- pero pro kamaráda - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

pero pro kamaráda

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

pero pro kamaráda

Příspěvekod sychra » 04 lis 2013 23:03

zdravím všechny,

kamarád se letos po dlouhé době vrátil k psaní perem. V době kdy psal,byl jeste na škole a tuším, že psal nějakým obyčejným perem dostupným v každém papírnictví. Teď už je přece jen o něco starší a náročnější a mě napadlo ho k narozeninám překvapit nějakým lepším kouskem. Sama nemám s psaním perem téměř žádné zkušenosti,takže si asi umíte představit, jak se ve výběru cítím ztracená. Byla bych moc ráda, kdybyste mi poradili nějaké vhodné pero pro začátek. Cenou tak do 1000 Kč. preferuji kvalitu psaní nad vzhledem, byť na něm taky trochu záleží.
Budu ráda za nějaké tipy od Vás.
sychra
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2013 22:44

Re: pero pro kamaráda

Příspěvekod Exteron » 05 lis 2013 08:06

Ahoj, za sebe bych mohl nadhodit několik návrhů například:

Lamy Vista/Safari/ Al-star jedná se o stejnou konstrukci pera, ale jiné provedení(průhledné/barevná/kovová+barevná). Za tyto pera se můžu maximálně přimluvit, s Lamy Vista a Safari píšu denně a jsou skvělé. Ale hrot F u lamy mi přijde jako hrot M u jiných značek(M bývá považován za standartní). I s konvertoremc(přídavným pístem pro nasání inkoustu z lahvičky), vyjde asi na 550,- čili ti ještě vyjdou peníze na nějaký pěkný inkoust :)

Dalším mým oblíbencem je Parker Frontier. Bylo to moje první pero a myslím, že je velmi dobře vyvážené v poměru cena/výkon. Také můj denní spolupracovník. Vřele doporučuji! Zdařilé pero, ale už je k dostání hlavně na aukru.

Slyšel jsem také dost dobrých ohlasů na španělskou firmu Inoxcrom, třeba jejich řada Saga by mohla být akorát :)

Nevím, jestli bude preferovat bombičky nebo plnění pomocí konvertoru z lahvičky, ale konvertory se pohybují okolo 100,-.
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: pero pro kamaráda

Příspěvekod tomkeb » 05 lis 2013 16:02

Za zvážení taky určitě stojí Pilot MR, případně by se do 1000 Kč vešla i Prera stejného výrobce. To první se u nás dá sehnat s hrotem <M>.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: pero pro kamaráda

Příspěvekod trige » 06 lis 2013 09:30

Dotaz se opakuje, takže stačí také aktivně mrknout do historie a pohledat. Já osobně mohu jen doporučit koupi více per (do 1000 Kč jich můžeš mít i 3 nebo 4) na eBay, výborné jsou DUKE, Pilot, odkazy najdeš v předešlých vláknech. Rozhodně udělá kamarádovi radost lahvičkový inkoust (Sailor, Pilot Pelikan) Také se dá koupit levně na eBay.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník