- Kaigelu 356 - souboj klonů - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kaigelu 356 - souboj klonů

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Kaigelu 356 - souboj klonů

Příspěvekod vojtahlad » 14 lis 2015 13:29

Kaigelu 356 je další čínská napodobenina Parkeru Sonnet, kterou jsem koupil na eBay za nějakých 150 Kč. Originál bohužel nemám momentálně po ruce, takže budu porovnávat z perem Baoer 388, což je jiná čínská variace na Sonnet (více zde: http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=18&t=735&p=3440).

Provedení: Je to napodobenina Sonnetu, takže vzhled je celkem jasný. Vyrábí se ve třech provedeních, já jsem zvolil nejdostupnější tmavě modrou se stříbrnými doplňky. Pero působí poněkud studeně, čemuž nepomáhá ani saténové provedení laku - vypadá tak trochu jako ojíněné.

Obrázek

Rozměry jsou s Baoerem skoro totožné, Kaigelu je o nevýznamný chloupek větší. I v otevřeném stavu se těžko hledají rozdíly. Připomenu, že originální Sonnet je v zavřeném stavu kratší, ale otevřený je delší, zejména díky delšímu úchopu. Ten má také u Sonnetu ze všech tří největší průměr, takže v praktičnosti a komfortu držení jednoznačně vítězí originál.

Obrázek

Kvalita provedení je u obou klonů na velmi dobré úrovni. Nenašel jsem žádné významnější nepřesnosti či nedodělky. Obě pera jsou kovová, Kaigelu se mi subjektivně zdálo lehčí, ale váha mi nedala za pravdu. Obě váží prakticky stejně: Kaigelu 26 g a Baoer 25 g.

Hrot: Největší rozdíl obou kopií spočívá v hrotu. Oba jsou oficiálně M, ale Kaigelu je znatelně kratší a širší, spíše odpovídá B. Je naprosto tuhý a píše velmi hladce. Naproti tomu hrot Baoeru je měkký až příliš. Celkem pruží, ale z výroby byl špatně zarovnaný a má tendenci se časem rozjíždět. Tu a tam musím zarovnání obnovovat. Hrot Kaigelu se ani nehne.

Obrázek

Jak se s ním píše: Jak jsem napsal výše, stopa je dost široká, ale hrot je hladký a pero píše pěkně. Když píše. Jeho hlavní problém totiž spočívá v tom, že nechce pouštět inkoust do hrotu. Aby pero bezprostředně po naplnění, tedy poté, co byl celý hrot ponořen v inkoustu, nepsalo, jsem asi ještě nezažil. Štěrbina vedoucí od dýchacího otvoru ke špičce hrotu byla prostě suchá. Když se podařilo přemluvit inkoust, aby do ní natekl, pero psalo v pohodě a bez jakýchkoli problémů jsem během týdne vypsal první obsah konvertoru. Po doplnění konvertoru se ovšem problém opakoval a tentokrát má i tendenci vysychat, když se s ním den dva nepíše.

Obrázek

Druhou věcí je, že pocit ze psaní tím velmi hladkým a úplně tuhým hrotem je takový podivný. Zejména na hladkých papírech se mi chvílemi zdá, že snad ani nepíši a pero se vznáší nad papírem. Ale tohle je hodně subjektivní.

Závěr: Po výborné zkušenosti s Kaigelu 316 (http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=840) a četbě nějakých srovnávacích textů, kde Kaigelu 356 hodnotili jako nejlepší z testovaných klonů Sonnetu, jsem rozhodně čekal víc. Psaní z ním mi moc nesedí a občasné rozepisování úplně suchého hrotu je vysloveně otravné. Z porovnání s Baoerem 388 mi vychází víceméně plichta - každý má jiné neduhy, ale ve výsledku to vyjde přibližně nastejno. Originální Sonnet pořád vede o parník (ale samozřejmě cenově je úplně jinde).
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 22:15, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Kaigelu 356 - souboj klonů

Příspěvekod penko » 19 lis 2015 13:27

Zajímavé, uvažuji o dalším klonu. Mám Baoer 388 a zatím dobrý. S pelikánem 4001 ani náznak vysychání. Až na jedno 30 let staré Hero
školní kategorie ( to se občas orosí ) nemám u čínskejch kousků inkoustové problémy a to do nich láduji většinou KIN a nebo školní bombičky.
Klony "51" mi přijdou vlhčí a širší, než by mohly být, start je určitě rychlej pak tomu občas dochází dech v půlce řádky.
Větší pera s M mi přijdou sušší než zbytek světa, pokud mám srovnání. Jinhao/Baoer choděj z výroby hodně zamaštěný. Osvědčilo se mi
tomu trochu pomoci velmi slabým roztokem čpavkové vody s kapkou jaru a KIN je výbornej ink na rozjezd. Petr
penko
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 lis 2015 12:20

Re: Kaigelu 356 - souboj klonů

Příspěvekod Vlcacka » 30 lis 2015 10:02

Mně Baoer 388 nevyhovuje, škrabe a dost nerada s ním píšu. Modré 508 mám raději.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Kaigelu 356 - souboj klonů

Příspěvekod Daniela5 » 31 pro 2015 18:37

S Kaigelu 356 mám úplně stejné zkušenosti jako vojtahlad. Nalákala mě ta nádherná modrá barva, ale pořád zasychalo, a to i po kratší přestávce při zavřeném víčku. Zkoušela jsem do něj různé inkousty, a nakonec jsem ho stejně vyřadila. Z čínských per se mi o dost víc osvědčil Baoer 517, ze tří kousků píšou výborně dva.
Daniela5
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 čer 2015 20:32

Re: Kaigelu 356 - souboj klonů

Příspěvekod penko » 01 led 2016 06:49

Zdravím - čerstvá zkušenost z testování prosincové dávky, BAOER 516, takový ten subtilní model s klipem proříznutým do
víčka. To způsobuje šílený průvan , zasychání po několika hodinách. Provizorně jsem ten šroub zevnitř zakápl vteřinovým lepidlem. Pomoho. Asi by to chlělo vlepit kousek plastu nějaký terčík, možná kus samolepky. Moc místa tam není. Petr
penko
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 lis 2015 12:20

Re: Kaigelu 356 - souboj klonů

Příspěvekod penko » 17 úno 2016 10:01

Tak jsem zase o něco zmatenější,
nabyl jsem 2x B388, jednu černou a jednu sříbrnou. Černá nezvykle dobře klouže ( výrobní tolerance ?), ta druhá silver škrabala asi stejně jako moje prvnička. Vyměnil jsem hrot za "Iridium Germany...", je citelně vlhčí, možná pružnější. Petr
penko
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 lis 2015 12:20

Re: Kaigelu 356 - souboj klonů

Příspěvekod penko » 25 úno 2016 08:11

Poslední balíček byl s 2x Kaigelu 356. Co jsem naprosto nezískal je pocit, že tento model je _podstatně_ lepší než třeba B388.
Nevím, K356 působí lépe, zejména modrej kousek. Pokud mám vyjádřit osobní preference pak z té mojí pětice vítězí černej B388,
následuje chiméra složená z B388 a IPG či "Genius Iridium" hrotu ( původní hrot byl vyloženě mizernej ) pak s menším odstupem černé
K356 a "personalizované" stříbrné B388 a nejhezčí píše nejhůře ( to už je taková "tradice"). Ale možná, že se časem Klokani rozepíšou nebo
že najdu tu správnou kombinaci pen/ink. Petr

Obrázek
penko
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 lis 2015 12:20


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků