- Plnící pero s širokou špičkou - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Plnící pero s širokou špičkou

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Plnící pero s širokou špičkou

Příspěvekod earlgraycz » 26 lis 2013 22:05

Zdravím,

sháním plnící pero které by mělo plochou širokou špičku cca. 1 až 2 mm. Jde mi o to aby to byl ekvivalent kaligrafického pera. Nechci nic drahého používám to vyjímečně a pro zábavu. Nevíte někdo kde toto koupit (online nebo ideálně v ostravě)?
earlgraycz
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 lis 2013 22:01

Re: Plnící pero s širokou špičkou

Příspěvekod Walter20 » 26 lis 2013 23:41

Nezmiňuješ cenový limit (popřípadě další požadavky jako velikost/průměr pera apod., pokud tedy něco takového vůbec řešíš).

On-line:

Dám tip na britský e-shop s adresou http://www.mrpen.co.uk, konkrétně na pera značky Italix (v rámci různých modelů si můžeš navolit potřebný hrot, který by odpovídal Tvým potřebám; z těch dostupnějších a vyhledávaných např. "The Parson's Essential", "Churchman's Prescriptor").

Z těch levnějších a dobrých takové hroty u svých per nabízí i např. Lamy (výběrem model Safari; otázkou je, zdali jsou tyto hroty - mimo standardní EF/F/M/B - běžně dostupné i v českých obchodech - nevšiml jsem si; na objednávku snad ano): http://www.gouletpens.com/Lamy_Safari_B ... my-l14.htm

Viz také nabídka plnících per TWSBI (např. "Diamond 580", "VAC 700"): http://www.purepens.co.uk/

Z těch nejlevnějších např. Pilot 78G (B/BB): Viz nabídka na Ebay.

Atd.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Plnící pero s širokou špičkou

Příspěvekod benzin » 27 lis 2013 11:51

Ahoj,

nedávno jsem zakoupil Pilota 78G s hrotem B. Není to sice italic, ale má rozdílnou stopu v různých úhlech a výsledné písmo má kaligrafický vzhled. Navíc oproti kaligrafickým hrotům má výhodu, že hrot je na stranách zaoblený a tudíž umí psát všemi směry. Pro občasné psaní třeba pro výrobu pseudohistroických dokumentů jde o naprosto skvělý nástroj.

Btw. Mně se hodně líbí Noodlery s jejich flexihroty. Doporučuju se podívat na youtube je hodně videí a teď se skládá iniciativa na nákup nějakých per z ameriky a noodlery tam určitě taky budou.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: Plnící pero s širokou špičkou

Příspěvekod benzin » 27 lis 2013 11:52

Ještě dodám, že ten Pilot se dá pořídit na českém aukru za necelé čtyři stovky. Na eBay je asi levnější, jen je otázka jestli včetně poštovného.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: Plnící pero s širokou špičkou

Příspěvekod ChesterBen » 28 lis 2013 10:46

Na eBayi vyjde určitě levněji, dovolím si tvrdit, že se vším všudy se vejdeš do 300 Kč, dost možná i do 250 Kč ;)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Plnící pero s širokou špičkou

Příspěvekod benzin » 28 lis 2013 10:56

ChesterBen píše:Na eBayi vyjde určitě levněji, dovolím si tvrdit, že se vším všudy se vejdeš do 300 Kč, dost možná i do 250 Kč ;)


Kde na eBay tyhle pera kupujete? Já mám problém, že když se jedná o USA tak většinou jenom poštovné je přes 30$ a k tomu ještě po dovozu DPH a zastoupení českou poštou.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: Plnící pero s širokou špičkou

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 28 lis 2013 11:07

Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Plnící pero s širokou špičkou

Příspěvekod trige » 28 lis 2013 11:41

Přesně tak, koupil jsem si jej před 14 dny s hrotem F a jsem nadšený, používám jako pracovní nástroj :-) a odložil jsem své oblíbené DUKy s hrotem M
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Plnící pero s širokou špičkou

Příspěvekod Josef.Pope » 29 lis 2013 08:10

Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků