Stránka 1 z 1

Suché černé inkousty?

PříspěvekNapsal: 09 čer 2019 19:42
od Feldrod
Dobrý den
jsem nováček, plnící pera používám teprve pár dní, objednal jsem Jinhao X750 a taky jsem to nevydržel a koupil nejlevnější plnící pero v místním papírnictví ve výprodeji za 20 kč + balení Centropen bombiček (píše překvapivě dobře, hladký, jen je to strašně lehký, protože to je jen plast + hrot a i dítě v první třídě by se za něj stydělo, ale mě je to jaksi jedno) a co je můj problém je to, že všude je M hrot. Mko mi vyhovuje, je to tak tlustá stopa jak jsem zvyklý z používání Pentelek a jiných běžných "propisek", ale mám obavy z propíjení. Papír používám klasický sešit alá "káklasik", všiml jsem si, že nepropíjí, ale běžný 80g/m3 xerografický papír to nasaje jak houba, chlupatí a propíjí. Nemá proto někdo doporučení na černý inkoust v lahvičce?
Pelikan 4001 Brilliant Black jsem nikde nenašel tak co mimo to? Slyšel jsem, že LAMY je poměrně suchý, nějaké zkušenosti?
Pro zasmání přikládám fotku "pera" za dvacku s modrou Centropen bombičkou a moje zneúctění Lorem ipsum dolor sit amet.
Obrázek

Re: Suché černé inkousty?

PříspěvekNapsal: 10 čer 2019 13:56
od vojtahlad
Černé inkousty mě nikdy moc nebraly, takže mám jen omezené zkušenosti. Pelikan se celkem dá sehnat, mají jej v Penshopu (http://www.penshop.cz/xdo-vyprodaniinkoust-v-lahvicce-pelikan-30-ml/dp-5310/) nebo třeba tady https://www.vytvarne-potreby.eu/inkousty/inkoust-brilantni-pelikan-30ml-cerny/.

Lamy skutečně má pověst suchého inkoustu, Parker Quink je myslím také spíše sušší. Ale upřímně řečeno, problém bude hlavně v papíru a nečekal bych od změny inkoustu žádné zázraky. Některé papíry prostě nejsou pro plnicí pera vhodné.

Re: Suché černé inkousty?

PříspěvekNapsal: 09 črc 2019 10:32
od fighter
V tomto případě bych zkusil Koh-i-noor, není nejsušší ani hvězdný, ale je fajn.