- Výběr nového pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Výběr nového pera

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Výběr nového pera

Příspěvekod tashiro » 10 úno 2019 20:32

Ahoj,

jsem tu nový, ale perem píši již dlouhá léta. Bohužel mé oblíbené jsem ztratil a tak chci koupit nové.

Měl jsem pár Parkerů, Wattermanů, Vintage Schaffer, Sailor Proffesional Gear, ale jednoznačne nejlépe mi sedlo LAMY Accent Briliant 98. A právě to jsem bohužel ztratil. Dočasně tedy píši Wattermanem.

Dávám přednost jednoduchému designu a kvalitě, než barevnostem a masovkám. Japonské jsou super, ale bohužel jsou mnohdy příliš tradiční. Nebráním se, ale musí to opravdu sednout a být zajímavé (právě třeba jednoduchým tvarem). Musí být (otevřené) min 130mm a těžší (20g + pouze pero), a středně až širší. Ideal kovové tělo. Koupil sem si kdysi Sailor Proffesional gear ale ja tak pidi a lehké, že sem jej raději daroval. Hrot tak středně tvrdý, velikost M. Budget kolem 10.000.


Také se vůbec nechýlím k "provařeným" značkám jako Montblanc, Parker, Watterman atd.

Nejvíce přemýšlím nad:
Sailor King of Pens / Platium President / Sailor 1911 large (ale u něj se bojím že bude malé nebo lehké moc)

Líbí se mi:
Parker Royal Duofold International
Faber Castel Intuition
Pilot Justus

A velmi se mi líbí, ale bojím se že nesednou:
Aurora Talentum Matte Black
Parker Premiere Monochrome (nebo Royal)
Diplomat Aero
Faber Castel Emotion

A pak samo LAMY opět....

Moc by mě zajímal Váš názor a zkušenost, případně rady a nápady na další zajímavá pera.

Zatím se kloním k Platinum President, nebo Sailor King of Pens, případně Parker Monochrome.

Díky Tom
tashiro
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2019 20:12

Re: Výběr nového pera

Příspěvekod vojtahlad » 11 úno 2019 11:12

Strefovat se někomu jinému do vkusu je dost těžké, navíc já jsem spíš na ta barevná pera. Zkuste mrknout na Waterman Carene. Požadavky na pořádné pero do ruky rozhodně splňuje a designem liší od běžné produkce.

Od Lamy by se mohlo líbit Studio nebo 2000. Doporučuji také mrknout na nový Aion. Nestojí moc, vypadá dobře a kdyby se k němu třeba přikoupil černě lakovaný zlatý hrot (https://www.lacouronneducomte.nl/webstore/main/lamy-karat-black-gold-p-7362.html)...

Jinak pero za desítku rozhodně doporučuji dojít vyzkoušet do kamenného obchodu.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Výběr nového pera

Příspěvekod tashiro » 11 úno 2019 13:49

Diky za odpoved... O Aion jsem vubec nevedel. Nadherne a neco takoveho mi sedi. Byl sem se na nej podivat v penshop a bohuzel nejde vymenit hroty. Pry to maji primo od virobce ze jsou jinak nasazene a jinak dlouhe((( ale jinak super pero...
tashiro
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2019 20:12

Re: Výběr nového pera

Příspěvekod Toams » 11 úno 2019 14:57

Hroty by mali byt zamenitelne za Safari, aj ked z dizajnerskeho hladiska asi viac sedia tie povodne zaoblene.
Na FPN je o tom par vlakien ...
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Výběr nového pera

Příspěvekod vojtahlad » 12 úno 2019 00:37

Teď jsem zavadil o Leonardo Momento Zero: https://fontoplumo.nl/shop/en/leonardo-officina-italiana-fountain-pens/2344-leonardo-momento-zero-resin-matt-black-fountain-pen-6108.html#/130-nib-m_medium

Pro nás straky ho dělají v několika krásných barvách, ale mají i tuhle černou verzi. Sklízí vesměs pozitivní hodnocení, u nás se bohužel neprodává, muselo by se koupit venku.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Výběr nového pera

Příspěvekod tashiro » 12 úno 2019 13:13

Díky za nápady a podněty... rozhodnutí již padlo a jk to bývá vstoupila náhoda. Při sledování nabídek z ničeho nic vyskočila nová na Parker Monochrome s rhuteniovým hrotem... těch se moc nenabízí, našel jsem jen 2 inzeráty. Původně to sice nebyl favorit, ale po recenzích a výměně pár zpráv s prodejcem jsem si že to nemůže být náhoda a souhlasil s koupí. Teď je na cestě od protinožců... tak jsem zvědav protože nebyla šanci si jej nikde vyzkoušet.

Ač to nebylo zásadní, tak se přiznám že pomohla rozhodnout i cena, kde za tuto bych se dostal na lepší LAMY :-)

Tak uvidíme co příjde poštou :-)))

Každopádně díky za nápady, možná jako "cestovní" zvážím ještě Aion... každopádně dám vědět jak jsem spokojen.
tashiro
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2019 20:12

Re: Výběr nového pera

Příspěvekod pet84rik » 13 úno 2019 01:09

Cross Peerless - veľké, stredne ťažké, Sailor hrot.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Výběr nového pera

Příspěvekod tashiro » 26 úno 2019 20:23

Tak Parker monochrome je doma... Je paradne tezke, mozna i vice nez jsem cekal. Zatim si zvykam a rozepisuji se. Nedalo mi to a koupil sem i Pilot iroshizuku kon-peki coz je uzsna barva inkoustu. Jedinou vytku mam snad k (ted nevim jak se to jmenuje) ta jakoby plechova prezka na vicku tu maji ale bohuzel vsechny parkery. Ta mi nikdy nesedela ale telo je super a paradni povrch. Trochu meni barvy dle svetla pres temne cernou pres stribrnou az po sedo bronzovou. Zatim spokojenost... Diky
tashiro
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2019 20:12

Re: Výběr nového pera

Příspěvekod pet84rik » 01 bře 2019 02:01

Daj potom nejake foto
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků