- Konvertor nebo píst? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Konvertor nebo píst?

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Konvertor nebo píst?

Příspěvekod vojtahlad » 06 bře 2017 12:25

V LCdC mají některé inkousty, které jsou málo k sehnání (polské KWZ, australské Toucan/Tintex). A zatím jsem nikde neobjevil levnější Rohrer & Klingner.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Konvertor nebo píst?

Příspěvekod Lapetr » 07 kvě 2017 23:43

Jak jsem slíbil, píši dojmy ze Sailora. První, co je potřeba konstatovat, že designově pero přesně splnilo moje představy: původní starý design v moderním zpracování. Chtěl jsem zkrátka pero, které vypadá staře. Druhý výrazný dojem je z hrotu. Hrot je opravdu luxusní - luxusně vypadá a luxusně se i chová. Doteď jsem měl pera sice s kvalitnějšími, ale vždy ocelovými hroty (Parker, Waterman) a musím říci, že hrot od Sailoru se chová skvěle. Hlavně jeho pružnost a měkkost je úplně někde jinde, než to na co jsem byl doteď zvyklý. Píši spíše rychleji, větším písmem; u zmíněných ocelových hrotů jsem byl běžně zvyklý na určitý odpor, který vynucoval zvýšení tlaku na hrot, který zároveň nebyl příliš poddajný. I přesto, že jsem si na to zvykl a nevnímal jsem to, teď jsem prozřel a mohu plně ocenit, co znamená kvalitní hrot. Zkrátka paráda.

Nyní k tomu, co stále více vnímám jako problém - i když to není nedostatek pera, ale mého rozhodnutí - měl jsem si vybrat variantu s pístem i přes značný rozdíl v ceně. Do konvertoru se prostě vejde málo inkoustu. Píši denně a jednou až dvakrát týdně rozsáhlejší poznámky jako přípravu na výuku (jsem pedagog). Popíši najednou deset až dvacet stránek a inkoust v konvertoru stačí tak na půlku tohoto rozsahu. Časté naplňování (dvakrát během odpoledne, kdy píši přípravu) není moc pohodlné. Ale nedá se nic dělat. Je to důvod k dalšímu nákupu. Rozhodně dojde na ono TWSBI Eco v dalším nákupu na LCdC. Taky pokukuju po Auroře a Pelikánu. Je to jak s hodinkami - postižení na zbytek života...:).
Lapetr
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 úno 2017 00:20

Re: Konvertor nebo píst?

Příspěvekod Toams » 08 kvě 2017 10:08

Gratulujem k vybornemu peru. Inak za mna dobra volba, dizajn Realo od Sailoru je nic moc ... piestove by som vyberal prave u spominaneho Pelikanu (pripadne inych tradicnych vyrobcov)

A zeby dalsi clen chronomagu? :)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Konvertor nebo píst?

Příspěvekod Lapetr » 08 kvě 2017 23:03

No jasně - jsem členem Chronomagu.
Lapetr
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 úno 2017 00:20

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků