- Jinhao 650 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jinhao 650

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Jinhao 650

Příspěvekod vojtahlad » 13 úno 2016 19:42

Rozhodl jsem se vyzkoušet další čínské pero z kategorie těch dražších. Jinhao 650 se vyrábí ve třech provedeních: porcelánové, dřevěné a vykládané perletí. A právě to poslední mě zaujalo. Oficiálně je to vydáváno za pravou perleť, nejsem klenotník, takže to nedokážu posoudit.

Obrázek Obrázek

Model 650 prošel celkem nedávno redesignem. Původní verze měla výrazně kratší úchop, je k vidění třeba v téhle recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=RpN4nWKStYk V nové verzi došlo k jeho podstatnému prodloužení, tipuji tak na dvojnásobek. Podle mého názoru to peru velmi prospělo - vzhledem k velkému schodu mezi úchopem a tělem u původní verze byl člověk nucen držet je ve zcela konkrétní poloze, zatímco teď máme slušnou volnost. V prodeji jsou obě verze, dával jsem si záležet, abych koupil novou.

První dojem: Čekal jsem víc. Budu srovnávat se svým jediným dalším "drahým levným" perem, což je Kaigelu 316. U něj mám pocit opravdu kvalitního zpracování, všechno perfektně sedí a je dotažené. Tady jsme u klasických Číňanů. Nemohu říct, že bych narazil na nějaké vyložené nepřesnosti nebo nedodělky, ale celkově na mne to pero dělá dojem, že bych raději moc neměl koukat na detaily.

Obrázek

Zleva Kaigelu 316, Jinhao 650 a Lamy Safari.

Provedení: Pero docela klame tělem. Zavřené vypadá dost dlouhé a štíhlé, ale ani jedno z toho není pravda. Když se pozorně podíváte na tloušťku těla per Kaigelu a Jinhao, zjistíte, že je prakticky stejná. U Jinhaa vyvolává dojem štíhlosti kombinace obdélníkového dekoru a štíhlého víčka, které má stejný průměr jako tělo. Po jeho sejmutí padá dojem značné délky způsobený vysokým nasazením víčka:

Obrázek

Hrot: Funkčně není špatný, ale v disciplíně "estetika" hraje Kaigelu úplně jinou ligu. Jinhao 650 vypadá jako chudý příbuzný:

Obrázek

Hrot je dost tuhý, ale v porovnání s Kaigelu 316 nebo jinými modely značky Jinhao (x450, 159) je přece jen o něco pružnější. Píše velmi hladce a spolehlivě, není příliš háklivý na sklon a polohu pera. Oficiálně je deklarován jako M (jiné nejsou k mání) a docela to sedí. Dá se vyloudit určitá variabilita v šířce tahu, ale musí se dost tlačit a není to moc praktické.

Jak se s ním píše: Příjemně. Jak už jsem napsal, úchop je docela dlouhý a hrot tolerantní, takže je dostatečný prostor najít si uchopení, jaké člověku vyhovuje. S perem jsem nezaznamenal žádné problémy typu pozdních startů, vynechávání, škrabání po papíru a podobně.

Obrázek

Závěr: S perem se píše dobře, materiál těla je zajímavý, ale prostě na mě udělalo podstatně menší dojem než Kaigelu 316 (za podobné peníze).
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 22:11, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Jinhao 650

Příspěvekod pet84rik » 13 úno 2016 22:14

Ja už sa čínskych trochu bojím. Bolitam aj dobré kusy, ale napr. za 410 mám Sheaffer VFM a je skvelý.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Jinhao 650

Příspěvekod Wiruss » 15 úno 2016 13:37

Taky jsem na něj koukal a docela mě vzhledem zaujalo, jinak když se koukám na Ali a doprovodné fotky k Kaigelu 316, tak mě to docela odrazuje:

Obrázek
Wiruss
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 bře 2015 12:32

Re: Jinhao 650

Příspěvekod graphophilus » 15 úno 2016 14:26

pet84rik píše:Ja už sa čínskych trochu bojím. Bolitam aj dobré kusy, ale napr. za 410 mám Sheaffer VFM a je skvelý.

Sheaffera VFM v Luxoru na Václavském náměstí v Praze jsem koupil dokonce za 300 Kč, i když na cenovce ve výloze mají víc. Tak by bylo dobré to využít, než si chaos v cenách upraví (jestli k tomu už nedošlo). Je opravdu dobrý za tu cenu a nevypadá lacině. Mi se líbí kupodivu víc než dražší Sheaffery.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Jinhao 650

Příspěvekod tritrek » 15 úno 2016 14:38

Wiruss píše:Taky jsem na něj koukal a docela mě vzhledem zaujalo, jinak když se koukám na Ali a doprovodné fotky k Kaigelu 316, tak mě to docela odrazuje:
Obrázek

Presne toto ukazoval aj Matt vo svojej review. Ak sa ale hrot dá vymeniť, tak... :roll:
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků