- Faber-Castell Ambition Black - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Faber-Castell Ambition Black

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Faber-Castell Ambition Black

Příspěvekod pet84rik » 14 lis 2015 10:14

Tak som sa konečne dokopal k zakúpeniu pera. Bol somsi v predajni penshop.cz len tak pre menšiu objednávku, dal som sa do reči s pani predavačkou a o 10 minút som si už niesol v taške krabičku s perom, atramentom a ešte aj malým darčekovým atramentom Diamine.

Pero som nejako prehliadal v dobe keď som sa pozeral na internete na perá okolo 1000 korún, ale naživo je úchvatné. Aj videorecenzie nakoniec hovoria o tom, že dizajn hrá veľkú rolu. Na predajni som si skúsil aj niečo málo napísať, doma som sa k tomu ešte nedostal (neviem sa rozhodnúť, či tam dám na test ten hnedý Diamine atrament alebo ten zakúpený).

Pero (F hrot) písalo krásne, ale samozrejme pre mňa je to obrovský skok, takže to inak ani nie jemožné + som z pera nadšený od prvého zhliadnutia, takže objektivita stranou. Každopádne, písalo sa mi príjemne klasicky (zľava doprava) a nebolo to zlé ani pri pohybe kolko nahor.

Zakúpil som teda k tomu atrament Pelikan 4001 blue-black, chcel som tmavší odtieň ako mali na testovanie na predajni.

Plus malý náhľad :-)

Obrázek
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Faber-Castell Ambition Black

Příspěvekod vojtahlad » 14 lis 2015 13:31

Gratuluji k novému mazlíkovi. Já po něm trochu pošilhávám, ale odrazuje mě ten velmi krátký úchop.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Faber-Castell Ambition Black

Příspěvekod kerad » 14 lis 2015 18:06

Gratuluju ! To je pekny kus pera.
Mam tuto znacku Emotin E a Ondoro M. Jsem moc spokojeny a to jsou z moji sbirky spickove pisadla. Maji moc vyborne hroty.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Faber-Castell Ambition Black

Příspěvekod pet84rik » 14 lis 2015 22:19

Ďakujem za gratulácie :-)

Ja to samozrejme chcem ako písadlo, ale chcel som tiež aby sa mi pero páčilo + mám samozrejme aj nejaký cenový strop (2500, takže ešte teoreticky ostalo na ďalšie príslušenstvo).

Hrot je skvelý, píšem a píšem, len tak do poznámkového bloku a je to radosť.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků