- Waterman Hémisphére - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Waterman Hémisphére

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Waterman Hémisphére

Příspěvekod Trpaslenka » 11 úno 2016 17:05

Nedávno mne známá požádala, zda bych pro ni náhodou nesehnala taky nějaké plnicí pero, že s nimi chce začít. Samozřejmě jsem ráda souhlasila. Úlovek za rozumnou cenu mi dnes přišel, zahanbeně přiznávám, že jsem neodolala a musela vyzkoušet, co pěkného jsem to vlastně sehnala :)
Obrázek
Tak tedy, Waterman Hémisphére Matt Black GT s hrotem velikosti M.
Obrázek
Pero mne překvapilo, jak je drobné a hubené, velikostně bych přirovnala nejspíš k Parkeru Sonnet. Zkrátka a dobře, v pánských tlapkách se tohle perko poměrně snadno ztratí. Na držení je příjemné, prsty se okolo něj snadno obemknou.
Obrázek
Zde srovnání s Waterman Caréne. Lze si povšimnout krapet jiného odstínu zlaté. Hémisphére má hrot i doplňǩy zlacené 23karátovým zlatem, oproti tomu hrot Caréne je celý z 18karátového zlata. Odstín u Carene bych popsala jako mírně brousící k růžovému zlatu, u Hémisphére jde o nejžlutěji žluté zlato, jaké si dovedu představit.
Obrázek
No a ještě jednou, jak již bylo řečeno, Caréne je proti Hémisphére pořádný cvalda. Kladně hodnotím odlišné vlastnosti obou hrotů. Hrot Hémisphére je spíše měkčí, poddajnější, kontakt s papírem je více citelný. Relativně nižší hmotnost a malá velikost pera pak jistě dovolí pisateli se cvičenější rukou i při rychlejším psaní pěkně korigovat tloušťku čáry bez větší námahy. Oproti tomu hrot Carene je tuhý, jako by výrobce sám čekal, že kvůli větší velikosti a hmotnosti pera bude hrot více namáhán. Tam, kde při stejném přítlaku hrot Hémisphére citelně povolí a při pominutí tlaku zase pružně odskočí od papíru, Caréne spíše ryje jako klacek do bahna. Čtenář promine možné vyznění metafor, musím říci, že jsem s oběma hroty maximálně spokojena!
Obrázek
Podtrženo, sečteno, Hémisphére na mě udělalo velice příznivý dojem- Být na mně, volím nejspíše jinou povrchovou úpravu. Waterman umí krásné, hluboké, syté laky, matný finiš vyznívá dle mého zbytečně skromně. Na omak je ale možná příjemnější jak lak, no a krása je přeci jen v oku pozorovatele.
Hrot - stejně jako všechny watermaní, na které jsem zatím měla možnost sáhnout- zkrátka úžasný. Případnému zvědavci či zájemci nemohu než s klidným svědomím srdečně doporučit.
Trpaslenka
 
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2015 13:07

Re: Waterman Hémisphére

Příspěvekod Walter20 » 11 úno 2016 21:14

Hezké ukázky i komentáře! :)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Waterman Hémisphére

Příspěvekod pet84rik » 11 úno 2016 23:33

Pekné, aj keď s hrotom mám úplne opačnú skúsenosť. Mám F a píše to ako M, je teda zvláštne že M píše tenko.

Ale blahoželám k peru, ono nie je zlé ani v mužskej ruke. Mám ho celkom rád.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Waterman Hémisphére

Příspěvekod tritrek » 12 úno 2016 13:40

Krása! AKurát včera som pokukával Hémisphery...

PS: vidím, že s krasopisom trpíš tým istým syndrómom, ako ja a asi aj väčšina z našich končín: malé "t"... západniari píšu bez tej spodnej slučky ale preškrtnú vrch, my máme dole tú slučku, ale nepreškrtávame. Potom si dospelý človek začne s plniacimi perami a samozrejme ho/ju zaujme krasopis copperplate, Spencerian a tak ďalej a vyjde z toho také hybridné "t" so slučkou dole a vrchom preškrtnutým :) Každopádne píšeš krajšie, anež ja :D :D
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Waterman Hémisphére

Příspěvekod Juraj1 » 17 črc 2016 14:33

Bohuzel mi nejdou nahrat obrazky, tak sem hodim alespon link.
http://imgur.com/a/DiNMK
Juraj1
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 úno 2012 13:21


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků