- plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod trige » 02 říj 2013 21:38

No např. vynikající Sailor Jentle vyjde o něco levněji http://www.ebay.com/itm/SAILOR-FOUNTAIN ... 564364c604 Zatím nejlepší inkoust, který jsem měl (Parker, Pelikan, to se nedá srovnat), ale mrkni i do diskuze Inkousty, tam se dozvíš více.
Naposledy upravil trige dne 03 říj 2013 06:39, celkově upraveno 1
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod tomkeb » 02 říj 2013 21:57

Pro začátek bych doporučil Parker Quink Blue (Permanent), který dostatečně dobrý a univerzální a k sehnání téměř v každém papírnictví… pročti téma Inkousty. Souhlasím s kolegou ohledně nekupování inkoustu přes ebay: U nás jsou k mání různé světové kvalitní značky: např. Diamine v PenShopu, další na e-shopu Luxusní pera…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod Tereza » 17 lis 2013 16:03

Ahojky, jestli to nevadí, připojila bych dotaz k téhle diskuzi. Projela jsem si několik vláken ohledně téma "levné pero", ale i přesto bych vás chtěla požádat o radu. Přítelovi chci k Vánocům koupit tento blok na psaní http://www.papercraft.cz/eshop/product/ ... lky-843-0/ a ráda bych mu k tomu dala také plnící pero, které by se k tomu hodilo. Takže buď černé se zlatem, a nebo tmavě hnědé se zlatem - to nejlépe. Ale žádné takové jsem, zatím, nenašla. Koukala jsem na penshop.cz a projela jich opravdu hodně, ale protože blok samotný je docela drahý (pravděpodobně ho budu kupovat za 890 Kč bez poštovného), tak bych potřebovala plnící pero tak okolo těch 500 set korun. Našla jsem tohle, které by se mi líbilo http://www.penshop.cz/plnici-pero-parke ... t/dp-9414/, ale jak říkám, už je to na mě moc peněz, bohužel :( Přemýšlela jsem nad tím PILOT 78G, ale nevím, zda je opravdu dobré, když stojí tak málo :) A ještě dotaz, je nějaký kvalitní inkoust (v bombičkách - doplňovat to asi nebude), který rychle schne a nerozmazavá se? Přítel s plnícím perem ještě nepsal, tak by takový inkoust mohl být pro něj dobrý :D Děkuji moc!!
Tereza
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 lis 2013 15:55

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod tomkeb » 18 lis 2013 09:55

78G i ten Parker jsou dobré volby… Pilot 78G je levnější, vypadá o něco levněji, ale zase skvěle píše, naproti tomu Parker vypadá líp, ale v psaní bude možná trochu pokulhávat…

Co se týče inkoustu v bombičkách, tak Parker i Pilot mají své vlastní bombičky, bombičky jiných výrobců do jejich per nejdou dát. Pozitivní je, že takové obyčejné modré/černé inkousty Parker/Pilot jsou bezproblémové, negativní je, že bombičky vyjdou dráž než lahvičky. Pokud se nakonec rozhodneš pro 78G a budeš ho kupovat někde online, tak doporučuju k tomu přihodit bombičky Pilot, kteréžto jsou u nás obzvlášť předražené.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod trige » 18 lis 2013 14:21

Potvrzuji, že Pilot 78G píše skvěle. Mám hrot F, jako jediný, jinak mám několik per s hroty M. S Parkerem mám špatnou zkušenost, ale kupoval jsem jej na eBay z Indie, možná je to faik, ovšem píše jako husí brk, už si jej nikdy nekoupím :-)
Pilot 78G se dodává z eBay s konvertorem a pár kusů bombiček. Ovšem mít konvertor, je do budoucna k nezaplacení.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod Tereza » 18 lis 2013 19:06

Vy jste zlatí, moc děkuji. Tak asi teda půjdu do toho Pilota, když ho tu chválíte :) Akorát mám trochu strach, že to nestihnou doručit včas - do Vánoc, ale asi to risknu. Moc díky :)
Jinak měla bych spíš vzít tedy hrot F, M nebo B? S jakým se vám nejlépe píše? A když se koukám na ty pera, tak nevím, jaký je rozdíl mezi tím označeným B http://www.ebay.com/itm/Black-PILOT-78G ... 53f739ef8a a F http://www.ebay.com/itm/Black-Pilot-78G ... 53fbd0a8d8 - myslím, co se týká balení a pod. Moc se omlouvám, vím, že bych si to mohla vygooglit, ale tlačí mě čas, tak kdyby jste mi ještě poradili, byla bych vám moc vděčná.
A prosím, zda tedy mám vzít teď jen pár bombiček k tomu, nebo ten konvertor a k tomu inkoust? Vzala bych to asi vše rovnou od toho prodejce, i když mám strach z poštovného :)
Tereza
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 lis 2013 15:55

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod Exteron » 19 lis 2013 09:25

Jedná se o japonské pero, linka bude u každého hrotu trochu tenčí než u hrotů např. z Německa. Jinak F je tenká(zde asi velmi tenká odpovídá našemu EF, M bude odpovídat našemu pojetí F a B bude asi odpovídat našemu M hrotu. Já osobně bych vzal toho pilota s hrotem M, to by nemělo urazit je to dle mého přijatelné pro každého, tedy pokud moc ne netlačí :) Ale M by pro mě byla jasná volba ;)

Jinak určitě bych doporučoval vzít konvertor i bombičky (alespoň na začátek) + nějaký startovní inkoust. Pokud se nepletu, tak pilot vyrábí kvalitní základní inkoust v modré a černé, což by byla pro začátek dobrá volba :)

Doufám, že ti to pomůže a uděláš obdarovanému radost :)
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod trige » 19 lis 2013 10:15

Přesně tak, F je velni tenký, ale píše hladce a souvisle. Moc jsem si ho oblíbil. Vzhledem k ceně můžeš koupit klidně oba :-) Konvertor je v dodávce s perem, myslím že i jedna bombička. A k tomu jednoho DUKE, je moc krásný, reprezentativní a kamarád bude mít z čeho vybírat :-) Pro začátek kup inkoust u nás v papírnictví. Pelikan stojí cca 60 Kč. Později kup Sailor Jentle, prodávají ho v PenShopu.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod Tereza » 19 lis 2013 20:21

Super, moc díky za rychlé info. To B má teda krásnou stopu, co jsem se dívala, ta se mi moc líbí, ale nevím, jak by se mu s tím psalo. Asi zkusím teď honem rychle koupit to F, on totiž hodně na pero tlačí, tak mám strach, aby to M nedělalo neplechu. A když bude chtít, můžeme pak dokoupit M nebo i to B. Vzala jsem tento http://www.ebay.com/itm/Black-Pilot-78G ... TQ:US:1123 , mel by mit 6 bombicek. A opet, dokoupime konvertor a inkoust až to spolu v klidu projdem po předání dárku, abych to teď vše nehonila na poslední chvíli. On stejně bude chtít asi nějaký hodně kvalitní inkoust, tak to nebudu teď nějak komplikovat. Znovu moc díky za rady, nečekala bych upřímně, že tu je tak pohotová a milá komunita :D ;)
Tereza
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 lis 2013 15:55

Re: plnící/kuličkové?, do 500 (i poštovné), 16 let-student

Příspěvekod Exteron » 19 lis 2013 20:43

Jinak to psaní perem ho tlačit odnaučí :) Alespoň u mě to fungovalo :D
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník