- plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod PetrR » 29 zář 2013 15:29

Dobrý den,
jakožto naprostý amatér a neznalec oboru psacích potřeb, avšak nadšený pisálek všemožného, jsem se rozhodl, že se obrátím na Vaši zkušenou a odbornou komunitu při výběru kvalitnějšího plnícího pera na mé zápisky jak ve škole, tak v poznámkovém sešitě mimo školu. Píši prakticky celý den, tudíž bych ocenil co možná nejvyšší pohodlnost ergonomie pera, neb z kuličkového Centropenu za 10 Kč mě hned po 2. vyučovací hodině bolí mé trénované zápěstí :D Dále bych si od nového pera představoval jednu velice důležitou věc, aby „neklouzalo“ po papíře, jistě to znáte, jen nevím přesně, jak to popsat. To vše bych si přál do 500 Kč i s poštovným.
Také si nejsem jist, jestli zvolit kuličkové nebo plnící pero, jaký je mezi nimi hlavní a znatelný rozdíl a jaké se víc hodí pro každodenní používání?
Děkuji za odpověď,
Petr R.
PetrR
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 zář 2013 18:11

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 29 zář 2013 17:07

Za mě plnící pero Pilot 78G + konvertor (ne ten co je součástí, ale "šroubovací")

Pero je lehké, píše velmi tence s hrotem F a cena i s poštovným bude do 300Kč
Kladných referencí je zde na portále mnoho.

Pokud úplně nelpíš na tenké stopě hrotu, potom není špatná volba

Lamy Safari
nebo
Lamy Vista

Možná by se někdo mohl zastavit nad tím, proč ze stejné cenové nedoporučuji Parker Vector nebo IM :) Je to snadné, Parker je profláknutý, že je "drahý" a mohl by lákat nenechavce
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod PetrR » 29 zář 2013 17:58

Velmi děkuji za rychlou reakci, mohl bych Vás poprosit o odkaz na obchod, kde lze objednat 78G i s konvertorem? Neboť jsem na Heurece nic nenašel.
Děkuji.
PetrR
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 zář 2013 18:11

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod PetrR » 29 zář 2013 18:06

Ale nejspíš objednám Lamy Safari.
Ještě jsem se chtěl zeptat, jak pečovat a jak plnit pero (Safari)?
Jde hlavně o doplňování inkoustu, je velký rozdíl, když si koupím bombičky z papírnictví a když objednám dražší konvertor z ověřeného e-shopu?
Jaký je vlastně mezi bombičkami a konvertorem rozdíl?
Mým hlavním cílem jest, aby inkoust zasychal co nejrychleji, přeci jen ve škole často zavadím rukou či penálem o list.
Děkuji.
PetrR
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 zář 2013 18:11

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 29 zář 2013 18:08

Od tohoto prodejce jsem kupoval:
POKYDADY

konvertor:
POKYDADY
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod tomkeb » 29 zář 2013 18:10

78G se u nás neprodává, můžeš ho ovšem získat např. na ebay. Dost podobné peru 78G je pero Metropolitan od stejné firmy (do 500 Kč se vejde), které je však kovové a dá se sehnat i u nás.

Bombičky z papírnictví by pasovaly do zmíněného Metropolitanu koupeného v ČR, ovšem ne do Lamy Safari, kteréžto je kompatibilní pouze s bombičkami příslušné firmy (stejně jako např. do per Parker pasují jen bombičky Parker). Do konvertoru nasáváš přes hrot inkoust z lahvičky a tak to vyjde levněji než kupovat spoustu bombiček a navíc máš větší výběr co se týče inkoustu.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod trige » 29 zář 2013 19:21

Doporučuji DUKE, koupíš jej za 250 Kč i dopravou na eBay http://www.ebay.com/itm/170939957797?ss ... 1497.l2649. Mám dvě (plus jeden celohliníkový) a prakticky jiné nepoužívám (Parker IM a Parker Frontier) Jen Noodler’s Konrad, k tomu mám zvláštní citový vztah http://www.ebay.com/itm/Noodler-s-Konra ... 2c6dceea35. Můžeš si také koupit krásné transparentní pero s pistonem, 5 ks v balení za 600 Kč http://www.ebay.com/itm/5-Clear-Demonst ... 257f1ee369. Nákup z eBay je jednoduchý a bezpečný, jen doručení trvá déle cca 3 týdny.
DUKE mají skvělé hroty, snad se vyrábějí v Německu a v Číně se jen montují na těla. K tomu používám inkoust Sailor. Hroty kloužou v tomhle spojení jedna báseň :-) Bohužel se to nedá říci Parkrech, které mám, například zvukem mi to připomíná, jako bych psal brkem. Ale možná jsem měl jen smůlu na konkrétní model.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod benzin » 01 říj 2013 16:10

tomkeb píše:78G se u nás neprodává


Prodává se na Aurku. Já ho mám od tama, i když eBay je jistě levnější volba.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod PetrR » 02 říj 2013 20:12

Děkuji moc za všechny krásné a hlavně věcné odpovědi, je to příjemné osvěžení po diskusích na dalších fórech tohoto typu. Velice mě zaujalo to pero Duke, jen jsem se chtěl zeptat, a doufám, že nevyzním jako totální blb, neb jsem zatím stále neznalec, zda-li si koupit inkoust z ebaye společně s perem, ale jaký přesně a jak se inkoust "plní" do pera (ano, znít jako totální blb :D). Konkrétně bych byl hrozně vděčný za to, kdybyste byli tak laskaví, a poslali byste mi náplň/inkoust rovnou v odkazu na nákup z ebaye, aby pasovali k tomu peru Duke. Nejlépe i s popisem postupu náplně pera inkoustem :oops: .
Děkuji Vám všem za ochotu.
PetrR
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 zář 2013 18:11

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 02 říj 2013 20:40

Ahoj, můj skromný názor je nekupovat inkoust přes ebay, pokud to nebude nějaký "exotický druh u nás k nesehnání" inkousty v lahvičce bývají těžké a cenově se pohybují s dopravou v nesmyslných částkách.

Osobně používám Modrý a černý inkoust Parker Quink. Další barvy mám spíše na blbnutí - červený Waterman,
fialový, zelený a červený inkoust diamine.

Plnění, to je trochu rituál. Doporučovaný způsob plnění je s konvertorem přes hrot pera. Hrot se ponoří do lahvičky a konverorem se nasaje inkoust - propláchnou se kanálky a pero je okamžitě po očištění připravené k dalšímu psaní.

Já osobně přešel na bombičky, které si plním injekční stříkačkou inkoustem z lahvičky. Proti konvertoru mám podle mě tenčí stopu inkoustu.

pošli co jsi vybral ať se lépe hodnotí jaký bombičky, konvertor k tomu

Mimochodem dnes a zítra je v Číně státní svátek takže první pošta odejde nejdřív v pátek
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník