- Hledám dokonalý nástroj - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Hledám dokonalý nástroj

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Hledám dokonalý nástroj

Příspěvekod Simrp » 08 dub 2018 19:49

Ahoj,
rád píši plnícími pery, ale nemám štěstí na dokonalý nástroj. Mám Parker Sonet, malinko špiní od hrotu kolem úchopu, když si nedám pozor, tak mám za chvíli špinavé prsty. Několikrát jsem ho rozkládal a čistil, ale nikdy to nepomohlo. Jinak se s ním píše velmi dobře. Dále mám Parker Urban Premium. Z tohoto pera jsem byl nadšený. Píše se s ním velmi dobře, perfektně padne do ruky. Problém je, že má trochu volnější konvertor a když si při plnění nedám pozor, tak se mi po čase odvděčí opět inkoustem na prstech. Také mám pero Cross ATX. Dobré pero které nešpiní a dobře píše, ale při delším psaní nepříjemně klouže mezi prsty. Také mám jedno steré pero Centropen 10016. Když jsem ho objevil, tak jsem ho vyčistil a cca měsíc fungovalo bezvadně. Poté z něj začal téct inkoust kolem pístu a s tím jsem si již neporadil. Poslední plnící pero, se kterým jsem byl absolutně spokojen, bylo Čínské pero, která se cca před třemi roky prodávalo za dvacet korun. Sice fungovalo každé druhé, ale když už, tak bezchybně. Bohužel neměli dlouhou životnost a brzy popraskaly a postupně se rozpadli.
Když to shrnu, tak mám několik dobrých plnících per, ale žádné z nich není bez chyby. Chtěl bych se proto zeptat na vaše názory a zkušenosti a případně co byste mi doporučili. Víte o nějakém plnícím peru nebo ho dokonce vlastníte a považujete ho za dokonalý nástroj? Je dokonale funkční, nešpiní, dobře se drží, výborně píše a ještě dobře vypadá?

PS: V brzké době bych si rád nadělil dárek a tak hledám inspiraci. Cenu zatím neřeším, může být i dražší.
Simrp
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 čer 2014 06:50

Re: Hledám dokonalý nástroj

Příspěvekod vojtahlad » 08 dub 2018 21:04

Z per dostupných na našem trhu mi jako sázka na jistotu připadají značky Pelikan a Lamy. Konkrétní model podle vkusu a tloušťky peněženky. Zvenčí je naprostý mazel Edison Collier. A z opačného konce spektra Wing Sung 3008. To pero si prostě kupte, ceny na eBay začínají hluboko pod 100 Kč, tam není o čem přemýšlet.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Hledám dokonalý nástroj

Příspěvekod pet84rik » 15 dub 2018 07:04

Tak neviem, asi mám viac šťastia, alebo som optimista a z tých cca. 60 pier mi napadli hlavne tie bezproblémové.

Z princípu veľmi nemá ako špiniť prsty pero typu Lamy Dialog / Pilot Capless (pri písaní). Pri plnení zase nie je problém s konvertorom logicky u pier ktoré konvertor nepoužívajú (Pelikány M, veľká časť pier Bílá Hora, ...).

Ale dobre, ak mám napísať 1-2 perá, tak Lamy Studio a Sailor 1911/Pro Gear (viac menej dizajnové rozdiely)
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků