- Levné vs. drahé pero - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Levné vs. drahé pero

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Levné vs. drahé pero

Příspěvekod Josef.Pope » 17 led 2014 18:39

Zdravím všechny. Co se týče levné x drahé pero, tak v tomto bych hlavně doporučil spíš než na to jak pero vypadá, jaký má hrot. To je totiž to co odlišuje levná pera od drahých. Pokud jsem si všiml, tak zde se porovnávají pera do cca 2000,- Kč. Omlouvám se, ale porovnáváte pera levná s levným.

Osobně vlastním okolo 15 per a průběžně píši s každým. Od obyčejných čínských Jinhao (159), Baoer po japonské Pilot 78G (Stub a M). Od Parker I.M. pres Frontier, Waterman Hemisphere až po Charleston (OB, M). Vyzkoušel jsem i Waterman Edson (M), Mont Blanc Meisterstuck či Visconti Divina.

Pocit z psaní opravdu drahými pery je opravdu znát, protože vedení inkoustu a skluz po papíru je naprosto někde jinde.

Pokud se pisatel opravdu rozhodl psát plnícím perem, tak doporučuji jedem opravdu kvalitní nástroj a několik nástrojů na "bežné psaní". Vynechal bych ale čínské značky, kde zpracování hrotu je někdy děsné a někdy ještě horší. Jediné takové pero, které vyzdvihuji je Jinhao 159.

A co se týče "zapůsobení" s plnícím perem. Na to se úplně vykašlete. V první řadě potřebujete nástroj, který bude vyhovovat vám a druzí vám do toho nemají co kecat. Laikovi je to jedno čím píšete a člověk, který se v tom vyzná ocení už jen to, že se snažíte perem psát a svému psaní dáváte čas.

Můj žebříček per:
Waterman Charleston (OB)
Waterman Charleston (M)
Wateman Hemisphere (M)
Parker Frontier (F)
Pilot 78G
Jinhao 159
Parker I.M. (M)
zbytek
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Levné vs. drahé pero

Příspěvekod trige » 17 led 2014 19:07

Kvalita levných čínských per je v porovnání s Parker IM a Frontier nebo Pilot 78G je na srovnatelné úrovni, cena je třetinová. Mám Duke koupený na eBay, snad mají německé hroty, nevím to jistě. Mám také pero CERRUTI 1881 Heritage a mám jej rád, píše krásně hladce, akorát má o malinko širší hrot než běžný M a na běžné psaní jej často nepoužívám.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Levné vs. drahé pero

Příspěvekod tomas.hercik » 21 led 2014 20:50

Ahoj, přidám také svojí troškou do mlýna. Párkrát jsem udělal chybu a zakoupil nejmenované plnící pero (Regal a jiná neznámá pera hodící se na podtrhávání....), za velice příznivou cenu ale to bylo vše. U dvou per ze 3 se mi stalo že po čase se odštípla nebo spíš odloupla ,, iridiová" kulička na hrotu, to že od začátku škrábali to ani říkat nemusím.. ( pomohla úprava na nožířském brousku, Japonském vodním kameni 6000 grit a přeleštění). Jako strojaře mně absolutně neuchválity zpracováním a ani materiály ale za ty peníze po pár úpravách psali celkem obstojně... Na střední jako neznaboch jsem zakoupil prvního Parkera a skončil jsem u Sonneta s 18K hrrotem se kterým píšu téměř 6 let a stále bez problému, až na širší stopu psaní... ( Vypsáno zhruba 120 ml inkoustu). Do Parkera už bych nešel i přez spokojenost s používáním, před vánoci jsem si pořídil Visconti Rembrandt (nerez hrot), v jeho cenové relaci splňuje moje očekávání na psaní i na ,,budování dojmu" v okolí.... S levnými neznačkovými pery různě experimentuji a zde fotečka pouhá jak co píše 8-)
Obrázek
tomas.hercik
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29 úno 2012 17:46

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků