- výběr "lůzr" pera. - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

výběr "lůzr" pera.

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

výběr "lůzr" pera.

Příspěvekod alfonz19 » 13 zář 2013 16:44

Ahoj.

Můj první příspěvek zde na fóru! Rád bych se poradil, ohledně ideálního pera pro mne. Baví mne psát perem, ale protože s sebou nenosím kabelku, kufřík atp. tak pero bude cestovat v nekomfortních podmínkách a nelíbivé společnosti. Navíc většina lepších per má značnou část ceny v povrchové úpravě, kterou ale stejně zničím. Dotaz tedy zní: mohli byste mi doporučit pero, které bude mít co nejlepší hrot(v rámci možností), ale na vnější úpravu nebude tak moc dbát? Prostě něco jako závodní auto --> vypadá sice hnusně, ale všechny funkční prvky jsou nekompromisní. Pokud nic takového není, pak lib. pero, které se tomuto záměru nejvíce blíží. Momentálně mám rotringa ve velikosti EF a 1.5cal, ale občas trochu "pouští" (nejsem si jist jestli EF, ale 1.5 určitě) a na denní použití bych potřeboval něco co umí méně zašpinit ruce, je možná trochu menší (lépe se nosí). Jo a zapoměl jsem: bombičkám nefandím, tak prosím buď s konvertorem či s možností dokoupit.

Cena ideálně do 1000 (není nutnost), když bude rozumné ceny, koupím si dvě ať můžu psát v barvách :)
velikost: f či m.

předem dík.

PS. nechci kvůli tomu zakládat vlastní thread, ale je v čr někde v nabídce "flex nib"? V US se dají sehnat kousky pod 30$, ale tady jsem nic takového neviděl.
alfonz19
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13 zář 2013 16:25

Re: výběr "lůzr" pera.

Příspěvekod kerad » 13 zář 2013 17:39

Jak nema to byt pero prestizni, to doporučuji Lamy Safari nebo Alstar. Moc moc mocny plast a superovy hrot. Mohu ještě doporucit pera znacky Inoxcrom. Jsou kovove.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: výběr "lůzr" pera.

Příspěvekod Exteron » 13 zář 2013 20:16

Lamy Safari/ Vista nebo Parker Frontier/Jotter by mohla být dobrá volba :)
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: výběr "lůzr" pera.

Příspěvekod trige » 14 zář 2013 06:41

Doporučuji DUKE, koupíš jej za 250 Kč i dopravou na eBay http://www.ebay.com/itm/170939957797?ss ... 1497.l2649. Mám dvě (plus jeden celohliníkový) a prakticky jiné nepoužívám (Parker IM a Parker Frontier) Jen Noodler’s Konrad, k tomu mám zvláštní citový vztah http://www.ebay.com/itm/Noodler-s-Konra ... 2c6dceea35. Můžeš si také koupit krásné transparentní pero s pistonem, 5 ks v balení za 600 Kč http://www.ebay.com/itm/5-Clear-Demonst ... 257f1ee369. Nákup z eBay je jednoduchý a bezpečný, jen doručení trvá déle cca 3 týdny.
DUKE mají skvělé hroty, snad se vyrábějí v Německu a v Číně se jen montují na těla. K tomu používám inkoust Sailor. Hroty kloužou v tomhle spojení jedna báseň :-) Bohužel se to nedá říci Parkrech, které mám, například zvukem mi to připomíná, jako bych psal brkem. Ale možná jsem měl jen smůlu na konkrétní model.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: výběr "lůzr" pera.

Příspěvekod Walter20 » 14 zář 2013 10:09

Jak už bylo výše zmíněno. Nějaký produkt od Lamy (např. Safari/Vista/Al-Star) je určitě k doporučení. Z těch cenou nejdostupnějších je také k zvážení Pilot 78G (jednoduché plastové pero s šroubovacím uzávěrem, standardně přiloženým konvertorem, dobrými provozními vlastnostmi).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: výběr "lůzr" pera.

Příspěvekod alfonz19 » 16 zář 2013 17:32

Boží! Díky moc za rady.
Odkazy super, ale mám z toho lehce rozpolcené pocity. Rozklikl jsem odkazy, pera se mi líbila a protože jsou levná, tak jich můžu vzít více ... no a závěrečný účet mne nepotěšil :) Ale pera už jedou ... :)


Jo a má ještě někdo tip na inkousty/odstíny ... do lůzr pera (ať se trochu držím tématu vlákna)? Minule jsem kupoval diamine a v jednom případě jsem se moc nestrefil (barva na monitoru vypadá jinak než v reále).... Který váš inkoust vám čtyřem dělá největší radost?
alfonz19
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13 zář 2013 16:25

Re: výběr "lůzr" pera.

Příspěvekod trige » 16 zář 2013 17:40

Přiznám se, že jsem zatím nepodlehl dobrému marketingu Penshopu a Diamin nekoupil :-) Ovšem podlehl jsem inkoustu Sailor, mám červený a přiznám se, že odstíny vůbec neřeším, ovšem jak inkoust maže, z toho jsem nadšený :-) A také jeho vůně, tu nemá žádný jiný inkoust, který mám :-) (Pelikan, Parker, Pelikan Edelstein) Beru jej jako jinou ligu a těším se na tu příležitost, až si koupím pigmentový Sailor :-D
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: výběr "lůzr" pera.

Příspěvekod Walter20 » 16 zář 2013 23:06

alfonz19 píše:... Jo a má ještě někdo tip na inkousty/odstíny ... do lůzr pera (ať se trochu držím tématu vlákna)? Minule jsem kupoval diamine a v jednom případě jsem se moc nestrefil (barva na monitoru vypadá jinak než v reále).... Který váš inkoust vám čtyřem dělá největší radost?


Nejčastěji používám Noodler´s Black (Bulletproof, Eternal), neb jde o velmi univerzální inkoust (vodě odolný, světlostálý, nepropíjí i na tenčích papírech s nižší gramáží apod., dobré provozní vlastnosti s ohledem na pero, solidní odstín černé). Dalším mým oblíbeným inkoustem je Diamine Syrah (škoda jen, že na jemnějších papírech poněkud propíjí). Každopádně těch zajímavých inkoustů, které se mi líbí (a mnohé jsem osobně ani nevyzkoušel), by se našlo vícero.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: výběr "lůzr" pera.

Příspěvekod tomkeb » 17 zář 2013 12:48

Do "lůzr" pera bych dal Parker Quink Blue nebo Diamine Royal/Sapphire Blue… na to že je používám na ty nejběžnější věci mi dělají radost svou všestranností a bezproblémovostí.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: výběr "lůzr" pera.

Příspěvekod Exteron » 19 zář 2013 21:32

Walter20: Noodler's Black je vynikající inkoust, naprosto souhlasím a ostatním vřele doporučuji!

Jinak mně se líbí i Noodler's Bad Belted Kingfisher, na některých papírech má trochu silnější linku a může být vidět na druhé straně. Je bulletproof/semibulletproof(viz. moje recenze). Krásná modro-černá barva bez příměsí tyrkysové.
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Další

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků