- Koupě plnícího pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Koupě plnícího pera

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Koupě plnícího pera

Příspěvekod Vlcacka » 09 dub 2017 21:39

vojtahlad píše:Čili je potřeba počítat se slušným papírem. Zatím znám jediný u nás běžně dostupný - Rhodia.


Ale ale ale. A co Oxford? Ten to dává bez ztráty kytičky též. A mimochodem - v aktuálních dnech nemá Penshop bloky Rhodia s puntíky. Takže jsem vzala velký blok Oxford, je tam i taková ta šablona na linky a čtverečky.

A k Ripetům, což jsou ony tuzemské flex hroty - člověk musí mít štěstí, co na aukcích chytí. Osobně jsem ohledně flexibility hrotu nejspokojenější s Toison D´Or 5164, který jsem získala asi za stotřicet korun - bylo to obrovské štěstí, protože ten člověk nevěděl, jakou parádu prodává a já tehdy nevěděla, jak nedoceněné pero kupuju. Druhé (kovové) bylo asi za tři kila (ale pořád dobré). Jenže je tam hodně rizik - nejen jestli je hrot, ale i čerpání OK. A bohužel doby, kdy se tam daly sehnat zázraky za pár kaček, už asi minuly.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Koupě plnícího pera

Příspěvekod všd » 11 kvě 2017 00:36

Nakoupil jsem více kusů, konkrétně Hero 901, Baoer 388, Baoer 3035 ve kovovém (stříbrná barva) a černém plastovém provedení a konečně Jinhao X750.

http://i.imgur.com/LrhapkG.jpg

Můj dojem je asi takovýto. Jinhao X750 je těžké a tlusté. Vypadá pěkně, ale v praxi se s ním dá jedině podepisovat, psát v žádném případě. Baoer 3035 jsou pěkná pera, ale mají tlustší špičku hrotu a také se nedrží zcela ideálně v ruce. Konečně Hero 901 je sice poměrně těžké pero, ale jde lépe do ruky, než Jinhao X750. Na druhé straně, ne každému vyhovuje jeho výrazná zdobnost.

Za sebe bych tedy doporučit pero Baoer 388. Všechna jsem vyzkoušel s inkoustem Hero washable blue, do Baoer 388 jsem nakonec vložil levnou bombičku. Hero 901 se mi napoprvé nedařilo natankovat a jak jej potom čistil, dostalo se do něj dost vody, takže píše mnohem světlejším odstínem, i když ej to tentýž inkoust.

http://i.imgur.com/Juefpj5.jpg
všd
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2017 01:32

Re: Koupě plnícího pera

Příspěvekod všd » 24 kvě 2017 00:59

K Hero 901 musím nyní připsat, že se postupně velmi rychle ošoupe. Opravdu to není pero, které by dělalo parádu několik let a vzhledem k posílání jen v igelitu se první odření může objevit už při rozbalení, ale nezůstane jen u něj. Na druhou stranu, kombinace zdobnosti a určité ošoupanosti může působit, že pero něco pamatuje, i když je zánovní. Naopak musím pochválit, že se s ním skvěle píše, má pružný hrot a není extremně velké a těžké do mých relativně malých rukou.

Samozřejmě, pro lidi, co to víc řeší, je to pozlacená cetka, uměleckou hodnotu ten design nemá. Ale hlavně u dětí může mít docela slušný "machr index", to už tu někdo psal, možná na jiném serveru.

Objednal jsem ještě Jinhao 599 a Baoer 79 v provedení roller. Jinhao má šroubovací náplň, takže ji nelze nahradit univerzální modrou. U Baoer lze snadno vyměnit černou za modrou. Obě náplně mají nevýhodu, že se jimi špatně píše při velkém sklonu, to je bolest levných keramických náplní obecně. Zatím mám z obou dobrý pocit, ale klasické pero samozřejmě nenahradí.
všd
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2017 01:32

Re: Koupě plnícího pera

Příspěvekod tritrek » 25 kvě 2017 09:42

Ja som bol dlho skeptický voči Rhodii, ale nakoniec to mali v akcii za lacnejšie, než Tesco value zápisníky a musím povedať, že ak chcem bodovať papiere od 0-100, tak Rhodiu dávam niekde okolo 90, s tým, že lepšie som ešte nenašiel, ale vraj Tomoe River je ešte lepší, akurát ten stojí "majlant". Také bežné zápisníky sú niekde 0-50...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Koupě plnícího pera

Příspěvekod David F. » 18 srp 2017 10:40

Ahoj, sám používám a mohl bych ti doporučit plnící pero Pilot. Mám ho nějakých 7 měsíců a nemůžu si stěžovat. Dá se sehnat třeba zde http://www.penshop.cz/plnici-pero-pilot ... /dp-15771/ i v jiných barvách. Dá se do něj koupit i konvertor, pokud bombičky nechceš. Má hrot M, který patří mezi měkkčí hroty. Cena je taky přijatelná.
David F.
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 srp 2017 10:24

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků