- TWSBI Vac Mini - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

TWSBI Vac Mini

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

TWSBI Vac Mini

Příspěvekod Margrethe » 18 lis 2016 14:49

Docela přemýšlím, že bych si pořídila průhledné TWSBI Vac Mini - vypadá takové malé a šikovné :-) Bylo by to mé první TWSBI, bohužel v ČR se tato pera neprodávají, takže ho nemám kde okouknout a osahat "naživo", tak by mě zajímaly vaše zkušenosti s tímto perem. Mám dilema mezi hrotem F a EF (mám drobnější písmo, takže mám raději tenčí hroty, ale nemám ráda, když hrot po papíru škrábe, což některé hodně tenké hroty dělají) a taky by mě zajímalo, jak se pracuje s tím plnicím systémem, zda je k tomu potřeba ta speciální TWSBI lahvička, nebo jestli se to dá naplnit normálně z jakékoli lahvičky s inkoustem. V neposlední řadě by mě zajímalo, jak se pero drží, zda neklouže, jak je (ne)pohodlné v ruce při delším psaní. Píšu hodně a často a pokud se mi pero špatně drží, tak pak obvykle končí kdesi na dně šuplíku...což bych u tohoto pera nerada...budu ráda za jakékoli postřehy.
Sailor Lecoule Rose Quartz MF
Faber Castell Essentio Aluminium Rose F
Faber Castell Loom Piano Plum F
Pilot Metropolitan Middle Range Red + Turquoise
Parker Urban Fashion Cool Magenta F
Lamy Safari Neon Coral 1,5mm
Sheaffer 100 Gloss Purple F
Margrethe
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 zář 2015 14:57

Re: TWSBI Vac Mini

Příspěvekod pet84rik » 19 lis 2016 00:50

toto video asi znas: https://www.youtube.com/watch?v=r7e_7TbiKYI

jinak to muzes plnit z jakekoliv lahve
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: TWSBI Vac Mini

Příspěvekod pet84rik » 19 lis 2016 01:15

pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: TWSBI Vac Mini

Příspěvekod Wiruss » 07 pro 2016 15:07

Toto pero mám asi půl roku, kupováno z UK. Přestal jsem ho používat, jako primární pero, po té co jsem si koupil Waterman carene. Mám EF hrot - píši do čtverečků, na to, že je to EF klouže dobře i na normálním papíru. Linka je tenká, pero nevynechává. Drží se příjemně, neklouže, mám spíše menší ruce, s perem mohu psát ani bych našrouboval víčko, ale není to příliš pohodlné a delší text bych takto psát nechtěl. Vac mechanismus je z hlediska množství inkoustu fajn (dá se plnit z normální lahvičky, pokud chceš plné je, nutné to udělat na několikrát, trochu odfoukneš, vložíš do kalamáře a zase zcvakneš), ale už bych ho asi nechtěl, jelikož takové množství inkoustu nepotřebuji a nutnost povolení je otravné (i když i bez toho tak stránku napíšeš, ale většinou ti mezi nádržka dojde, když se to nehodí). Co mi pak úplně nevyhovuje je průhlednost sice to vypadá hezky, ale třeba ve víčku vidíš zaschlé kapičky inkoustu a to mě irituje :-) . No mě, ale opravdu štve tak nedávno se mi stalo, že se stalo něco s těsněním a inkoust se mi dostává do mezery mezi plasty v oblasti úchopu, na funkčnost to nemá vliv, ale vypadá to nehezky a ani výměna těsnícího kroužku nepomohla (pero je naprosto rozebratelné, takže se při čištění dostanete všude).

Celkově bych si možná raději znovu koupil 580...
Wiruss
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 bře 2015 12:32


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků