- Mojich par - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Mojich par

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Re: Mojich par

Příspěvekod Toams » 03 kvě 2016 21:51

ak myslis tu obrubu, tak to je tien. ak tie tri bodky, tak to su kusky z kozeneho puzdra :) ten gravirovany prstenec je vcelku ostry a puzdro je uzke, takze odiera kozu a ked som to prstom zotrel, po otvoreni sa dostalo par kuskov na zavit. inak zavit sa spini rovnako ako vsetky ostatne zavity, len na tom ciernom to nie je tak vidno ;)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Mojich par

Příspěvekod graphophilus » 04 kvě 2016 08:01

Pozor na Ku-jaku, skoro mi odrovnal Crosse. Ještě jsem ho zkoušel na levném Stylexu a taky ho za pár dní ucpal.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Mojich par

Příspěvekod pet84rik » 04 kvě 2016 08:58

mal som ho dlhodobo v Sheaffer 100 a nič sa neupchalo.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Mojich par

Příspěvekod Toams » 04 kvě 2016 10:27

tiez myslim, ze nepravdepodobne ... ziadny test sa nezmienuje ani o naznaku nejakeho upchavania alebo leptania, skor naopak
chcelo by to fotky :) a tiez ci nedoslo k zmiesaniu stareho atramentu s novym, to sa obcas mozu stat vselijake neprijemnosti, napriklad Diamine okrova (zdroj fountainpennetwork.com)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Mojich par

Příspěvekod graphophilus » 04 kvě 2016 14:27

Je mi to taky divné. Léta jsem v Crossovi měl modrý KIN a potom několik let modrý pilot. Potom jsem (po vypláchnutí) začal používat Kujaku. Přiznávám, že jsem pero půl roku nevypláchl, vždy jsem jen přisál. Najednou během psaní přestalo psát. Tak jsem rozebral hrot a feeder, drážky protáhl, hrot protáhl. Teď Cross píše.

Potom jsem do testovacího pera na čmárání Stylex, které píše bez problémů s KIN nebo pelikánem, natankoval kujaku. Asi po třech dnech během psaní přestalo psát. Tak jsem ho profoukl, propláchl a zase píše jak divé se zeleným KIN, nebo modrým pelikánem.

Vrtá mi to taky hlavou.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Mojich par

Příspěvekod Befop » 11 črc 2016 22:23

Mám stejné pero Visconti Van Gogh i se stejným hrotem, mám ho asi týden a ikdyž jsem ho vyčistil přijde mi, že dávkuje hrozně málo inkoustu na papír, je hrozně suché a píše pořádně, až když se malinko zatlačí, je tohle normální? Když pero přišlo, tak jsem musel trochu upravit hrot, kterej se mi zdál, že je více na jedný straně pohnutej a není krásně uprostřed, je možný, že bych si ho takhle po...? :D
Parker 51, Pelikan M250 B, Pilot Metropolitan M, Lamy Al Star F, Centropen 3068, Centropen 4064, Jinhao x450, Jinhao 250, Jinhao 159,...
Befop
 
Příspěvky: 36
Registrován: 10 črc 2016 23:20

Re: Mojich par

Příspěvekod graphophilus » 12 črc 2016 09:59

Normální to není. Normální je, aby po otevření pero ihned psalo na první letmý dotek. To mi připadá pohnojené už z výroby, jestli byla ta jedna pacička na hrotu ohnutá. Možností je několik: reklamace, rozebrat hrot, feeder, vše vyčistit, napasovat hrot do plnícího žlábku, nebo zkusit nějaký dobře tekoucí inkoust. Jako poslední možnost je pravidelné znásilňování hrotu, on nakonec povolí, ale není to úplně ono, může pak škrabat, bude psát hruběji. Jestli se nepletu, je to dražší pero, tak by snad mělo psát bez nějakých úprav.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Mojich par

Příspěvekod Toams » 12 črc 2016 21:17

Befop píše:Mám stejné pero Visconti Van Gogh i se stejným hrotem, mám ho asi týden a ikdyž jsem ho vyčistil přijde mi, že dávkuje hrozně málo inkoustu na papír, je hrozně suché a píše pořádně, až když se malinko zatlačí, je tohle normální? Když pero přišlo, tak jsem musel trochu upravit hrot, kterej se mi zdál, že je více na jedný straně pohnutej a není krásně uprostřed, je možný, že bych si ho takhle po...? :D

Musim ta sklamat, su to Taliani ... ja som si tiez musel trochu upravit hrot, aby viac tiekol (zvacsit medzeru) a teraz je uplne super. Inak zlate hroty sa robia rucne, takze nikdy nebudes mat presne symetricky hrot, ale ako stale tvrdim, najprv to chce fotku a potom mozme robit chytrych.
Btw. mas toho isteho Van Gogha? Tj. Van Gogh Maxi so zlatym 14kt hrotom? Lebo v sucasnosti Visconti robi sice modelovu radu Van Gogh, ale bez privlastku Maxi a s ocelovym hrotom
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Mojich par

Příspěvekod graphophilus » 13 črc 2016 12:49

To mě teď napadlo, že vyrobce testuje pera asi jen na svůj inkoust. Píší tak suše i s inkoustem Viskonti?
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Mojich par

Příspěvekod Toams » 13 črc 2016 14:30

S Visconti inkoustem jsem ho neskousel, jen s Pelikanem (suchy), Edelstein (suchy-normal), Iroshizuku (opak sucheho). Po uprave s Pelikanem pise normalne a s Iroshizuku Ku-jaku je tok inkoustu vcelku velkorysy (ale nerozpiji se nebo nedela kanky zase) ... ono jak jsem zjistil, taky zalezi i na teplote. Cim tepleji, tim vic inkoustu tece a opacne
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

PředchozíDalší

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků