- Parker vs Scheaffer - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker vs Scheaffer

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Parker vs Scheaffer

Příspěvekod Kaluha » 04 pro 2018 22:13

Dobrý den,
prosím o radu. Chci koupit dárek pro muže, o kterém vím, že má rád plnicí pera. Bohužel nevím, jak moc. Má představa byla +- 1000,- Kč. Líbilo se mi www.businessstyle.cz/plnici-pera/parker ... nici-pero/. Pak jsem objevila www.luxusni-pera.cz/detail/parker/urban ... nici-pero/. Po pročtení rad tady jsem přidala do výběru i www.luxusni-pera.cz/detail/sheaffer/gif ... nici-pero/. A teď jsem v koncích. Čím víc na to koukám, tím víc per se mi líbí. Prosím poraďte, pro které se rozhodnout.
Kaluha
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 pro 2018 21:59

Re: Parker vs Scheaffer

Příspěvekod trige » 11 pro 2018 17:11

Třeba by pomohlo, jaká pera už má a kdy jej vidíte, plnící pero používat. Má pero pro denní použití, vidíte jej často pero plnit inkoustem nebo měnit bombičky? Má to jen jako image, použité párkrát do roka? Je to takový ten typ, který si kupuje drahé štětky na holení z jezevce, břitvy a pod, aby později zjistil, že je to prostě pro běžné použití nepraktické?
K těm uvedeným perům. Pro běžné psaní jsou podle mne dost nemotorná, nevíte jestli je používat s víčkem nebo bez, prostě vzít je do ruky 2x do týdne a zaškrtnout hotový úkol, to ano, ale jinak (podotýkám, podle mne) nepraktické. Navíc mi tato pera nepřijdou ani jako image doplněk. To byste musela jednu nulu do rozpočtu přidat.

Pro normální psaní by mělo být pero lehčí a já preferuji plastové z důvodu rozbitnosti. Stejně mi nejvíce záleží na hrotu a tady už jsou diametrální rozdíly. Ani pero za 5000 nemusí mít kvaitní hrot, který lehce klouže, inkoust v něm nezasychá a pod.

Mám zkušenost s pery http://www.penshop.cz/plnici-pero-lamy- ... e/dp-9308/ Jsou fajn na psaní stejně jako http://www.penshop.cz/plnici-pero-kawec ... /dp-19421/ (dá se koupit i s klipem) Vypadá "drsně", má slušný hrot a příjemmnou velikost jak do kapsy, tak na psaní.

Měl jsem hodně rád Pilot Prera, menší plastové pero, perfektní hrot

Vůbec nezmiňujete, jaký hrot byste vybrala (síla hrotu). To souvisí s tím, jak bude pero používat. Mně vyhovuje pro běžné psaní spíše EF (japonské F), eMka (japonský ekvivalent je už označený jako Bold) je dosti neprakcický, mně se v zápisníku prostě litery slévají, vypadá to a čte se to prostě blbě.

Podívejte se také, jestli používá pera na bombičky nebo plní inkoustem z lahviček, třeba byste mu udělal více radost sadou barevných inkoustů, v česku se prodávají dost draze. Osobně používám Noodler's, mají obrovský výběr barev, ale nevím, kde se dají u nás koupit. japonské inkousty Iroszizuku jsou také kvalitní, ale u nás drahé. Nejraději mám japonské Sailor, jednak proto, že černý je obravdu černý a používají jako konzervant formaldehyd a to mi pripomíná vůní inkoustu z mládí. Jiné inkousty nevoní/nesmrdí :-) Obecně jsou u nás inkousty drahé, nakupuji v zahraničí. Nevím jak teď, ale nejběžnější byly u nás Diamine, mají velký výběr barev, ale nikdy jsem je nepoužil, takže nehodnotím. Levně se dají koupit čínské inkousty v obrovském výběru a super kvalitě, ale to už do Vánoc nestihnete.
A nejlepší je kombinace barevných inkoustů a průhledných per s integrovaným pístem, třeba tohle: https://www.gouletpens.com/products/tws ... 4892127275
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Parker vs Scheaffer

Příspěvekod pet84rik » 13 pro 2018 23:00

Ja teda neviem, ale mne sa pero Sheaffer 100 páči aj dizajnovo. Na fotkách to tak nie je vidieť ale ak na neho zasvieti slnko, je ten materiál tela veľmi pekný (neviem ako veľmi je to na iných farebných variantách, mám červenú a ten efekt rôznych odrazov je veľmi príťažlivý).

Ale tak ja som Sheaffer fan, takže možno som až príliš zaujatý.

Na blog obchodu penshop.cz som kedysi veľmi veľmi dávno napísal minirecenziu:

http://blog.penshop.cz/2016/07/08/recen ... ction-100/
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků