- Parker vs. FranklinCovey - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker vs. FranklinCovey

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Parker vs. FranklinCovey

Příspěvekod nemesis » 19 lis 2013 09:26

Zdravím.
Obracím se na tu na vás s prosbou o radu. Co se týče psaní plnícím perem jsem úplný začátečník. Naposledy jsem s ním psal někdy na základce, ale chtěl bych se k tomu zase vrátit.
Po přečtení rad a názorů na tomto foru jsem si vybral pár adeptů. Jedná se o Parker Vactor nebo I.M. a FranklinCovey Freemont. U Parkeru se mi líbí hrot F, který nemá Franklin v nabídce. Na druhou stranu se bojím že budu mít u parkeru problémy se zasycháním inkoustu. Mohl by tu třeba někdo přidat porovnání Parkeru s hrotem F a Franklinu s hrotem M? Myslím tím klady, zápory atd. případně i ukázku textu obou hrotů.

Jeslti vám to pomůže chtěl bych psát inkousty Diamine.
Pokud mám blbé otázky tak se velice omlouvám. Nerad bych udělal špatnou volbu a pak toho litoval.
Jinak všem předem děkuji za opověď.
nemesis
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2013 11:13
Bydliště: Praha

Re: Parker vs. FranklinCovey

Příspěvekod Exteron » 19 lis 2013 09:50

Ahoj, všechno jsou to kvalitní pera. Já mám FRANKLINCOVEY FREEMONT doma, je to slušné pero, ale přijde mi trochu krátké. Jinak zachychání inkoustu... pokud perem budeš psát denně či obden, tak bych neřekl, že to bude nějaký velký problém...
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Parker vs. FranklinCovey

Příspěvekod otilrak » 19 pro 2013 22:07

FranklinCovey ve srovnání s Parker je lepší. Nechal jsem ho ležet přes dva týdny a i potom psalo na první dotyk papíru. To se mi u pera Parker nepodařilo snad ani jednou.
PARKER I.M. GUN METAL CT
Sailor Professional Gear Silver
FranklinCovey Lexington Black/Chrome
otilrak
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2012 09:24
Bydliště: jižní Čechy

Re: Parker vs. FranklinCovey

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 19 pro 2013 22:41

Nutno nezapomenout, že F hrot od Parkeru trumfuje kdejaké B a M v tloušťce....
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Parker vs. FranklinCovey

Příspěvekod ypres_bass » 19 pro 2013 23:48

Stenatko_Kokrspanela píše:Nutno nezapomenout, že F hrot od Parkeru trumfuje kdejaké B a M v tloušťce....
ne vždy - mám F na Sonnetu a F na IM a je mezi nimi dost podstatná rozdíl
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Parker vs. FranklinCovey

Příspěvekod Sufin » 01 led 2014 17:49

Freemonta mám doma je to moc dobré pero, uvažoval jsem původně taky nad I.M, ale i Vectorem (tem byl na mě moc plastový a tenký jak tužka), ale prostě Franklin Covey měl lepší cenu, celkově se mi víc líbil, navíc dle mého mnohem hezčí hrot navíc i s iridiovou špičkou. Píše hladce, jako klasická ocel není moc pružné a co používám inkoust Diamine Marine, tak ani nemám problémy se zasycháním, ale i s tyrkysovým Pelikanem to nebylo tak hrozné, jen to chtělo asi 5mm rozepsat, když jsem pár minut nepsal s otevřeným víčkem.
Jinak M hrot na Freemont nepíše moc tlustě, spíše tence. Na klasickém papíře přímo na stole až moc tence na mě a to mám drobné písmo, ale na novém recyklovaném papíře v sešitě akorát.
Sufin
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 pro 2013 15:21
Bydliště: Svémyslice


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků