- Dřevěné Jinhao - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Dřevěné Jinhao

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Dřevěné Jinhao

Příspěvekod vojtahlad » 26 zář 2015 18:29

Byla to impulzivní koupě. Na pero jsem narazil úplnou náhodou na eBay, kombinace světlého dřeva a žlutého kovu mě oslovila a při ceně pod stovku jsem nic neřešil a koupil. Později jsem zjistil, že existuje ještě varianta z červeného dřeva, a to buď takto jednoduchá, nebo doplněná o výrazné kovové ozdoby (k vidění třeba zde http://www.ebay.com/itm/Jinhao-Red-Wooden-With-Rotten-Carving-Medium-Nib-Fountain-Pen-/201398618447?hash=item2ee44b094f).

Obrázek

První dojem: Vypadalo zhruba tak, jak jsem podle fotografií očekával. Světlé dřevo se žlutým kovem mému oku lahodí i v reálu, nejen na fotografii. Pero je spíše menší a štíhlé, na fotografiích je pro porovnání vedle něj Pilot 78G. Jak vidíte, velikostí se moc neliší.

Obrázek

Připadá mi poměrně kuriózní, že na peru nikde není uveden výrobce. Jediným nápisem je Iridium Point Germany na hrotu. Až mi trochu vrtalo hlavou, jestli je opravdu vyrábí Jinhao, protože na jejich perech firma obvykle bývá a používají své hroty. Nicméně všichni je tak inzerují, takže to Jinhao nejspíš opravdu bude. Možná je to starší generace, kdy se firma nechtěla moc prezentovat.

Provedení: Je to standardní levné čínské pero, u kterého se na detaily příliš nehledí. Žlutý kroužek na spodním konci víčka je částečně odřený, lak také není bez chyby, zejména na okrajích.

Víčko je nacvakávací. Dřevo samozřejmě nemůže být moc tenké, takže mezi úchopem a násadkou je dost vysoký schod. Trochu jsem se bál, že mi bude při psaní vadit, ale nevadí. Úchop je dost dlouhý, takže pero držím za něj. Nicméně pokud máte velké ruce, mohl by to být problém.

Hrot: Tloušťku hrotu prodejci neuvádějí, podle šířky stopy bych to viděl někde mezi F a M. Hrot je docela tuhý a ani pod tlakem se moc nerozjíždí do šířky. Na hrátky se šířkou tahu zapomeňte.

Obrázek

Jak se s ním píše: Standardně. Mám raději, když hrot trochu pruží, takže oři psaní s ním jsem nezažíval žádné extatické pocity. Na druhé straně si ale nemám na co stěžovat. Psalo spolehlivě, nevynechávalo, startovalo hned, hladkost skluzu po papíru je také celkem v průměru. Tady vidíte srovnání s několika dalšími pery s hroty tloušťky F nebo M:

Obrázek

Celkový dojem: Je to takový nenápadný společník. Nijak neoslňuje, ale ani nepropadá. Podle mého soudu solidní hodnota za tu stovku, kterou stojí.
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 22:16, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Dřevěné Jinhao

Příspěvekod Vlcacka » 26 zář 2015 19:49

Moc pěkné. Až budu chtít nové pero a mít zrovna málo peněz, tak vím, po čem asi sáhnu. :-)
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Dřevěné Jinhao

Příspěvekod waldir » 26 zář 2015 20:15

iridium point germany viz thready regalu - ve zkratce koluji famy, ze se nemecti vyrobci pred par lety zbavovali svych starych masin, kte kterym se nasledne dostali cinane... nicmene vyrabi se i napodobeniny techto hrotu, ktere maji typicky cinske vlastnosti (sirkou Bckove hroty, velmi hladke, typicky maji problemy se zacatky; naopak IPG hroty byvaji jemne)
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23

Re: Dřevěné Jinhao

Příspěvekod 3022 » 26 zář 2015 23:40

Drevo jako material se mi libi, ale take bych mel obavy z toho velkeho schodu ktery tvori prechod rukojet/telo. To by me hodne odrazovalo. Jinak mi to pero prijde az moc nablyskane - min "zlatych" prvku by myslim neskodilo. Jinak receno desigh se mi nelibi. Kdyz ale koukam na porovnani toho psani... pokud to pero nedrne nebo neco takoveho, tak se mi to zda velmi dobre.

Iridium Point Germany - nekde jsem slysel vysvetleni ze to zcela legalne znamena jen tolik, ze vyrobce koupil iridium coby material - tedy tech par gramu na hrot v Nemecku. Tedy ze je to "nemecke iridium", ale buh vi kde bylo na ten hrot navareno... ne ze by technologicky vyroba kvalitniho hrotu plniciho pera mohla byt dnes problemem pro jakoukoliv technologicky vyspelou zemi - v zasade se porad bavime o temer 100 let stare technologii.
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Re: Dřevěné Jinhao

Příspěvekod kerad » 27 zář 2015 23:29

http://firma-aris.pl/produkt/pioro-wieczne-8802-drewno

Mi se moc libi tuto drevene Jinhao 8802. Taka napodoba Pelikan M600
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Dřevěné Jinhao

Příspěvekod 3022 » 29 zář 2015 21:54

Jen tak mimochodem, jeste k tem iridiovym hrotum... dle nasledujiciho vlastne vubec nemusi byt iridiove :):

The part of the nib that actually touches the paper, the small "ball" under the nib, is actually made from a separate, harder, and more durable material than the rest of the nib. This is known as the "tipping material". Although older fountain pens may simply be tipped with steel, most modern fountain pens are tipped with iridium, which lasts longer than both steel or gold.

However, calling the tipping material "iridium" is a bit of a misnomer. In the past, nibs were tipped with iridium, but the material is exceptionally expensive and has since been replaced with various combinations of alloys -- such as ruthenium, tungsten and rhenium. Although they're just as, if not more effective than iridium, the term "iridium" continues to be used because it's recognizable, concise, and appealing. ..."

http://www.jetpens.com/blog/exquisite-fountain-pens-for-everyday-use/pt/405

V zasade to dava smys. Z technologickeho hlediska, pokud celkem dobre vyhovuji hroty z moderni kvalitni nerezove oceli, oproti iridiu daleko dostupnejsi kovy jako kobalt a wolfram muzou oproti oceli prinest kvalitu vyssi urovne pri mnohem nizsi cene oproti "cistemu" iridiu.

Zde je daleko podrobnejsi analyza kde rozebiraly konkretni materialy na ruznych znackovych perech z ruznych obdobi: http://www.nibs.com/article4.html
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků