- Pero s úzkým pevným hrotem - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pero s úzkým pevným hrotem

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod Artholl » 25 úno 2017 17:54

Ahoj,
dívám se po nějakém peru s úzkým a pevným hrotem za ne příliš vysokou cenu (asi tak do 2000,-) a skončil jsem s tímto seznamem:

Faber-Castell Loom
Kaweco Classic Sport
Faber-Castell Ambition
Tombow Object
Waterman Graduate

Ještě jsem uvažoval o dvou Parkerech (Parker I.M. a Parker Urban), ale pokud nejsou výrazně nejlepší, tak to není úplně cesta, kterou bych se chtěl dát. Lamy tu nemám, protože mi nevyhovuje ten trojúhelníkový úchop (jsem levák píšící seshora).

Rád bych znal názory lidí, kteří některé z těchto per mají a třeba i zkušenost po delší době používání - jak moc rychle se rozpadají, vržou a podobně. Používal jsem Pilot 78G s F hrotem, ale bohužel spadlo otevřené ze stolu na zem přímo na hrot, takže jsem si řekl, že je to dobrý čas zjistit, jestli mám tohohle Pilota pořídit znovu, nebo je nějaká lepší cesta :-)
Díky.
Artholl
 
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2017 16:26

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod pet84rik » 25 úno 2017 19:57

Sheaffer 100. Inak Urban nie je zly, ale nemam ho nejako extra dlho.

Potom je OK F-C Ambition, Lamy Studio.

Ale uprimne, neviem co znamena a na co je dobry uzky hrot. Myslis sirku stopy (teda F - fine a tak podobne) alebo fyzicku sirku toho hrotu?
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod Gek » 25 úno 2017 20:45

Nedokážu poradit, jen bych řekl, že s Urbanem jsem naprosto spokojený. Píše hned a to i po pár dnech ležení na stole. (víkend)
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod Artholl » 26 úno 2017 03:52

pet84rik píše:Ale uprimne, neviem co znamena a na co je dobry uzky hrot. Myslis sirku stopy (teda F - fine a tak podobne) alebo fyzicku sirku toho hrotu?


Omlouvám se, napsal jsem to špatně. Ano, myslím šířku stopy F a EF.
Artholl
 
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2017 16:26

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod waldir » 26 úno 2017 08:51

(Zrovna F neni v podani mnoha znacek zrovna uzke - vyjma japonskych.)

Poohlednul bych se bud po japonskych perech (levnejsi varianta) a nebo po perech s nemeckymi vymennymi #6 hroty (v EF)(drazsi varianta s vetsi designovou variaci) - treba Nemosine vyrabi krasna pera, ktera by se do limitu mohla vejit.
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod pet84rik » 26 úno 2017 10:03

Tak znova - Sheaffer 100, tvrdy hrot, F je pomerne uzke, pekne nezasychajuce pero.

napisal som aj recenziu pre Penshop: http://blog.penshop.cz/2016/07/08/recen ... ction-100/
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod Artholl » 26 úno 2017 12:19

waldir píše:(Zrovna F neni v podani mnoha znacek zrovna uzke - vyjma japonskych.)

Poohlednul bych se bud po japonskych perech (levnejsi varianta) a nebo po perech s nemeckymi vymennymi #6 hroty (v EF)(drazsi varianta s vetsi designovou variaci) - treba Nemosine vyrabi krasna pera, ktera by se do limitu mohla vejit.


Měl jsem právě japonský F, proto jsem ho napsal společně s EF. Nemosine má pěkný Fission, ale vidím trochu problém s dopravou.


waldir píše:Tak znova - Sheaffer 100, tvrdy hrot, F je pomerne uzke, pekne nezasychajuce pero.


Nevypadá špatně. Trochu škoda, že si člověk na českém eshopu musí nejdřív vybrat hrot F a až potom se může podívat, jestli má ještě vůbec z čeho vybírat :-).
Artholl
 
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2017 16:26

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod pet84rik » 26 úno 2017 15:18

F je podla mna uplne bezproblemovy hrot, prakticky kazde pero sa predava aj vo variante s F. Samozrejme, potom zalezi na tom, ako siroke je to F, to uz je na inu diskusiu.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod kerad » 26 úno 2017 18:18

Ahoj :)
Jestli mas rad teżsi pera to doporucuju Scheaffer Gift 300 a taky pera znacki Faber Castel (jsou i hroty EF). Mam Emotion a Ondoro od Faber Castell, jsou super a taky doporucuju.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod Artholl » 26 úno 2017 21:05

kerad píše:Ahoj :)
Jestli mas rad teżsi pera to doporucuju Scheaffer Gift 300 a taky pera znacki Faber Castel (jsou i hroty EF). Mam Emotion a Ondoro od Faber Castell, jsou super a taky doporucuju.


Co jsem koukal na nějaké recenze, tak Sheaffer 300 nemá moc dobře vyvážené víčko oproti tělu, takže se s ním moc dobře nepíše, když je víčko z druhé strany na peru. Docela se na téhle věci vzácně shodovali. Ale koukal jsem, že u E-motion od Faber-Castell se víčko z druhé strany nedá nasadit vůbec, takže chápu, že tenhle "problém" asi neřešíš :-).

pet84rik píše:F je podla mna uplne bezproblemovy hrot, prakticky kazde pero sa predava aj vo variante s F. Samozrejme, potom zalezi na tom, ako siroke je to F, to uz je na inu diskusiu.


Ano, tak nějak bych to čekal, ale evidentně ho, minimálně u nás, moc v nabídce nemají. U Sheaffer 100 ho třeba penshop má v nabídce jen u Ferrari edice. Na nějakém dalším eshopu, jsem taky viděl hlavně verze s hrotem M. Musel bych jim případně napsat, jestli jsou schopni ho sehnat. Z jedné recenze jsem taky pochopil, že se u Sheafferu nedají hroty měnit, je to pravda?
Naposledy upravil Artholl dne 26 úno 2017 21:14, celkově upraveno 1
Artholl
 
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2017 16:26

Další

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků