- Nové pero Sheaffer - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Nové pero Sheaffer

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Nové pero Sheaffer

Příspěvekod Robo » 11 pro 2012 06:23

Robo píše:ještě bych se chtěl zeptat jestli někdo neví o nějakém návodu jak ten Sheaffer (výše uvedený v odkazu) čistí

až mi totiž dojde bombička tak ho budu čistit a nechtěl bych si ho zničit.
Robo
 
Příspěvky: 27
Registrován: 06 pro 2012 19:12

Re: Nové pero Sheaffer

Příspěvekod kerad » 11 pro 2012 10:58

Myslim se, ze cistit nemusis, da naprosto novou bomicku. ;)
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Nové pero Sheaffer

Příspěvekod Robo » 11 pro 2012 16:49

jasně ale určitě se časem zanese inkoustem a určitá údržba je u každého pera dle mého názoru na místě
Robo
 
Příspěvky: 27
Registrován: 06 pro 2012 19:12

Re: Nové pero Sheaffer

Příspěvekod Kniga » 30 srp 2013 19:13

Robo píše:právě jsem si to ověřil u výrobce a skutečně do tohoto pera nevyrábějí žádný druh konvertoru ale mám objednanou sadu Lamy Joy kde konvertor je přímo v sadě.

Lamy Joy, je ale hlavne jina znacka ne? Nebo tim hces rict, ze ten konvertor z te sady lze pouzit vtom VFM Sheaffer? To by bylo hezke, kedby to slo.
Kniga
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2013 18:22

Re: Nové pero Sheaffer

Příspěvekod Exteron » 04 zář 2013 13:07

Robo píše:ještě bych se chtěl zeptat jestli někdo neví o nějakém návodu jak ten Sheaffer (výše uvedený v odkazu) čistí


Tento postup jsem nezkoušel, ale doporučuje ho stránka Ink nouveau: 1) Vezmi si starou bombičku, která pasuje do tvého pera a uřízni jí někde nad polovinou.
2)Naplň injekční stříkačku destilovanou vodou(lepší než z kouhoutku, důvody viz. jinde na foru)
3) Pomocí stříkačky pomalu propláchni pero skrz nasazenou (uříznutou) bombičku. Postup případně několikrát opakuj, dokud nebude vycházející voda průhledná.

Jednodušší by samozřejmě bylo použít konvertor, několikrát natáhnout a vypustit vodu hrotem. Nejsem si jistý, ale měl by tam pasovat(co se čištění týče) běžný konvertor, který by neměl být tak drahý.http://www.luxusni-pera.cz/detail/onlin ... konvertor/
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků