- Opravdu tenky hrot - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Opravdu tenky hrot

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Opravdu tenky hrot

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 21 úno 2013 22:30

Při té ceně není o čem váhat... plnící pero za víc jak 2tis bych asi chvilku i zvažoval zda řešit takto...
Já e na e-bay setkal jen s kladnými zkušenostmi ťuk ťuk ťuk na dřevo :)
Teď budu pár dní netrpělivý a nedočkavý jak malý děcko :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Opravdu tenky hrot

Příspěvekod tomkeb » 21 úno 2013 22:41

Prodejce to sice odešle hned druhý den, ale pak chvíli trvá, než to odletí z Hong Kongu… mně teď došla zásilka od stejného prodejce asi za 14 dní od objednání… takže možná víc než pár dní, ale kdo si počká…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Opravdu tenky hrot

Příspěvekod ondrais » 22 úno 2013 09:54

Z vlastní zkušenosti mohu jako velmi dobrého adepta na tenký hrot doporučit Sailor "F" popř. "EF"
NAMIKI FALCON SF, PILOT 78G F
ondrais
 
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2013 13:00
Bydliště: Praha - Břevnov

Re: Opravdu tenky hrot

Příspěvekod ypres_bass » 27 bře 2013 14:40

řeším teď podobnou věc
mám hroty 3xM, 2xF*, 1x C a 1xD
a obyčejným srovnáním zjistil že to F na Sonnetu je mnohem tlustší než všecky M. Myslíte že to může být pouštěním mnoho inkoustu nebo blbým sežízením nebo něčím jiným?

Proč se skoro nic nedělá s EF? No a kupovat nový EF hrot za litr se mi fakt nechce.

* s tím že nevím kde to jedno Fko mám
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Opravdu tenky hrot

Příspěvekod tomkeb » 27 bře 2013 16:03

Protože výrobci asi žijí v představě, že všichni píšou velká a tlustá písmena… :roll:
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Opravdu tenky hrot

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 27 bře 2013 16:21

sonnet je hrozný na tloušťku :( osobně nyní očekávám Pero Hero 1080 s EF hrotem :) Ale i velké nadšení mám z F hrotu u Pilot 78G, ale o tom se již zda psalo mnoho.

Co mě osobně láká tak je Pelikan M800 s EF hrotem :) ale to je jiná cenová :(
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Opravdu tenky hrot

Příspěvekod ypres_bass » 27 bře 2013 17:50

já mám teď políčeno na pelikána M140 s flexiEF
ale prachy nejsou, tak to asi nechám být... litr fakt navíc nemám
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Opravdu tenky hrot

Příspěvekod vyrbl » 29 bře 2013 10:43

Já jako odolné pero s tenkým hrotem používám Parker Vector s hrotem F.
(Určitě se nemůže měřit se Sailorem EF, ale zase stojí jen pár stovek a má úzké tělo z oceli = je odolný.)
http://aukro.cz/rarita-plnici-pero-park ... 81799.html
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Re: Opravdu tenky hrot

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 14 kvě 2013 08:22

Tak dorazilo pero Hero 1080 s hrotem EF - naplněno černým parker Quink a bohužel musím konstatovat zklamání z největšího očekávání.

S ohledem na tyto neradostné výsledky se na pera o víkendu juknu a třeba bude stačit drobné doladění a bude vše OK. No a při té příležitosti začnu pomalu sepisovat slíbené recenze :)
------------------------------------
Hero 1080
Pero Hero 1080 s hrotem EF budilo u mě největší očekávání - Toto pero nemohu nikomu doporučit ze zkušeností z mého vzorku, jiný vzorek může mít jiné kvality, ale nepředbíhejme k hrotu se dostaneme ještě z jiného pera.

Pero bylo zasláno v krásné červené krabičce. Tělo pera je spíše kratší, ale víčko drží dobře a tak lze tělo víčkem prodloužit. Tělo působí decentně a zdobení je přiměřené. Prvotní dojem z těla pera je velmi kladný. Součástí pera je konvertor, který jsem pln očekávání naplnil inkoustem Parker QUINK black.

Udělal jsem standardní test na pero a vzal jsem běžný papír do tiskárny a začal jsem vést tahy abych se pokochal krásy EF hrotu 0,34mm! Zklamání které po prvních tazích přišlo neodešlo ani po týdnu. Pero si nechám jako B, protože stopa je dosti nepravidelná, tlustá a při rychlém psaní se nedostává dostatečně inkoustu na hrot. Chvilku jsem podezříval ink Parker, ale totéž se opakuje s Diamine - jeden ze zelených odstínů.
Obrázek

5 minutový test bez víčka: Rozepsat pero vyžaduje trpělivost okamžité rozepsání nezpozorováno ani v jednom pokusu.

Celkově hodnotím pero jako velmi dobré s velmi špatným hrotem.
------------------------------------
Jinhao 602 F nib
Toto plnící pero jsem koupil ze dvou důvodů. Jeden byla zvědavost a také set Pero, propiska a lahvička inkoustu v setu za 19,5$ včetně poštovného.
Toto plnící pero více méně splnilo mé očekávání. Stejně jako Hero 1080 se dá mluvit o kvalitním provedení těla pera. Zdobení v tomto případě je na můj vkus příliš výrazné - Modré pero se zlatým zdobením působí více nápadně. Hrot a jeho uložení v peru je ve shodném provedení jako u Hero 1080:
Obrázek.
Toto pero jsem naplnil Inkoustem Diamine imperial purpple a zde si nechám prostor pro další zkoumání
V současnosti pero píše, vynechává, je nevypočitatelné. Jednou píše okamžitě jindy stačí 3 tahy jindy mnoho nervů lehkými tahy....

5 minutový test bez víčka: Rozepsat pero chce více trpělivosti než u HERO 1080 někdy po rozepsání stačí jen chvilku nepsat a proces se opakuje shodně jako po 5ti minutách

Závěrem - srovnání obou výše uvedených:

Srovnání s Polit 78G ve stejné cenové:
Pilot 78G F-nib působí lacině a adekvátně ceně 10$ po stránce praktické však nabízí tenčí stopu plynulé psaní a dokonce i obstálo v testu 5 minut bez víčka.

Srovnání s Parker Sonnet SS GT Jiná cenová, ale jediné pero s Evropským F, které mám: Po stránce materiálové nelze srovnávat u Parkera je vidět za co člověk platí 10x vyšší cenu- Plynulost a lehkost psaní je u sonnetu plynulejší a hrot klouže po papíře bez jakéhokoliv odporu. Sonnet s jakýmkoliv inkoustem obstál i v testu 5-7minut bez víčka.

Závěrem si dovolím uvedená pera nedoporučit. Lákají zajímavou cenou do 10$ působí velmi dobře zpracované, ale pero je primárně určeno k psaní a to je to poslední co by bylo možné vychválit.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Opravdu tenky hrot

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 21 zář 2013 17:39

Můj hon na tenké psaní plnícím perem stále není u konce.
Mojí sbírku jsem obohatil o LAMY VISTA v transparentním provedení osazené hrotem EF.
Obrázek si každý může udělat sám
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Kupodivu papír z tesca, který používám má podle mě lepší vlastnosti při psaní na druhou stranu listu, kdy první je již zcela popsaná.
Příští meta bude nějaký Pelikan nebo sailor, evidentně nižší cenová nenabízí výsledky, které hledám u hrotu EF.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků