci s nějakou tou desetinou milimetru nedělají hlavu, tady vše perfektně sedí. Ale pěkně popořadě.

První dojem: Už jsem si zvykl na minimalistická balení čínských per, takže mě překvapil poměrně rozměrný balíček. Pero bylo sice bez krabičky (dá se, myslím, koupit i s krabičkou), zato důkladně omotáno několika vrstvami bublinkové fólie, která vytvářela několikacentimetrovou ochrannou bariéru. (Koupeno u prodejce http://www.ebay.com/usr/jewelrymathematics.)

Po vybalení mě zarazila značná váha. Tělo je plastové, takže jsem očekával spíše lehčí pero. Ovšem váží stejně jako kovová.

Provedení: Pero patří mezi větší kousky. Pro srovnání tu máte zleva doprava Lamy Safari, Kaigelu 316 a Jinhao X450:

Obrázek

A ještě v otevřeném stavu:

Obrázek

Tělo je z dost atraktivního celuloidu, který je částečně průsvitný. Je k mání ve třech provedeních: bílo-černý, hnědý a šedo-černý. Lákala mě hnědá, nicméně po průzkumu fotografií na webu jsem šel do nejsvětlejší varianty. Materiál je rozhodně zajímavý, asi nejlépe vypadá na denním světle. Při umělém a slabším osvětlení zdánlivě ztrácí průsvitnost a působí o něco méně efektně.

Obrázek

Víčko je na závit, který je nekonečně dlouhý. Všechna má dosavadní pera se šroubovacím víčkem potřebují na otevření jednu (Pelikan M215) až dvě (Wing Sung 590) otočky. Tady jich je pět. Čili ideální podpisové pero, kdy během toho dlouhého šroubování máte ještě příležitost si svůj podpis rozmyslet...

Víčko se nedá nasadit na konec násadky. Tedy dá, ale jen na kraj a nedrží.

Hrot: Je rozměrný, dvoutónový, solidně provedený. Šířka je oficiálně M, nicméně reálně má nakročeno směrem k B. Stopa je spíše širší a dost mokrá, inkoust z přibaleného konvertoru vysaje docela rychle. U dodaného pera nebyly obě poloviny hrotu zarovnány. Nic dramatického, ale byl tam drobný výškový rozdíl a v určitém směru pero nepsalo hladce. Po zarovnání klouže po papíře opravdu pěkně.

Obrázek

Jak se s ním píše: Příjemně. Hrot je sice tuhý jako prkno, ale píše hladce a spolehlivě. Pocit při psaní je hodně podobný peru Jinhao X450, které má velmi podobný charakter hrotu - tuhý, spíše širší a hladce píšící. Možná nebude pro každou ruku. Žena je lehce vyzkoušela a stěžovala si, že má tendenci tu a tam vynechávat. Mně se to po napsání několika stran textu nestalo ani jednou.

Obrázek

Celkový dojem: Efektně vypadající a příjemně píšící pero. Trochu otravné je to dlouhé šroubování. Když čtu a dělám si poznámky, pero nechávám otevřené nebo víčko jen nasadím, ale nezavírám. Vzhledem k vyšší váze by při dlouhém psaní mohlo unavovat, nicméně zatím jsem nic takového nepozoroval. Vyvážené je dobře.

Pokud vám jde čistě o pocit ze psaní, doporučil bych spíše Jinhao X450 (pravděpodobně i X750, ale to nemám), kde dostanete podobnou službu za znatelně nižší cenu. Jestliže si ale užíváte i vzhled a provedení pera, je Kaigelu 316 úplně jiná liga.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků