- Pilot Middle Range Animal Collection - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot Middle Range Animal Collection

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Pilot Middle Range Animal Collection

Příspěvekod Mordax » 07 úno 2016 20:37

Ahoj, pomalu se mi blíží narozeniny ale přítelkyně mě mile překvapila předčasným dárkem se kterým nevydržela čekat :D . Dostal jsem malou černou plechovou krabičku s nápisem Pilot a když jsem ji otevřel tak na mě koukalo nádherné pero Pilot Middle Range z kolekce Animal Collection ve zlatém provedení. Je to podle mě na první pohled opravdu velmi nádherné pero. První poznatek byl, že je o dost težší než Polit 78G který už mám (aby taky ne, každé pero je z jiného materiálu) každopádně váha mi zatím nedělá problémy, uvidíme co při delším psaní. V peru se používají klasické "euro" bombičky které asi každý zná. Konvertor se pokud vím nedá sehnat ale to neřeším protože bombičky plním injekcí. Líbí se mi jak jsou malé protože si budu moci hrát s barvami inkoustu. Pero je osazeno hrotem M a píše opravdu krásně lehce stačí ho táhnout po papíře a dělá krásnou linku. Používám inkoust Diamine Bilberry a tahle fialová barva se mi moc líbí, je se těším až bombička dojde a budu moci vyzkoušet druhou barvu kterou je Twilight :) Bohužel nevím jak Vám sem přiložit obrázky :cry: Mohl by mi někdo poradit?


Pokud máte nějaké dotazy tak je napište pokud to bude v mých silách tak odpovím :)
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Pilot Middle Range Animal Collection

Příspěvekod pet84rik » 08 úno 2016 08:32

do pera by sa mal vojst aj http://www.ebay.com/itm/MINI-INK-CONVERTER-FOR-SMALL-FOUNTAIN-PENS-/161961227240?hash=item25b5a433e8:g:78EAAOSwI-BWMTGS konvertor, potom by hranie s farbami nabralo iny rozmer.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Pilot Middle Range Animal Collection

Příspěvekod tritrek » 08 úno 2016 12:42

Mordax píše:Ahoj, pomalu se mi blíží narozeniny ale přítelkyně mě mile překvapila předčasným dárkem se kterým nevydržela čekat :D . Dostal jsem malou černou plechovou krabičku s nápisem Pilot a když jsem ji otevřel tak na mě koukalo nádherné pero Pilot Middle Range z kolekce Animal Collection ve zlatém provedení. Je to podle mě na první pohled opravdu velmi nádherné pero. První poznatek byl, že je o dost težší než Polit 78G který už mám (aby taky ne, každé pero je z jiného materiálu) každopádně váha mi zatím nedělá problémy, uvidíme co při delším psaní. V peru se používají klasické "euro" bombičky které asi každý zná. Konvertor se pokud vím nedá sehnat ale to neřeším protože bombičky plním injekcí. Líbí se mi jak jsou malé protože si budu moci hrát s barvami inkoustu. Pero je osazeno hrotem M a píše opravdu krásně lehce stačí ho táhnout po papíře a dělá krásnou linku. Používám inkoust Diamine Bilberry a tahle fialová barva se mi moc líbí, je se těším až bombička dojde a budu moci vyzkoušet druhou barvu kterou je Twilight :) Bohužel nevím jak Vám sem přiložit obrázky :cry: Mohl by mi někdo poradit?


Pokud máte nějaké dotazy tak je napište pokud to bude v mých silách tak odpovím :)


Gratulujem :)

Obrázky najjednoduchšie vložíš tak, že si vytvoríš účet na nejakom Image Hosting stránke, napr. tinypic.com - mám rád túto stránku, chodím po fórach už 15+ rokov a táto stránka sa mi usvedčila najviac. Vie uploadnúť z počítača, z URLka, vie zmenšovať, atď a potom ti rovno vytvorí kód, čo si len skopíruješ a vložíš sem.
Kód: Vybrat vše
Začína na [IMG]...


Ak chceš origoš, tak konverter Pilot CON-50. Podľa ľudí na fórach pasuje aj Pelikan konverter a teoreticky aj standard international....
Pilot Middle Range je inak Pilot Metropolitan (v USA) alebo taktiež Pilot Cocoon (v AU). Po internete nájdeš skôr pod Metropolitanom...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Pilot Middle Range Animal Collection

Příspěvekod pet84rik » 08 úno 2016 13:33

No prave ze Metropolitan by mal mat pilot bombicky aj konvertor a MR zasa EU (standard), vzajomne zamenitelne by nemali byt.

preto aj CON-20 a CON-50 nebudu pasovat do MR (nehovoriac o velkosti), podla mna potrebuje maly EU konvertor.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Pilot Middle Range Animal Collection

Příspěvekod vojtahlad » 08 úno 2016 13:34

CON-50 se do tohoto pera zcela jistě nevejde a myslím, že ani žádný jiný od Pilotu. S Pilotem je to obzvlášť zábavné, protože pro některé trhy vyrábí pera s vlastním širokým nasazením bombiček/konvertoru a pro jiné s mezinárodním. Čili je třeba zvýšené ostražitosti.

Malé konvertory s mezinárodním nasazením vyrábí Kaweco (http://www.lacouronneducomte.nl/webstore/main/kaweco-mini-squeeze-converter-p-5724.html?language=en) a Monteverde (http://www.lacouronneducomte.nl/webstore/main/monteverde-converter-p-2747.html?language=en).
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pilot Middle Range Animal Collection

Příspěvekod Mordax » 08 úno 2016 21:52

No tak doma mám myslím CON-20 který přišel nasazený v Pilotu 78G můžu to vyzkoušet ale už předem vím jak je to s těmi variantami pro různé trhy a pochybuji že tam bude pasovat. Ale nějak po tom konvertoru netoužím, vyhovuje mi plnění bombiček.
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Pilot Middle Range Animal Collection

Příspěvekod tritrek » 09 úno 2016 07:30

pet84rik píše:No prave ze Metropolitan by mal mat pilot bombicky aj konvertor a MR zasa EU (standard), vzajomne zamenitelne by nemali byt.
preto aj CON-20 a CON-50 nebudu pasovat do MR (nehovoriac o velkosti), podla mna potrebuje maly EU konvertor.

To je možné... píšu to aj inde, avšak mi príde blbé, že by do Pilot pera nevošli Pilot bombičky... ale v dnešnej konzumentskej dobe je všetko možné.
Každopádne mám 4 Metropolitany na ceste ku mne, tak potom možem potvrdiť kompatibilitu konvertorov pre ne. Si myslím, že cena tých konvertorov okolo 2.50 € či $ nie je taká vysoká, že by človek "neinvestoval" do skúšky ;)
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Pilot Middle Range Animal Collection

Příspěvekod pet84rik » 09 úno 2016 12:16

Metropolitan nie je MR a MR nie je Metropolitan. Metropolitan = Pilot bombicky / konvertor, MR = EU bombicky / konvertor
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Pilot Middle Range Animal Collection

Příspěvekod tritrek » 09 úno 2016 22:07

pet84rik píše:Metropolitan nie je MR a MR nie je Metropolitan. Metropolitan = Pilot bombicky / konvertor, MR = EU bombicky / konvertor

Oprava: Metropolitan je MR je Cocoon, líšia sa jedine v konvertoroch/bombičkách, plus, vraj MR sa vyrába len s M hrotom.
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Pilot Middle Range Animal Collection

Příspěvekod pet84rik » 09 úno 2016 23:52

a tym padom MR nie je Metropolitan
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Další

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků