- plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozadavky - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozadavky

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozada

Příspěvekod tlacenka » 28 úno 2013 13:24

mozna spatny inkoust ?
tlacenka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2013 14:03

Re: plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozada

Příspěvekod Petr.T.M. » 28 úno 2013 15:14

No někdy zkrátka vynechá. Pár mm nepíše. V začátcích. Jako na začátku slova třeba. Inkoust používám modrý Parker. Ale možná, že je to mojí rukou, je asi citlivější (to pero) na správný pravo-levý náklon, jako že když to trošičku pootočím, že už to "nesedí" správně na papíře. A nebo mírné zasychání inkoustu?
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozada

Příspěvekod tomkeb » 28 úno 2013 18:08

Takovýhle šlamastyk je tady na fóru více a sám jsem měl s pery Parker podobné zkušenosti, proto ten přehnaný výrok o nepsaní. Modrý Quink je univerzální a bezproblémový… zrovna dneska na přednášce mi pero leželo jen tak otevřené asi 10 minut a nezaschnul. A svádět to na ruku? Vždyť s plnicím perem by měla být radost psát – a ne se trápit s vybíravostí či nefunkčností psacího nástroje…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozada

Příspěvekod tlacenka » 28 úno 2013 18:37

Taky muze byt problem s hrotem

2josef.pope : jedna se o "navrat" ne o pozu - jsem ve stadiu, ze si nic nepamatuju, takze musim psat (elektricka doba)- a nemam potrebu mit cokoliv "reprezentativniho" - jinak waterman ma pekna pera, ale mam k nemu predsudky (osobni zaujeti) - subjektivni zalezitost. I tak diky za typy - uz se rozhoduji mezi crossem a visconti - jeste par typu od obou mam v merku a pak budu muset rozhodnout a objednat a nebo si zaridit cestu do prahy
tlacenka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2013 14:03

Re: plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozada

Příspěvekod ypres_bass » 28 úno 2013 23:50

no mě se to s tím zasycháním taky děje, ale ve všech perech (z toho 3x Parker) a jenom s jedním inkoustem - začínám si myslet že ten Pelikan 4001 zasychá až moc rychle - mluvím o zasychání v zavřeném stavu
myslíte že to může být inkoutem nebo perem?
pokud inoustem tak obecně černým (prej jsou nějaké hustší) nebo složením Pelikána obecně?
co si myslíte o poštovní ochutnávce inkoustů?
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozada

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 28 úno 2013 23:55

Pokud je obecně u černého rychlejší schnutí, pak bombičky Quink BlackBlue mě dělají radost, protože Sonnet vydrží ležet i 10 minut a píše max po 3mm tahu zcela plně v místnosti, kde mám teplotu kolem 26°C
Převážně však píši okamžitě... Modrý Parker quink z lahvičky vydrží max 5 minut
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozada

Příspěvekod Walter20 » 01 bře 2013 00:28

ypres_bass píše:... co si myslíte o poštovní ochutnávce inkoustů?


V tomto vlákně sice poněkud OT, ale ve stručnosti: Je to dobrá věc s ohledem na možnost nemít doma zbytečně X velkých lahviček inkoustů (de facto plných a nevyužitých), které pak takříkajíc zůstanou ladem, protože Tě jednoduše tolik - z různých důvodů - neuspokojí (a to ani např. v kombinaci s různými pery, jež vlastníš, apod.). Nevýhoda koupě 2ml "ukázek" je pouze ve výsledné ceně, kterou notně navyšuje poštovné. Např. od B. Gouleta (Gouletpens.com) vyjde nejnižší poštovné, jak aktuálně sleduji, na nějakých 15,6 US, přičemž za samotné inkousty k testování zaplatíš obdobnou částku (pokud nechceš platit navíc DPH a clo, viz limit na nákupy mimo EU), což činí max. cca 15 US (viz kurz US). V souhrnu dostaneš nějakých 8 ukázek inkoustů po 2 ml.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozada

Příspěvekod ypres_bass » 01 bře 2013 00:46

Walter20 píše:
ypres_bass píše:... co si myslíte o poštovní ochutnávce inkoustů?


V tomto vlákně sice poněkud OT, ale ve stručnosti: Je to dobrá věc s ohledem na možnost nemít doma zbytečně X velkých lahviček inkoustů (de facto plných a nevyužitých), které pak takříkajíc zůstanou ladem, protože Tě jednoduše tolik - z různých důvodů - neuspokojí (a to ani např. v kombinaci s různými pery, jež vlastníš, apod.). Nevýhoda koupě 2ml "ukázek" je pouze ve výsledné ceně, kterou notně navyšuje poštovné. Např. od B. Gouleta (Gouletpens.com) vyjde nejnižší poštovné, jak aktuálně sleduji, na nějakých 15,6 US, přičemž za samotné inkousty k testování zaplatíš obdobnou částku (pokud nechceš platit navíc DPH a clo, viz limit na nákupy mimo EU), což činí max. cca 15 US (viz kurz US). V souhrnu dostaneš nějakých 8 ukázek inkoustů po 2 ml.
no já to spíš cítím jako že "30ml je pro mne zbytečně moc" stačilo by mi balení po 10-15ml. nehledě na to že dvě kila za lahvičku si fakt nemůžu dovolit dokud nevypíšu ty co mám (a to mám teprve první dvě - 70% lahvičky dokumenťáku a 80% černého Pelikána)


prosím moderátora/admina o odseknutí tohoto příspěvku a toho Walterova do samostatného vlákna
(nazapírám že jsem intuitivně nechtěl najet na moderátorské tlačítka sám :-) )
díky
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: plnici pero po letech, novacek, do 4k, specificke pozada

Příspěvekod vyrbl » 29 bře 2013 10:46

Doživotní záruku na sací nástroje poskytuje myslím firma Cross.
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků