- pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Příspěvekod zmizik » 22 bře 2013 21:02

Dobrý den !

Chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem pera a inkoustu cca do 1000 kč pro psaní pohlednic.
Mám taková kritéria - a chtěl bych psát podobné pohlednice tak jako na tomto příkladu:
Obrázek

a) takže kaligrafické
b) je mi jedno jak bude vypadat, na ozdoby nejsem náročný
c) inkoust sytě černý, aby se na hladkém papíru nerozmazal, aby něco vydržel

Já jsem jednou použil staré školní pero, naplnil ho černou tuší za deset korun akorát že to rychle zasychalo, výsledek byl pěkný:)
Díky za případné rady.
zmizik
 
Příspěvky: 7
Registrován: 22 bře 2013 19:06

Re: pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 22 bře 2013 21:43

nevím zda na toto je nutné kaligrafické, ale Pilot 78G s M a B hrotem by mohl tuto potřebu uspokojit (možná bych přidal i F jako záložní pro opravdu tenké písmo)
1ks se pohybuje kolem 10$ a inkoust - doporučuji kouknout přímo do kategorie inkoustů. je tam od ostatních návštěvníků ukázka + testy voděodolnosti.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Příspěvekod zmizik » 22 bře 2013 22:59

díky...no ale nějak to nikde na žádném eshopu nemůžu sehnat?
zmizik
 
Příspěvky: 7
Registrován: 22 bře 2013 19:06

Re: pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 22 bře 2013 23:02

http://www.ebay.com/itm/free-ship-Pilot-22k-78G-FOUNTAIN-pen-TEAL-3-cartridges-black-ink-/160886761313
Ebay jich je plný něco se dá i na aukru, ale cena je vyšší o poplatky, které si aukro celníci a finančák a spol přihazují :(
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Příspěvekod Nefrita » 23 bře 2013 06:36

Na tento druh písma je potřebné pero s pružným hrotem. Nejlepší výsledky mám s dámským perkem Gillott 303 + dřevěná násadka + tuš nebo kaligrafický inkoust.
Naposledy upravil Nefrita dne 24 bře 2013 06:06, celkově upraveno 2
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Příspěvekod Nefrita » 23 bře 2013 06:42

Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Příspěvekod zmizik » 23 bře 2013 12:40

tak já ted netuším, co dělám nebo mám špatně, koupil sem tedy ten dámský pružný hrot (je tam nápis GENERAL) no a k tomu násadku koh i noor 3322, jak mi to prodavačka k tomu připalila. No jednak to v tom nedrží, tudíž to trošku roztáhnu a potom s tím buď neumím, nebo tomu něco chybí, jelikož ten inkoust se do toho natáhnout nedá, pak se to asi jenom namočí a píše, ale to s tím napíšu řekněme půlku písmene a musím namočit znovu. Pardon, nikdy sem to nedělal:)
zmizik
 
Příspěvky: 7
Registrován: 22 bře 2013 19:06

Re: pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Příspěvekod ypres_bass » 23 bře 2013 16:43

zmizik píše:tak já ted netuším, co dělám nebo mám špatně, koupil sem tedy ten dámský pružný hrot (je tam nápis GENERAL) no a k tomu násadku koh i noor 3322, jak mi to prodavačka k tomu připalila. No jednak to v tom nedrží, tudíž to trošku roztáhnu a potom s tím buď neumím, nebo tomu něco chybí, jelikož ten inkoust se do toho natáhnout nedá, pak se to asi jenom namočí a píše, ale to s tím napíšu řekněme půlku písmene a musím namočit znovu. Pardon, nikdy sem to nedělal:)
3322 je totiž pro redispera a ty jsou z tlustšího plechu
mám 3322 taky a naférovku jsem to nasadil a nad plyňákem nahřál a o kus dřeva "zaválel/zatavil" - 7kč není zas taková částka abych neměl ke každému perku jednu násadku (mimochodem tři špejle v brčku na pití jsou taky dobrá násadka :-) )

k tomu zasychání - vyzkoušel jsem že musíš ponořit až nad "drážku" aby tam vznikla jakoby blanka jako na bublifuku.
taky jsem zjistil že když se na tom peru vytvoří vrstvička, tak píše dýl.
mám tohle: http://www.papirnictvipavlik.cz/perko-na-psani/ + 3322 + http://www.papirnictvipavlik.cz/tus-tec ... ovaci-18g/
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Příspěvekod Nefrita » 23 bře 2013 16:48

tak já ted netuším, co dělám nebo mám špatně, koupil sem tedy ten dámský pružný hrot (je tam nápis GENERAL) no a k tomu násadku koh i noor 3322, jak mi to prodavačka k tomu připalila. No jednak to v tom nedrží, tudíž to trošku roztáhnu a potom s tím buď neumím, nebo tomu něco chybí, jelikož ten inkoust se do toho natáhnout nedá, pak se to asi jenom namočí a píše, ale to s tím napíšu řekněme půlku písmene a musím namočit znovu. Pardon, nikdy sem to nedělal:)

Já jsem špičku hrotu dala na chvíli nad plamen, aby se trochu zdrsnil. Hrot se do inkoustu namáčí, ale lze napsat více písmen. Chce to zkoušet, zkoumat, mít trpělivost. Začátek je zajímavý, také jsem u toho dost nadávala :lol:. V papírnictví doporučuji kontrolu, setkávám se s tím, že prodavačky nejsou dostatečně informované.
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: pero a inkoust pro začátečníka na pohlednice

Příspěvekod zmizik » 23 bře 2013 21:14

Všeckým děkuji za rady, já bych jen dodal, že po každém namočení je nutné hrot otřít o hranu skleničky (no taková blbost a ani to jsem nevěděl). Teď mě to jde líp, píšu damským hrotem, ty ostatní širší kaligrafické budou na delší trénink. Koupil sem k tomu nějakou čínskou černou tuš a po zaschnutí je to černá jak má být a písmo krásně ostré. Paní prodavačka říkala, že vydrží hrozně dlouho. Zatím píšu tiskacím, protože u psacího se mě moc nehodí ten efekt, že při různém tlaku jsou linky různě silné. Což se mě zase na druhou stranu líbí u tiskacího:) Mohl bych poslat ukázku.

http://www.zmizik.com/upload/pohled.jpg
zmizik
 
Příspěvky: 7
Registrován: 22 bře 2013 19:06

Další

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků